erika_H
03.03.08,18:06
Dobrý večer,
prosím Vás,nesedí mi účet 331-zamestnanci.Už som to kontrolovala asi 10 krát,v nákladoch mám všetko správne,aj odvody sedia,aj daň,aj výplata miezd,aj stravné lístky.. Je to nejaká neviditeľná chyba..:mee:
Už som urobila aj daňové priznanie:( To je asi dosť veľká chyba,keď mi nesedí KZ účtu.. Tak uvažujem,či daň.priznanie neprerobím a rozdiel nezaúčtujem na účet 548 príp.648 pripočit.položka..
Ako by ste to riešili?Poradí mi prosím niekto? Ďakujem
JM1968
03.03.08,17:14
Dobrý večer,
prosím Vás,nesedí mi účet 331-zamestnanci.Už som to kontrolovala asi 10 krát,v nákladoch mám všetko správne,aj odvody sedia,aj daň,aj výplata miezd,aj stravné lístky.. Je to nejaká neviditeľná chyba..:mee:
Už som urobila aj daňové priznanie:( To je asi dosť veľká chyba,keď mi nesedí KZ účtu.. Tak uvažujem,či daň.priznanie neprerobím a rozdiel nezaúčtujem na účet 548 príp.648 pripočit.položka..
Ako by ste to riešili?Poradí mi prosím niekto? Ďakujem
zdravím...aj si daňové podala?ja by som to riešila podľa toho, aký je veľký rozdiel 331 oproti skutočnosti...ak nie veľký, tak by som naň radšej neupozorňovala
KvetkaK
03.03.08,17:17
Dobrý večer,
prosím Vás,nesedí mi účet 331-zamestnanci.Už som to kontrolovala asi 10 krát,v nákladoch mám všetko správne,aj odvody sedia,aj daň,aj výplata miezd,aj stravné lístky.. Je to nejaká neviditeľná chyba..:mee:
Už som urobila aj daňové priznanie:( To je asi dosť veľká chyba,keď mi nesedí KZ účtu.. Tak uvažujem,či daň.priznanie neprerobím a rozdiel nezaúčtujem na účet 548 príp.648 pripočit.položka..
Ako by ste to riešili?Poradí mi prosím niekto? Ďakujem
Tento rozdiel Ti vznikol v roku 2007, alebo sa už preniesol z predošlých rokov?
Paula
03.03.08,17:25
Na ktorej strane Ti nesedí zostatok?
erika_H
03.03.08,17:25
Rozdiel mi vznikol v r.2007.Je to cca 3000 sk.Ešte som daňove priznanie nepodala,len som si povytlačala všetky uzavierky,tak nad tym ešte rozmyšlam,či to prerobiť ..:(
JM1968
03.03.08,17:29
Rozdiel mi vznikol v r.2007.Je to cca 3000 sk.Ešte som daňove priznanie nepodala,len som si povytlačala všetky uzavierky,tak nad tym ešte rozmyšlam,či to prerobiť ..:(
tak prerob, keď si vzdala hľadanie :-)ale radšej na nejaký iný účet nejaký 528, cez 6..radšej nie
evina
03.03.08,17:31
Pozri na to o tri dni...Mám skúsenosť , že potom sa to nájde ľahšie...nemôže všetko sedieť a rozdiel byť. PS máš dobre?
Dav
03.03.08,17:38
Nevlúdila sa nejaká záloha mzdy? Predošlé mesiace súhlasia? Nedá sa zistiť, u ktorého zamestnanca by mohlo ísť o chybu ? Daňový bonus, preplatky daní - či nie je nejaká dvojchyba? Inventúry ostatných účtov - to všetko je v poriadku? Jubilejné odmeny , alebo nejaké čerpanie sociálneho fondu? Veľa šťastia pri hľadaní.
erika_H
03.03.08,17:42
tak prerob, keď si vzdala hľadanie :-)ale radšej na nejaký iný účet nejaký 528, cez 6..radšej nie

hm 528?? ako pripočita.položka áno?.. a ak by to bolo na strane plus, tak 331/528?
KvetkaK
03.03.08,17:43
hm 528?? ako pripočita.položka áno?.. a ak by to bolo na strane plus, tak 331/528?
Keby som bola na Tvojom mieste, tak by som sa ešte posnažila nájsť chybu.:rolleyes:
erika_H
03.03.08,17:43
Pozri na to o tri dni...Mám skúsenosť , že potom sa to nájde ľahšie...nemôže všetko sedieť a rozdiel byť. PS máš dobre?
skúšala som si oddýchnuť pred týždňom.. keď na to vždy ráno pozriem,tak sa mi spraví nevoľno;) PS sú v poriadku.. aj viem,kde to hladať,posledné 3 mesiace,ale za nič to nevidím..:( hrozné bordelové mzdy,taký v tom majú chaoz..
Paula
03.03.08,17:45
Ja ešte stále netuším, na ktorej strane niečo chýba alebo prevyšuje...alebo som to prehliadla?
erika_H
03.03.08,17:45
Na ktorej strane Ti nesedí zostatok?

