peterko4444
03.03.08,21:12
Dobrý deň,
uvažujem o začatí podnikania.
Mám pozemok na ktorom je žriedlo s minerálnou vodou (pri rozbore vraj podobná "Lucke") a rozmýšľal som nad plnením tejto vody do fliaš. Prietok je silný cca 38.000 litrov za 24 hod. Je mi jasné, že je potrebná plniaca linka a vybudovanie menšieho závodu na začiatok.
Viete mi poradiť, čo všetko treba zariadiť pri začiatku a koľko cca môže stáť plniaca linka? Koľko finančných prostriedkov by som potreboval na začiatok, samozrejme potrebujem len odhad. Má niekto s týmto skúsenosti?

Ďakujem za odpoveď
Filip Glasa
04.03.08,09:29
no neviem či na porade veľa ľudí kupovalo plniacu linku. Ale pre inšpiráciu skús sa pohrabať vo výročných správach coca-coly:
http://www.thecoca-colacompany.com/investors/annual_other_reports.html

Možno tam bude zmienka o niečom takom.
peterko4444
04.03.08,17:05
To mi je jasné, ale možno už niekto tento nápad mal a niečo si pozisťoval.
Však uvidíme... :)
Leggy
04.03.08,17:16
Nasla som jeden inzerat s informacnou cenou plniciacej linky : Predám plniacu linku RODOS, ktorá pozostáva z týchto častí:
1.Kruhová plnička fliaš RODOS typu R - 600 rok výroby 1999, 24 hlavová plnička, možnosť nastavenia plnenia od 0,25 do 2 litrov, automatický prísun prázdnych a plných fliaš, kapacita 5200 kusov za hodinu;
2.Uzatvaračka fliaš PLUT AL typ ZAS-04 rok výroby 1999, kapacita stroja je 8800B/H, nerezová konštrukcia;
3.Etiketovačka PRATICA typ 6T-3S-4E rok výroby 1999, séria č. A-711;
4.Vystrekovačka - umývačka na fľaše mod. VEGETAL typ VL-400 rok výroby 1999, podávanie fliaš do stroja je ručné.
Jednotlivé celky sú funkčné poprepájané dopravníkmi fliaš.
Cena: 5 800 000,-SK bez DPH - dohoda možná.
peterko4444
04.03.08,18:03
Leggy, ďakujem!
Je to slušná suma...
A nevieš náhodou, aké povolenia na stáčanie tejto vody (okrem hygieny) potrebujem?
misolga
04.03.08,19:13
Pred niekoľkými rokmi som pracovala vo firme ktorá z podzemného prameňa plnila vodu do fliaš a viem že na začiatku museli osloviť hydrogeológa ktorý vykonal kompletný rozbor vody, záchyt prameňa-projekt,spracovanie dokumentácie. Vzorky vody sa sa potom pravidelne myslím že raz za dva týždne odovzdávali do štátneho zdravotného ústavu na rozbor a asi polročne alebo ročne na kompletný rozbor hydrogeológovi ktorý s firmou mal uzatvorenú zmluvu. V potravinovom kódexe ( je uverejnený aj na internete ) je uvedené aké normy treba dodržiavať a takisto hala kde bola plnička, musela spĺňať nejaké technické normy. Ďalej je potrebné mať certifikáty na Co-2, ktorá sa pridáva do vody,na PET fľaše a uzávery od dodávateľov.Ak by sa jednalo o vodu akou je Lucka, tak sa posudzuje ako kojenecká voda a tam sú naozaj prísne kritéria na kvalitu vody.
peterko4444
06.03.08,11:15
Misolga, ďakujem!
O čosi som zas múdrejší, takže je to dosť prísne, čo sa týka hygieny. Naštudujem si ten potravinový kódex...
Kedže si pracovala v podobnej firme, predávali ste vodu do veľkoobchodov, alebo ste mali "malých" obchodných zástupcov?
misolga
06.03.08,11:49
Misolga, ďakujem!
O čosi som zas múdrejší, takže je to dosť prísne, čo sa týka hygieny. Naštudujem si ten potravinový kódex...
Kedže si pracovala v podobnej firme, predávali ste vodu do veľkoobchodov, alebo ste mali "malých" obchodných zástupcov?
Na trhu s vodou bolo vtedy ťažšie presadiť sa, neviem ako je to teraz, vtedy mala firma zamestnanca, ktorý robil rozvoz a objednávky v dannom regióne.Firma predávala stolovú vodu ( nie minerálnu) a mala zákazky aj na plnenie do veľkoobjemových fliaš do automatov na vodu.
ajab
08.03.08,10:43
Zdravim,
ja len tolko, ze mam zaujimavy kontakt na export ci uz mineralnej, alebo stolovej vody. Mal som umysel poslat sukromny mail, ale ma to nepustilo, pretoze nemam este 5 prispevkov do diskusie.
Prajem vela uspechov
ajab
peterko4444
10.03.08,11:44
Ahoj Ajab, súkromný mail je peter.mihalik/zavináč/post.sk. Budem rád za každú pomoc.
ajab
10.03.08,13:46
Ahoj peterko4444,
hned Ti poslem mail, len co mi to budem pri svojom compe

