revue
03.03.08,21:18
Vie mi niekdo poradiť ako sa dá zbaviť hryzca vodného? nie je to krt! chemické prípravky a jedy nepomohli. Je to najťažšie likvidovateľný hlodavec, hovoria aj odborné internetové stránky. V záhrade sú veľmi premnožené a prefíkané, bojujem s nimi bez úspechu 2 roky.
Plukovník
04.03.08,05:33
Mne taktiež pred dvoma rokmi ohryzol korene dvoch mladých jabloní, zostali ako mrkva, tak som si zadovážil elektronický odpodzovať krtkov a hlodavcov na solárnu batériu, dnes sa jeho cena pohybuje okolo 500,- Sk. Jeho aktívny okruh je v priemere 15 m a od vtedy mám s krtkami aj hryzcami pokoj. Síce je pravdou že od vtedy taktiež nebola silna zima a nebolo ani snehu tak neviem či odpudzovač až tak funguje, treba vyskúšať. Ja som spokojný.
siza
14.03.08,11:56
Tiez s nim mame problemy - uz nejeden strom sme vyhodili.:( A na novonasadene davame na korenovy bal kosik z drotu - zatial sa drzia. A jeden rok sme vyskusali metodu nasho znameho - okolo zahrady sme zakopali do zeme velke 5litrove flase a dali tak do 1/4 vody. Vela sa ich tam vtedy utopilo...
Ale pokial nemas zahradu izolovanu od okoliteho sveta - napr. hlbokymi zakladmi plotu alebo nejakymi platnami hlboko do zeme okolo celej zahrady, tak Ti nic nepomoze, pretoze si vykynozis tie zo svojej zahrady, ale urcite Ti pridu tie zo susedovej. Najma ak sa Ty o svoju zahradu staras a sused nie.:mad:
diry
15.03.08,12:59
Ja som na 5 mm roxor namontoval PVC fľaše na ktorých som vystrihol a prispôsobil krídelka aby sa keď fúka vietor točili - ten zvuk ich odpudzuje. K tomu som si kúpil balík petard a do každej diery preventívne jednu hodím a pristúpim nohou, kým nebuchne. Týmto otravovaním som ich vyhnal zo svojho pozemku.
revue
19.03.08,19:43
:mee:ale moja záhrada má rozlohu 2000 metrov štvorcových!:mee: vyskúšala som už všetky metódy a triky okrem solárneho odpudzovača... asi si ho kúpim
Manual
19.03.08,19:49
Ja mám skúsenosť s odpudzovačom na potkany a podobnú háveď ale účinok bol NULOVÝ. Čo som mal ja, ten bol na 9V bateriu. Potkan mal od odpudzovača hniezdo cca 70 cm a ani to s ním nepohlo. Zlikvidovala ho až otrava.
revue
20.03.08,11:57
Už som si objednala dva solárne, značky DEMA, za 660 Sk. Maju účinný dosah v okruhu 30m. Pichnem to do trávy a uvidím.:cool:
KEJKA
05.09.11,17:54
tak som si kúpila niečo takéto
http://vas.cas.sk/clanok/2580/vysmech-zahradkarom-krtko-sa-vyhrabal-rovno-pod-plasicom.html
resp. takéto - dosah 30m
http://www.porada.sk/1679624-post98.html
ale - ako poznám že je to zapnuté? chýba mi tam nejaká kontrolka, žiaden zvuk nepočujem - kedže je to ultrazvuk, tak asi nemám čo počuť?
ako zistím, že je to zapnuté?
Vnútri je tužková bateria.
======================poradte prosím, bud to pojdem vrátiť, alebo nainštalujem do zahrady.
KEJKA
06.09.11,05:01
posúvam
legolas
06.09.11,06:42
KEJKA
06.09.11,12:46
to hej, ja som to videla, ale mi tých krtkov je súčasne ľúto. Video z inej témy ma totálne odradilo od kúpy tohto ničiteľa.
btw. - ten plašič som vrátla ako nefunkčný, takže mi zostávajú len roxory a PET fľaše.
Kvaka
06.09.11,13:02
Tak boj s vodným hryzcom je beh na dlhé trate. Minulý týždeň sme rukou vybrali zo zeme jednu jabloň, bola už bez koreňov, možno aj slivku porazilo z neho. Bojujeme s nimi už aspoň 15 rokov, máme zapichnuté v zemi roxory s PET fľašami, nepomohlo, sypali sme do chodbičiek karbid vápnika a zalievali vodou, trochu pomohlo, na nejaký čas zmizli. Tento rok pribudol krtko, tak som pomocou igelitových sáčkov pchala do otvorov psie hovienka, hryzec sa stiahol, krtko prešiel k susedom, tak na mesiac. Môj muž susede dobromyseľne poradil, ako na neho, takže už je zase u nás. Vždy, keď zasmradím otvory v zemi, posunie sa na čisté. No a toľko zas moje psy nekadia. Myslím, že tú jabloň vyžral ešte vlani a predvlani, tá už dlho chátrala.