idaret
03.03.08,18:20
Dobry vecer, prosim Vas poradte mi,co mozem jest pri hnacke? Lebo neviem,co mozem a co nie, lebo mam pocit,ze zo vsetkeho uz ma prehana. A to,ze je na hnacku dobra horka cokolada je pravda,ci len povera? DAkujem
Evinka73
03.03.08,17:34
Dobrý je ryžový odvar, banány, čierný silný čaj a dokonca aj jablka.
tina1
03.03.08,17:35
Pri hnacke nie je vhodna cokolada. Vhodna je dieta, vela tekutin, suchare a caj. Ak mas doma cucoriedky /kompot/. Velmi dobry je HYLAK- obnovuje crevnu floru. Je potrebne aj lekaske vysetrenie.
slavkasig
03.03.08,17:46
Ja pri hnačke dávam detom ale aj nám Hylak, Smektu a varím ryžu s mrkvou dosť vody nechám to rozvariť a rozmyxujem trochu osoliť. Má to byť riedke asi ako omáčka . Môžeš to piť alebo jesť po troške aby ti naraz nezaťažilo žalúdok a nesmie to byť veľmi teplé. Alebo dostať v lekárni ORS vo flaške je to niečo podobné ale je tam nejaký prípravok aby sa telo neodvodnilo.
marcelaStanakova
03.03.08,17:48
Ja by som odporučila Probiofix 1 ráno a 1večer kapsulku
brčko
03.03.08,17:58
Dcera máva hnačku z niektorých antibiotík, tak dávame automaticky aj Nutrolin-B na obnovenie červ.flory, lebo Hylak jej nezaberal. Ked mala hnačky dlhodobé, pomohla jej Smecta.
Piť má čierny čaj bez cukru (ked s cukrom, tak len hroznovým) alebo vodu. Jesť môže banány, varenú mrkvu, sucháre, ryžu, piškóty, soletky, neskôr aj varené zemiaky, cestoviny.
pivko
03.03.08,18:55
Ja by som odporučila Probiofix 1 ráno a 1večer kapsulku
Aky probiofix??? jednoznacne ryzovy odvar, mrkvovy odvar , suchare a cierny caj + cucoriedky.:)
ked do 2 dni neprejde tak lekar!
Braňo
03.03.08,19:12
Výborné sú sucháre potreté s cesnakom a citrónový čaj. Veľa tekutín.
Štefka 64
03.03.08,19:38
Čokoláda je povera, tá SMEKTA je super.Máme to vyskúšané,ale naozaj keď hnačka neprejde, tak len lekár.
sway
03.03.08,19:51
Dobry vecer, prosim Vas poradte mi,co mozem jest pri hnacke? Lebo neviem,co mozem a co nie, lebo mam pocit,ze zo vsetkeho uz ma prehana. A to,ze je na hnacku dobra horka cokolada je pravda,ci len povera? DAkujem

Pri našej robote a dnešnom dátume výber jedla asi nepomôže....
Črevá sa upokoja 1.4.2008 ;)
na odľahčenie:D
Evinka73
03.03.08,20:01
Už aby bolo 1.4.2008. Lebo každý rok v termíne marec- mám chuť dať výpoveď a ísť robiť s krompáčom, aby som vôbec nemusela rozmýšľať.
m23k
06.11.11,13:58
ja mam vyborny a osvedčeny recept na hnačku .Je vhodny pre deti aj pre dospelych.potrebujeme obyčajne maslo na praženie, ktore spražime na slaboružovo a nechame trocha vychladnut .jeme to po lyžičkach najlepšie rano nalačno a potom 3x cez den až kym sa neupravi stolica.dospely možu 1 polievkovu lyžicu 3x a deti 1 čajovu lyžicu 3x .mam to odskušane na svojich detoch od 1roka do 10 rokov a aj na sebe.dufam že niekomu pomožem tou radou
pasuliatko
06.11.11,19:24
pri hnačke je dobré piť Pepsi Colu, suchá ryža, horká čokoláda, sucháre... a treba si dať niečo proti hnačke...