S.Ch.
04.03.08,06:52
Ahojte, nepracujem v mzdovej oblasti, tak by som sa Vás chcela opýtať, pre Vás možno jednoduchú otázku. Máme zamestnankyňu, ktorá u nás pracuje na kratší pracovný čas. Pred mesiacom nastúpila na materskú dovolenku. Môžeme s ňou skončiť pracovný pomer dohodou? Bude mať v tom prípade nárok na materskú? ďakujem.
brčko
04.03.08,09:02
Dohodou môžete ukončiť PP aj počas materskej. Ak jej zostala dovolenka, treba jej ju preplatiť. Ona už poberá materské a to bude poberať po dobu 28týždnov (príp.37týždnov) aj v prípade ukončenia jej terajšieho PP, lebo v čase uplatnovania nároku na materskú splnala podmienky na jej priznanie.
S.Ch.
04.03.08,11:30
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, to som potrebovala vedieť.
zienka
17.03.08,07:38
Dobry den, potrebovala by som aj ja poradit. Moze dat zamestnavatel vypoved zamestnankyni, ktora je doma (pobera rodicovsky prispevok) pre nadbytocnost (ide mi o to, aby dostala odstupne) poprípade sa dohodnut na skonceni PP dohodou?
Tweety
17.03.08,07:41
Dobry den, potrebovala by som aj ja poradit. Moze dat zamestnavatel vypoved zamestnankyni, ktora je doma (pobera rodicovsky prispevok) pre nadbytocnost (ide mi o to, aby dostala odstupne) poprípade sa dohodnut na skonceni PP dohodou?
Počas RD pre zamestnáv. platí zákaz výpovede. Skončiť PP dohodou je možné, ale tu nevzniká nárok na odstupné.
zienka
17.03.08,07:45
Takze pokial by sme skoncili PP dohodou je to v ramci zakona? V tomto pripade preplatime len nevycerpanu dovolenku?
Tweety
17.03.08,08:03
Takze pokial by sme skoncili PP dohodou je to v ramci zakona? V tomto pripade preplatime len nevycerpanu dovolenku?
Dohoda, je potrebný súhlas druhej strany, nárok na odstupné nie je, preplatí sa len prípadne nevyčerpaná dovolenka z dôvodu MD a RD.
jana32
18.03.08,12:22
Prosím Vás a ako je to s výpočtom odstupného u zamestnankyne, s ktorou rozviazujeme pracovný pomer výpoveďou a ona len práve skončila rodičovskú dovolenku. Vychádzam z toho, aký by mala plat keby bola robila a podla toho jej vyplatim 3 nasobok mzdy? Odpracovala u nás viac ako 5 rokov.
Andyke
18.03.08,20:02
Z pravdepodobného zárobku vypočítať hodinovú priemerku.
Potom túto priemerku vynásobíš 173,92 (=priem.počet hodín za mesiac pri 8 hodinovom pracovnom čase zamestnanca), výsledné číslo ešte vynásobiť 3.
Zhrnutie : hod. priemerka x 173,92 x 3 (mesiace) = odstupné
jana32
19.03.08,09:15
Z pravdepodobného zárobku vypočítať hodinovú priemerku.
Potom túto priemerku vynásobíš 173,92 (=priem.počet hodín za mesiac pri 8 hodinovom pracovnom čase zamestnanca), výsledné číslo ešte vynásobiť 3.
Zhrnutie : hod. priemerka x 173,92 x 3 (mesiace) = odstupné

Andyke ďakujem, my máme len 7,5 hod. pracovný čas a hodinovú priemerku som si vyrátala. Ja mám len problém s tým, že odstupné bude vyplácané za mesiac marec, teda rozhodujúcim obdobím by mal byť posledný kvartál roku 2007 a vtedy dostali naši zamestnanci odmeny. Ja som si vyrátala akú asi by mala odmenu keby bola pracovala a túto odmenu som jej zarátala aj do priemerky. Čiže nevychádzala som len z platu ktorý má na dekréte ale prerátala som jej do toho aj odmeny, ktoré by dostala keby bola robila. Na jednej strane nechcem zamestnanca ukrátiť ale na druhej strane čakáme kontrolu a nechcem aby mi bolo vytknuté neoprávnené vyplatenie financií. Prosím Vás uvažujem správne?