Socha
21.03.05,11:31
Neviem či s tým má niekto skúsenosti - robím daňové priznanie profesionálnemu športovcovi a mám veľa bločkov a tiež cestovné lístky z miesta bydliska do miesta pôsobenia.

Neviem, či tieto bločky môžem dať len tak do výdavkov, alebo si na to musí urobiť dotyčný nejaký cesťák alebo akým štýlom to tam dať.
Resp. vie mi niekto poradiť, čo všetko si takýto športovec môže dať do výdavkov?
Muška
21.03.05,10:40
Pozri sa či to je pracovná cesta. T.j. miesto kde sa obvykle nezdržiava. Ak je to pôsobisko stále, tak si myslím, že to nie je pracovná cesta. A nemá nárok ani na cestovné. Ak by to bola pracovná cesta, tak mu vypíš "cesťák", forma nie je stanovená zákonom. Tak použi buď "klasický" alebo jemu podobný - formu si môžeš určiť sám, je len potrebné, aby bolo jasné o čo ide.
Zita5
21.03.05,10:49
Neviem či s tým má niekto skúsenosti - robím daňové priznanie profesionálnemu športovcovi a mám veľa bločkov a tiež cestovné lístky z miesta bydliska do miesta pôsobenia.

Neviem, či tieto bločky môžem dať len tak do výdavkov, alebo si na to musí urobiť dotyčný nejaký cesťák alebo akým štýlom to tam dať.
Resp. vie mi niekto poradiť, čo všetko si takýto športovec môže dať do výdavkov?

Profesionálny športovec nepodniká na ŽL . Já mám tiež jedného športovca profesionála , dávam mu to do nákladov . Ty toho športovca o výdavkoch ani nepresvedčíš , čo tam môže mať alebo nie . Môj športovec si uplatňuje PHM , športové potreby , športové oblečenie ,pohľadávky za manažéra , masáže , rôzne vitamíny , pomaly by si tam dal aj nájomné jeho bytu atď . Ale nepresvedčích ich o ničom , pretože oni sa navzájom informujú kto čo dáva do výdavkov a podobne .


Já to beriem tak , že bude si to zdôvodňovať on sám .Športovec je schopný priniesť faktúru na neuveriteľnú sumu , ktorú si dokáže vybaviť . Já sa už ani nad tým nepozastavujem .
kori
22.03.05,11:24
súhlasím. Ja mu len poviem že toto a toto nie je OK ale nech sa rozhodne on. Pravidlo je jednoduché, čo by si dokázal obhájiť ako výd. na dosiahnutie príjmov nech si tam, dá.
Socha
15.03.06,11:02
Je potrebné pokiaľ si športovec uplatňuje preukázateľné výdavky viesť aj jednoduché účtovníctvo a k daňovému priznaniu prikladať aj výkaz o majetku a záväzkoch (ten je úplne prázdny) a výkaz o príjmoch a výdavkoch? Alebo stačí len viesť evidenciu. Ide o príjmy z činností, ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním.
Jankovičová
15.03.06,14:05
Športovec odovzdáva len DP, výkazy o majetku a záväzkoch, ako ani výkaz o príjmoch a výdavkoch sa neodovzdáva.
benča
20.07.06,08:09
ahojte poraďaci. Mám tiež priateľa ktorý sa dohodol so športovým klubom. A neviem ze či po podpise zmluvy /bolo mu povedané že príjmy mu bude zdaňovať klub/ sa musi zaregistrovať na daňový úrad a následne bude musieť podávať DP? Zatial je aj zamestnaný. Ak by ukončil prac. pomer tak si musí platiť ZP a SP sám? Tu na porade som našla že príjmy športovca sú príjmy z inej SZČ, ktorá nie je živnosťou ani podnikaním podľa osobitných predpisov. Viete mi to nejako bližšie špicifikovať? Vopred ďakujem za odpoveď.
benča
21.07.06,12:28
Halo poraďaci zlatí nikto mi nevie odpovedať, buď je moja otázka totálny blud alebo sa nikomu nechce v tomto teple. čomu sa nečudujem. Ale keby sa náhodou schladilo skúste sa na to niekto pozrieť.:) :) :)
Evanka
21.07.06,13:35
ahojte poraďaci. Mám tiež priateľa ktorý sa dohodol so športovým klubom. A neviem ze či po podpise zmluvy /bolo mu povedané že príjmy mu bude zdaňovať klub/ sa musi zaregistrovať na daňový úrad a následne bude musieť podávať DP? Zatial je aj zamestnaný. Ak by ukončil prac. pomer tak si musí platiť ZP a SP sám? Tu na porade som našla že príjmy športovca sú príjmy z inej SZČ, ktorá nie je živnosťou ani podnikaním podľa osobitných predpisov. Viete mi to nejako bližšie špicifikovať? Vopred ďakujem za odpoveď.
Na základe akej zmluvy pracuje? Je profesionálny športovec? Jeho príjem by mal byť zdaňovaný podľa §6, ods. 2, písm. b a príjmy by si mal podľa všetkého na konci roka zdaňovať sám, pričom môže vyaužiť výdavky skutočné, alebo paušálne.
Čo sa týka odvodov, tak by malo pre neho platiť to, čo pre SZČO.
siskage
15.02.07,05:58
Športovec odovzdáva len DP, výkazy o majetku a záväzkoch, ako ani výkaz o príjmoch a výdavkoch sa neodovzdáva.

Čo teda všetko potrebuje športovec (ešte študent SŠ) k daňovému
priznaniu?
Len tlačivo typu B? Výkazy nie? Je potrebné urobiť peňažný denník?
V roku 2006 si vzal auto na leasing. Auto používa na cestovanie z miesta bydliska na miesto pracoviska. Robím mu riadne knihu jázd? Čo mu vlastne
bude kontrolovať daňová kontrola?
Príjmy mu prichádzajú na osobný účet na základe zmluvy, ktorú s klubom
podpísal. Doklad o príjmoch je len výpis z účtu. Budem mu teda
viesť riadne pokladňu a bankový účet v peňažnom denníku?
Poraďte.
siskage
15.02.07,07:48
Prosím ozve sa mi niekto?