larysa
03.03.08,18:13
ahojte poraďáci. mám tu takého exota-SZČO, ktorý neplatí sociálne poistenie pravidelne,tak neviem koľko mal zaplatiť. Existuje nejaké ročné zúčtovanie ako pri ZP? Alebo ako si to má doplatiť?
Johanka
03.03.08,17:15
Exota pošli na SP, nech si vybavuje ... aspoň uvidí , aká je to zábavná činnosť. Inak nebude schopný ocenenia ;).
Andyke
03.03.08,17:16
ahojte poraďáci. mám tu takého exota-SZČO, ktorý neplatí sociálne poistenie pravidelne,tak neviem koľko mal zaplatiť. Existuje nejaké ročné zúčtovanie ako pri ZP? Alebo ako si to má doplatiť?

V profile máš uvedené účtovník. A Ty sa pýtaš na ročné zúčtovanie sociálneho zabezpečenia?
larysa
03.03.08,17:19
robím iba podvojné účto a som začiatočník a k tomu vôbec nerobím mzdy. som samouk, tak zháňam info z každej strany.
mysimis
03.03.08,17:20
Pán podnikateľ si zájde do SP a dá si vytlačiť svoje platby a na základe uvedeného sa dozvieš ako na tom je.
Vôbec sa nezaťažuj s tým, čo ako účtovníčka robiť nemusíš. Bude si Ťa viac ceniť.
Johanka
03.03.08,17:21
Draka nemáš , tak čítaj www.socpoist.sk (http://www.socpoist.sk). More informácií ...
Andyke
03.03.08,17:23
Ako mu vyčísliš potom jeho záväzky?

Bolo by dobré pozrieť si Zákon o sociálnom poistení, aby si zistil či mal povinnosť platiť alebo je dobrovoľný platiteľ atď.
larysa
03.03.08,17:32
ďakujem! hádam sa z toho nejako vysomárim...