SonikaV
03.03.08,18:09
Dobry den, som cerstvy zivnostnik a potrebovala by som radu. Chystame sa s kolegynami do Prahy na konferenciu. Pojdeme autom jednej z nich. Vsetky sa budeme skladat na benzin. Kedze od toho nebudem mat doklad, ako si mozem uviest v cestaku nahradu cestovneho? A este jedna otazocka, je mozne si na ten jeden den uplatnit aj stravne? Len neviem, ci podla SK-89,-Skk alebo podla stravneho v Cechach? Dakujem moc moc za odpoved. Radsej sa informujem dopredu, a prepacte, ak som sa zaradila do zlej temy. Nuram tu na porade sice dlhsie, ale otazku kladiem po prvykrat...............:eek:
erika_H
03.03.08,18:18
Ak budete v Čechach dlhšie ako 12 hodín,máte nárok na celodenné stravné,tzn. 600 Kč (potom už na slovenské diéty nárok nemáte) + 40% vreckévé
S tým cestovným to je asi trošku problém.. Ak by Vám ona prefakturovala časť nákladov spojených s cestovným,to by bolo možné dať do nákladov..
(Možno skúsi šikovnejší poradca poradiť)
SonikaV
03.03.08,18:32
Dakujem vam velmi pekne, Erika, myslim, ze po preratani na slov.koruny mi to bude stacit ako suma, ktora mi ten jej benzin pokryje. Pekny vecer
Dana K.
03.03.08,19:36
Len pre doplnenie, ak by tá pracovná cesta bola kratšia:

4) Ak zahraničná pracovná cesta mimo územia Slovenskej republiky trvá v kalendárnom dni

a) do 6 hodín vrátane, patrí zamestnancovi stravné vo výške 25 % zo základnej sadzby stravného,
b) nad 6 hodín až 12 hodín, patrí zamestnancovi stravné vo výške 50 % zo základnej sadzby stravného,
c) nad 12 hodín, patrí zamestnancovi stravné v sume základnej sadzby stravného.
SonikaV
03.03.08,19:59
Poradaci, ste skveli. Dakujem este raz a vsetkym za odpoved
erika_H
04.03.08,15:50
Veď pre to sme tu Sonika,aby sme si pomáhali;)