karka
03.03.08,15:39
Prosim o radu. Zamestnanec mal vypisanu dovolenku na tri dni. pri nastupe po dovolenke mi doniesol na tie dni potvrdenia od lekarov (zubar, darovanie krvi). Co mu mam dat na tie dni? Ja by som mu chcela dovolenku, ved to je jeho vec, ze sa rozhodol pocas dovolenky obehat lekarov. M aju podpisanu tak......neviem.
dakujem
brčko
03.03.08,16:33
Tiež sa mi to zdá zvláštne ak sám žiadal o dovolenku. V § 114 ZP sa hovorí, len o tom, že sa dovolenka prerušuje, ak bol uznaný za práceneschopného pre chorobu alebo úraz alebo ak ošetruje chorého člena rodiny (tiež nástupom na MD, RD, nástupom služby v ozbr.silách). Nehovorí sa o iných prekážkach v práci.
§ 112 ods.2 hovorí, že zamestnávatel môže určiť čerpanie dovolenky počas ostatných prekážok v práci na strane zamestnanca len na jeho žiadosť. žiadosť o dovolenku dal predpokladám zamestnanec, tak to považujem za jeho žiadosť.