alenka11
04.03.08,05:25
Živnostník pracoval od roku 2006 pre jednu poisťovňu ako sprostredkovateľ poistenia. V auguste roku 2007 si však na túto činnosť vybavil živnostenský list. Viem, že mu musím rozdeliť príjmy, a to:
- do augusta je to príjem z podnikania vykonávaného podľa osobitných predpisov (r. 3 tabuľky č. 1 DP typu B)
- od augusta je to príjem zo živnosti (r. 2 tabuľky č. 1 DP typu B).
Moja otázka znie:
Môžem mu dať paušálne výdavky pri príjmoch z podnikania vykonávaného podľa osobitných predpisov a pri príjmoch zo živnosti skutočné výdavky?
Vopred Vám ďakujem za odpoveď.
Andyke
04.03.08,04:54
Do augusta je to príjem podľa § 6 ods.2d, takže r. 8 tab.č.1,
od augusta príjem zo živnosti podľa § 6 ods. 1b v DP r.2 tab.č.1.
(DP typu B)
Výdavky z príjmov podľa § 6 ods.1 a 2 nemôžte kombinovať. Buď skutočné výdavky alebo paušál
Trini
04.03.08,05:29
Takže si sprostredkovateľ poistenia podľa § 6 ods. 2 písm. d) môže uplatniť skutočné výdavky?
A ak si môže uplatniť skutočné výdavky prikladá k DP aj výkazy, keďže nemá pridelené IČO?

Ďakujem za odpoveď.
katkaj
04.03.08,05:34
Takže si sprostredkovateľ poistenia podľa § 6 ods. 2 písm. d) môže uplatniť skutočné výdavky?
A ak si môže uplatniť skutočné výdavky prikladá k DP aj výkazy, keďže nemá pridelené IČO?

Ďakujem za odpoveď.

Áno môže si uplatniť skutočné výdavky a viesť účtovníctvo so všetkým čo k tomu patrí ;)
Trini
04.03.08,05:38
Áno môže si uplatniť skutočné výdavky a viesť účtovníctvo so všetkým čo k tomu patrí ;)


A čo sa týka výkazov k DP? Čo mám napísať do kolónky IČO, alebo tieto výkazy nepodáva?:confused:

Ďakujem.
katkaj
04.03.08,05:47
A čo sa týka výkazov k DP? Čo mám napísať do kolónky IČO, alebo tieto výkazy nepodáva?:confused:

Ďakujem.


Pokiaľ uplatňuje skutočné náklady tak robí účtovníctvo a aj výkazy. Tieto osoby väčšinou "nepracujú" na základe živnostenského listu a sú prihlásené na DÚ kde im priradia DIČ. A pod DIČ sú aj zapísaný na DÚ
Iwett
20.06.08,17:23
Prosím Vás, ked sprostredkovateľ, ktorý ukončí zmluvu o obchodnom zastúpení a mal pridelené IČO zo Štatistického úradu SR musí ukončenie oznámiť ŠÚ SR? Má ešte nejaké povinnosti v súvislosti s ukončením takejto zmluvy?Ďakujem