Džudi
04.03.08,09:36
Ahojte, prechádzam si lízing ale odpoveď som nenašla, tak sa obraciam na Vás. V 2005 sme prevzali nákladné auto na lízing v euro. Odpisujem časovou metódou z obstarávacej ceny , ktorú som prepočítala kurzom NBS v deň prevzatia. Výšku odpisov už nemením . Jedná sa mi ale o to, že ja k 31.12. vždy prepočítam záväzok voči lízingovke a aj zost. cenu v euro kurzom NBS a túto prepočítanú zost. cenu aj záväzok uvádzam vo výkaze o majetku a záväzkoch. Len sa chcem poradiť či je ok ak teda na karte je iná zost . cena v sk kurz. z 2005 aj odpisy a ja dám do výkazu zost cenu podľa kurzu prísl. roka 31.12.. Vďaka za každu radu.:)
Džudi
04.03.08,13:50
Nikto neporadi ?
Džudi
05.03.08,09:40
Ahojte neviem, či sa pýtam takú banálnu vec, alebo komplikovanú naozaj nikto nemá lízing v euro v JÚ ?
mandula
05.03.08,10:21
Ahojte, prechádzam si lízing ale odpoveď som nenašla, tak sa obraciam na Vás. V 2005 sme prevzali nákladné auto na lízing v euro. Odpisujem časovou metódou z obstarávacej ceny , ktorú som prepočítala kurzom NBS v deň prevzatia. Výšku odpisov už nemením . Jedná sa mi ale o to, že ja k 31.12. vždy prepočítam záväzok voči lízingovke a aj zost. cenu v euro kurzom NBS a túto prepočítanú zost. cenu aj záväzok uvádzam vo výkaze o majetku a záväzkoch. Len sa chcem poradiť či je ok ak teda na karte je iná zost . cena v sk kurz. z 2005 aj odpisy a ja dám do výkazu zost cenu podľa kurzu prísl. roka 31.12.. Vďaka za každu radu.



Obstarávacia cena v eur sa prepočíta na Sk kurzom NBS v deň prevzatia predmetu leasingu, majetok sa zaradí v tejto hodnote v Sk. Ďalej už pracuješ len s hodnotou Sk - to zn. zostatkovú cenu majetku v eurách neeviduješ, ani neprepočítavaš.
Džudi
05.03.08,11:39
Ďakujem, veľmi pekne, ale aj tak ma trochu mýli ako potom záväzok voči lízingovke ? Tiež neprepočítavam, keď v postupoch je jasne povedané pohľadávky, záväzky , majetok prepočítať ?
Ak si nájdeš ešte čas ďakujem .
Džudi
05.03.08,11:43
Vrelá vďaka za radu, takže majetok už potom v eurách neevidujem a už len pre spresnenie ani záväzok z istiny lízingovke neprepočítavam ?
ondrejvla
05.03.08,11:47
Vrelá vďaka za radu, takže majetok už potom v eurách neevidujem a už len pre spresnenie ani záväzok z istiny lízingovke neprepočítavam ?
Majetok eviduješ v cene, akou si si prepočítala pri zaevidovaní do majetku, ale záväzok prepočítavaš kurzom NBS k 31.12.
Džudi
05.03.08,12:00
Ďakujem, ďakujem !! Takto súhlasím aj ja preto som sa aj pýtala na tú zostatkovú cenu, lebo mi to nesedelo, že mám inú na karte a inú vo výkaze takže ok, a záväzok prepočítam tak ako doteraz, nakoľko mi to postupy prikazujú. Super za 2006 podám opravný výkaz na tú zost. cenu a bude to ok. Ešte raz vrelá vďaka obom.