miquell
03.03.08,14:41
Dobry den, chcel by som sa opytat ci je potrebne podavat danove priznanie kvoli vypoctu odvodov do ZP. Moje prijmy za min. rok nepresiahli 30 000, zaroven som student a v ZP mi povedali ze musim podat rocne zuctovanie, tak ma zaujima ak nebudem podavat DP ci mozem nejako urobit to zuctovanie v ZP bez neho. Dakujem velmi pekne za odpoved
Tweety
03.03.08,13:43
Dobry den, chcel by som sa opytat ci je potrebne podavat danove priznanie kvoli vypoctu odvodov do ZP. Moje prijmy za min. rok nepresiahli 30 000, zaroven som student a v ZP mi povedali ze musim podat rocne zuctovanie, tak ma zaujima ak nebudem podavat DP ci mozem nejako urobit to zuctovanie v ZP bez neho. Dakujem velmi pekne za odpoved
Nie, DP nemusíš podávať.
katkaj
03.03.08,14:12
Nie, DP nemusíš podávať.

Doplním: DP sa nemusí podávať nakoľko príjmy sú nižšie ako 47 808 ale pokiaľ z tých 30.000 boli platené nejaké preddavky dane tak odporúčam robiť DP nakoľko daň sa vráti ;)
miquell
04.03.08,07:52
a teda to rocne zuctovanie v ZP sa nerobi resp. v tomto pripade sa nerobi podla danoveho priznania?? potom, ako dokazem ZP ze som mal take prijmy, z ktorych neplatim preddavky /kedze som student zaroven/
katkaj
04.03.08,07:56
a teda to rocne zuctovanie v ZP sa nerobi resp. v tomto pripade sa nerobi podla danoveho priznania?? potom, ako dokazem ZP ze som mal take prijmy, z ktorych neplatim preddavky /kedze som student zaroven/

aké si mal príjmy ? Na pracovný pomer, dohodu alebo živnosť ???
miquell
04.03.08,08:11
ako szco ale nie zivnost.
katkaj
04.03.08,08:31
ako szco ale nie zivnost.

pokiaľ si bol ako szčo a zároveň študent celý rok tak nebudeš musieť robiť zúčtovanie zdravotného tak nebudeš musieť platiť zdravotné nakoľko tvoj vymeriavací základ nepresiahol úhrn minimálnych miezd samoplatitela
pre rok 2007 to je suma 12 x 4936 = 59232 Sk
Muška
04.03.08,08:51
SZČO robí vždy RZZP aj keď nulové.
P.S.
Alebo je opäť niečo nové?? :eek:?
miquell
04.03.08,08:51
ja som si to tiez myslel, ale povedali mi v ZP ze mam podavat tak som z toho mimo.. to vsetko je u nas take neprehladne?? :(:(
Muška
04.03.08,08:55
ja som si to tiez myslel, ale povedali mi v ZP ze mam podavat tak som z toho mimo.. to vsetko je u nas take neprehladne?? :(:(
DP nemusíš robiť
RZZP urobíš nulové
katkaj
04.03.08,08:57
SZČO robí vždy RZZP aj keď nulové.
P.S.
Alebo je opäť niečo nové?? :eek:?

Mušenka práveže je novela zákona od 1.1.2008 ale niektoré zmeny platia už aj na rok 2007 aby sme sa nenudili.
platí to čo som napísala vyššie tak podľa mňa by tým pádom ani nemusel podávať to zúčtovanie

Doplnenie: Ale zase na druhej strane bol szčo. Mýli ma to že nemá povinnosť platiť zdravotné ale asi to rzzp kvôli tomu szčo podať bude musieť. No to som sa zase zamotala
Muška
04.03.08,09:01
ako szco ale nie zivnost.
Miquell,
asi by bolo dobré, keby si napísal aký príjem to je, keďže ako píšeš si SZČO.
Si ako SZČO zahlásený na ZP??
miquell
04.03.08,09:04
ano, som prihlaseny ako szco v zdavotke. a som aj student VS zaroven. na to cele mi povedali ze mam podavat rzzp. jedine co mi nebolo jasne je to, ci sa da urobit rzzp bez danoveho, ktore podavat nemusim. ja to rzzp urobim ak sa da bez dan. nech je vsetko v poriadku ak sa to da! ale dakujem vsetkym za pomoc :)
KvetkaK
04.03.08,09:05
Mušenka práveže je novela zákona od 1.1.2008 ale niektoré zmeny platia už aj na rok 2007 aby sme sa nenudili.
platí to čo som napísala vyššie tak podľa mňa by tým pádom ani nemusel podávať to zúčtovanie

Doplnenie: Ale zase na druhej strane bol szčo. Mýli ma to že nemá povinnosť platiť zdravotné ale asi to rzzp kvôli tomu szčo podať bude musieť. No to som sa zase zamotala
Veď som sa už práve chcela spýtať na tú zmenu, že SZČO nemusí robiť ročné zúčtovanie ZP.
To už bude asi tým marcom.:rolleyes:
katkaj
04.03.08,09:10
Veď som sa už práve chcela spýtať na tú zmenu, že SZČO nemusí robiť ročné zúčtovanie ZP.
To už bude asi tým marcom.:rolleyes:

mimotemy Ja som brala automaticky fakt že nebude musieť platiť tak tým pádom nemusí ani podávať. ;) No teraz "žijem" daňovými vecami tak sa mi to poplietlo :D
Už som svoj príspevok opravila a ospravedlňujem sa keď som Vás zneistila vo vašich vedomostiach :D
miquell
04.03.08,09:25
cize suma sumarom Vas nazor? je potrebne ho podavat?
katkaj
04.03.08,09:27
cize suma sumarom Vas nazor? je potrebne ho podavat?


Suma sumárom, tak ako ti vyššie napísala Muška. Daňové priznanie teraz nemusíš podávať ale ročné zúčtovanie zdravotného budeš musieť podať aj keď nebudeš mať povinnosť platiť zdravotné ;)
miquell
04.03.08,09:33
dakujem Vam velmi pekne velmi velmi :)