Gordon Geko
03.03.08,18:56
V roku 2001 som rekonštruoval- zasklil balkón. V roku 2006 zatepľovali náš blok a rekonštruovali balkóny (zábradlia...). Na mojom balkóne to nevykonali lebo bol po rekonštrukcii a zasklený. Mám nárok na vrátenie alikvótnej časti za neuskutočnenú rekonštrukciu balkóna?
Ďakuje, za info
Halli
04.03.08,11:52
V roku 2001 som rekonštruoval- zasklil balkón. V roku 2006 zatepľovali náš blok a rekonštruovali balkóny (zábradlia...). Na mojom balkóne to nevykonali lebo bol po rekonštrukcii a zasklený. Mám nárok na vrátenie alikvótnej časti za neuskutočnenú rekonštrukciu balkóna?
Ďakuje, za info

Ak si to odsúhlasíte na zhromaždení vlastníkov tak áno. Ak nie zostane to len ako tvoja súkromna iniciatíva ;) V roku 2001 ešte nebola povinnosť hradiť opravy balkonov z FO....
citujem:
Táto zmena, ktorá neupravovala možnosť použitia prostriedkov z fondu prevádzky, údržby a opráv na balkóny a lodžie, ktoré sú vo vlastníctve jednotlivých vlastníkov bytov, resp. nebytových priestorov, bola prijatá novelizáciou zákona o vlastníctve bytov a nebytových priestorov a to zákonom NR SR č. 469/2005 Z. z.

...tak si myslím, že bude ťažké uspieť, ale všetko záleži na dohode vlastníkov a ich tolerancii.:rolleyes:
Halli
04.03.08,12:12
http://www.porada.sk/t31492-p2-co-mozem-pouzit-na-cerpanie-fondu-oprav.html
... tu sme o tom už diskutovali a zaujímavy članok je aj tu:
http://www.skreality.sk/index.php?rl=99&rd=520

Osobne sa domnievam, že balkony si má hradiť každý sám :
1/ balkon je jedným s kritérií pri kúpe bytu a veľmi zvyšuje cenu predávanéj nehnuteľnosti
2/ pre bezbalkónové byty je to diskrimunujúce oproti bytom s balkonom, nehovoriac o 2 a viac balkonoch...
3/ na tom ako je balkon udržiavaný alebo ako je zdevastovaný má zasluhu hlavne samotný vlastník
/vynimku tvorí znehodnotený balkon nadomnou, o ktorý sa nik nestará a tým ničí aj môj/ :eek:

Bohužiaľ vlastníci bytov poznajú len cenu svojho bytu pri predaji takéhoto bytu a to že sú podľa stavebného zákona povinný sa starať aj o jeho "cennú súčasť...balkón" - to už ich nevedel nikto donútiť. A tak sa to muselo riešiť ďalšou novelizáciou 182-ky, aby boli vlastníci nútení sa starať aj o túto časť bytu hlavne z bezpečnostných dôvodov.
Gordon Geko
04.03.08,18:06
Tu je ešte jeden problém. Firma, ktorá robila zateplenie, predpokladám, že vyfaktúrovala aj práce na mojom balkóne. To znamená že sme zaplatili za prácu, ktorá nebola vykonaná. Na tento projekt sme zobrali úver za ktorý teraz platíme.
Elena Navrátilová
04.03.08,18:26
To si mal ustriehnuť ten kto objednával, uhrádzal a odsúhlasoval. Na schôdzi si sa mal zaujímať, ako to bude v Tvojom prípade. Ak bol aj Tvoj balkon zahrnutý v cene diela, mal by Ti byť pomerom vyplatený výkon. Úver predsa platíš aj Ty.