Zuzana T
03.03.08,23:42
Ahojte Poraďáci,
potrebujem skutočne poradiť ide o Daňové priznanie PO.
Doteraz som to nikdy nerobila, ale teraz to je hneď na titulnej strane daňového priznania ide o označenie ekonomické, alebo personálne prepojenie podľa § 2 písm. o) zákona so zahraničnými osobami.
Konateľ z ČR je konateľom aj v SR. Dodávame tovar do ČR, kde je konateľom tá istá osoba. Ceny majú stanovené inak ako iní odberatelia./nižšie/ Musím v DP na r. 110 tento rozdiel v predajných cenách uviesť v r. 110 DP, na str. č. 6 v tabuľke F r. 4. Ak ano, mám tam uviesť rozdiel z cenníkovej ceny ?
Ďakujem veľmi pekne
Zuzana T
Zuzana T
07.03.08,18:35
"Poraďáci", nikto z Vás nemá v spoločnosti ekonomicky-personálne prepojenú osobu ? To sa mi nezdá !
Skúste poradiť, či to budete riešiť v daňovom priznaní, alebo akým spôsobom si to obhájite v prípadne, že to v DP neuvediete.
Leila2006
15.03.10,11:30
Pridávam moje 2 otázky do tejto témy.
1. konateľ je občan ČR - treba zaškrtnúť v DP ekonomické a personálne prepojenie so zahr. osobami?
2. konateľ je občan ČR a zároveň je konateľom českej firmy, s ktorou SK firma obchoduje. Ceny sú bežné. Uvádzať tieto transkakcie do DP?
Ďakujem vopred.
Leila2006
15.03.10,11:48
Pridávam moje 2 otázky do tejto témy.
1. konateľ je občan ČR - treba zaškrtnúť v DP ekonomické a personálne prepojenie so zahr. osobami?
2. konateľ je občan ČR a zároveň je konateľom českej firmy, s ktorou SK firma obchoduje. Ceny sú bežné. Uvádzať tieto transkakcie do DP?
Ďakujem vopred.

posúvam...