ajab
peter236
25.03.08,06:07
Pracujem vo fy. ako hydrogeolog a zaoberame sa hlavne plniarnami a kupelmi - ak to myslite vazne s Vasim zamerom - mozno by bolo vhodne hodit rec.
KuKo-StAr
11.05.09,14:33
ja bysom ti vedel zohnat kontakt na flasky priamo vyfuknute na plnenie
aby si nemusel kupovat vyfukavacko a je to zevraj lacnejisie ako kupenie
stroja lebo na jeho prevadzku minies viac ako za hotovu flasu tak ak
chces tak napis a zohnam ti ciesielko na vyrobcu tych flias .
dhjose1
27.05.13,11:03
pre ajaba
ahoj mozes mi poslat kontakt na distribuciu vody,
Indeed
27.05.13,21:03
zavidim petrkovi jeho optimizmus....
Jan_vampire
14.08.13,18:54
Dobry den, neviem ci ste uz zrealizovali vas podnikatelsky napad, ale ak nie je tu moznost to spustit s potrebnymi papiermi a odberatelmi. jan_vampire-zavinac-inbox.ru
Peter Peťo Slavik
11.11.13,14:04
Zdravím mal by som záujem sa svami porozprávať mohol by som poprosiť o email ? Ďakujem
Peter Peťo Slavik
11.11.13,14:07
Zdravím vieme sa kontaktovať cez email ? Môj email : peterslavik001@gmail.com Ďakujem
Peter Peťo Slavik
11.11.13,14:10
Zdravím ja som si o tomto tiež zistoval a dopracoval som sa k variantám že ked nemáte odberatelov na 2 000 000 naplnených fliaš sa to neoplatí začínať a cena výrobnej linky od firmy marex s kapacitou 10 000 fliaš za hodinu je cena len samotnej telchnologie 2-3 mil. € A potom postavenie takého monšieho závodu dalších 500tis € takže je to velké riziko na finačnú stránku
litkac
03.01.14,17:00
Zdravim, ak ste to este nevyriesili alebo ma niekto este zaujem, mam momentalne k dispozicii mineralny pramen aj s celou fabrikou. Nevieme ci hladat odbyt a teda ju spustit, alebo to radsej predat.Kazdopadne viem pomoct ohladom potrebnej techniky a dalsich parametrov na spustenie.
zuzusa
05.02.14,11:45
Ak nemáš dosť finančných prostriedkov,skús spoluprácu so zabehnutými spoločnosťami.Určite by si mal z toho nejaký výnos a žiadne výdavky.
Pezo
04.11.17,15:53
Zdravim, uz je to sice viac nez 3 roky, ale rad by som vedel ci je este ten Vas pramen na predaj. Ak nie, nakolko mame vo vyhlade iny pramen, rad by som sa s Vami spojil ohladom potrebnej techniky a dalsich parametrov na spustenie.
misoft
05.11.17,14:07
Hmmm... prameň na predaj, prameň minerálnej vody....
Nie sú náhodou takéto pramene vo vlastníctve štátu? Každá voda je podľa Zákona o vodách majetkom štátu! Takže nemôžeš vlastniť vodný zdroj!
vicktor
06.11.17,08:49
Je otazne ci nizkomineralizovana voda typu Lucka vhodna pre dojcata je vobec mineralka.
Ak je statna, tak ani napit by sa znej nesmel, nieto ju predavat.
misoft
06.11.17,09:03
Piť môže, je to individuálna spotreba, na komerčné účely využívať prameň vody môže jedine so schválením štátu.