HankaS
04.03.08,07:54
Prosím o Vašu radu,
Firam sr.o. si v autoškole objedná vodičský kurz pre svojho zamestnanca,
a káže vystaviť faktúru, že nám už na začiatku kurzu zaplatí faktúru.
Ja vystavím zálohovú faktúru, nakoľko nieje ešte služba uskutočnená.
Na základe zálohovej faktúry nám zaplatí. Dňom prijatia platby mi vzniká daňová povinnosť. Ale mám tu polemiku či vystaviť daňový doklad k prijatej platbe a konečnú faktúru až po skončení kurzu, alebo môžem vystaviť daňový doklad hneď pri prijatej platbe aj keď nieje kurz ukončený a pri ukončení kurzu už nevystavujem nič /tu by som nevystavovala daň.doklad k prijatej platbe/.
Ďakujem.
bv_alexandra
04.03.08,06:56
ja by som vystavila faktúru k prijatej platbe nakoľko o tom hovorí zákon o DPH že je povinnosťou daňovníka vystaviť fa do 15dní odo dňa prijatia obdrdžania platby a po ukončení by som vystavila druhú faktúru za poskytnuté služby, faktúra by bola k úhrade 0 nakoľko by tam bola odpočítaná zálohová platba. :)
Tweety
04.03.08,06:57
Prosím o Vašu radu,
Firam sr.o. si v autoškole objedná vodičský kurz pre svojho zamestnanca,
a káže vystaviť faktúru, že nám už na začiatku kurzu zaplatí faktúru.
Ja vystavím zálohovú faktúru, nakoľko nieje ešte služba uskutočnená.
Na základe zálohovej faktúry nám zaplatí. Dňom prijatia platby mi vzniká daňová povinnosť. Ale mám tu polemiku či vystaviť daňový doklad k prijatej platbe a konečnú faktúru až po skončení kurzu, alebo môžem vystaviť daňový doklad hneď pri prijatej platbe aj keď nieje kurz ukončený a pri ukončení kurzu už nevystavujem nič /tu by som nevystavovala daň.doklad k prijatej platbe/.
Ďakujem.
Dňom prijatia preddavku vzniká DP, do 15.d ní vystavíš doklad s dph. Kedže služba ešte nie je dodaná, tazv. ostrú vystavíš až po skončení kurzu. Samozrejme odpočítaš prijatú zálohu, a vysporiadaš aj dph..
Johanka
04.03.08,07:01
Prosím o Vašu radu,
Firam sr.o. si v autoškole objedná vodičský kurz pre svojho zamestnanca,
a káže vystaviť faktúru, že nám už na začiatku kurzu zaplatí faktúru.
Ja vystavím zálohovú faktúru, nakoľko nieje ešte služba uskutočnená.
Na základe zálohovej faktúry nám zaplatí. Dňom prijatia platby mi vzniká daňová povinnosť. Ale mám tu polemiku či vystaviť daňový doklad k prijatej platbe a konečnú faktúru až po skončení kurzu, alebo môžem vystaviť daňový doklad hneď pri prijatej platbe aj keď nieje kurz ukončený a pri ukončení kurzu už nevystavujem nič /tu by som nevystavovala daň.doklad k prijatej platbe/.
Ďakujem.
Polemiku vyrieši pohľad do Zákona o DPH § 71 ;). Dozvieš sa , že pojem daňový doklad pri DPH už pár rokov neexistuje a veľa iných, pre účtovníka užitočných vecí :).
HankaS
04.03.08,07:21
Ďakujem, ste úžasní:)