Teraz si zanič na svete nespomeniem.. mám to v práci,doma nad tým len dumám... Myslím že skôr na strane má dať má ešte niečo doplatiť (zdá sa mi).
erika_H
03.03.08,17:47
Nevlúdila sa nejaká záloha mzdy? Predošlé mesiace súhlasia? Nedá sa zistiť, u ktorého zamestnanca by mohlo ísť o chybu ? Daňový bonus, preplatky daní - či nie je nejaká dvojchyba? Inventúry ostatných účtov - to všetko je v poriadku? Jubilejné odmeny , alebo nejaké čerpanie sociálneho fondu? Veľa šťastia pri hľadaní.

Všetky účty sú v poriadku,okrem 331..
Paula
03.03.08,17:49
Teraz si zanič na svete nespomeniem.. mám to v práci,doma nad tým len dumám... Myslím že skôr na strane má dať má ešte niečo doplatiť (zdá sa mi).


Tak to poriešime, až budeme vedieť presne:) ....ak nenájdeš chybu.
KvetkaK
03.03.08,17:49
Všetky účty sú v poriadku,okrem 331..
Tak si v prvom rade skús odkontrolovať zaúčtované HM. Ak Ti tam niečo chýba, môže to byť zlým predpisom. Ale chyba môže byť aj úplne niekde inde, ťažko sa takto radí.:cool:
JM1968
03.03.08,17:53
hm 528?? ako pripočita.položka áno?.. a ak by to bolo na strane plus, tak 331/528?
radšej 528/331 mínusom :- ) ináč jeden starý účtovník mi raz poradil, že ak niečo nesedí a je to deliteľné 9, sú prehodené číslice, napr.478 a 487 a je to veľmi častá "nezistiteľná "chyba
Eulalia
03.03.08,17:59
radšej 528/331 mínusom :- ) ináč jeden starý účtovník mi raz poradil, že ak niečo nesedí a je to deliteľné 9, sú prehodené číslice, napr.478 a 487 a je to veľmi častá "nezistiteľná "chyba
... amerikán sa jej hovorí a každý z nás ju už nesčetnekrát preklial;)
JM1968
03.03.08,18:02
... amerikán sa jej hovorí a každý z nás ju už nesčetnekrát preklial;)
tak tak
erika_H
03.03.08,18:06
Ste super,že mi takto radíte.Tak ja sa skúsim na to zajtra vyspať,a keď nenájdem,tak zajtra tu budem zas rozmýšlať.. možno nájdem ale už neviem,hladala aj kolegyňa.. A ak náááádohou nič,tak 528?
A ak by som to nechala aj s tou chybou,to je už asi najhoršie riešenie..? možno v r.2008 sa niečo doplatí.. Neviem,ale skôr nie..
Eulalia
03.03.08,18:13
Erika, ak máš kolegyňu, ktorá Ti môže pomôcť, zober tie 3 posledné mesiace a prejdite si zaúčtovanie miezd za každý mesiac. Je ideálne, ak tie čísla budete porovnávať obidve, jedna na rekapitulácii miezd a druhá na účtovnom doklade. Ak je to len chyba, ktorá vznikla preklepom, skôr ju nájdete, ak si tie čísla navzájom porovnáte.
erika_H
03.03.08,18:22
Tak skúsim.. Držte palce;)
Paula
03.03.08,18:27
Ste super,že mi takto radíte..



Povedala by som, že "najsuper" je naše triafanie od buka do buka, pretože nikto z nás, vrátane Teba netuší o čom hovorí :) . Ale ako večerný relax je to fajn;)
erika_H
04.03.08,15:46
Povedala by som, že "najsuper" je naše triafanie od buka do buka, pretože nikto z nás, vrátane Teba netuší o čom hovorí :) . Ale ako večerný relax je to fajn;)
:D
Tak dik;) No 1 mesiac sme už ako tak dorovnali,ostavaju ešte 2.Vypytala som od zamestnavateľa vyplatne pasky,skusime vykumať niečo z toho.Ďakujem zatiaľ za pomoc..
evina
04.03.08,16:07
:D
Tak dik;) No 1 mesiac sme už ako tak dorovnali,ostavaju ešte 2.Vypytala som od zamestnavateľa vyplatne pasky,skusime vykumať niečo z toho.Ďakujem zatiaľ za pomoc..

Skôr by som sa riadila rekapituláciou miezd ...