johny18
04.03.08,09:14
Do firemnych nakladnych motorovych vozidiel sme dali namontovat GPS zariadenia. Cena jedneho je nad 30.000 Sk a neviem, ako to zaradit do majetku. Mam to dat ako samostatny majetok (vsetky GPS zariadenia) alebo to dat ako technicke zhodnotenie kazdeho motoroveho vozidla?

Okrem toho sme jedno GPS zariadenie dali nainstalovat do vozidla, ktore sme si 2-3 mesiace prenajimali. Kupu a nainstalovanie sme hned vyfakturovali spolocnosti, ktora nam MV prenajimala.
Poradi mi niekto ako mam zauctovat prijatu fakturu za dodavku a montaz GPS do toho prenajateho vozidla? Ako majetok to asi nemozem zaradit, najlepsie by to bolo hned do nakladov, alebo to mame dat na 111 a potom do spotreby?

Dakujem
Danila
04.03.08,08:22
Do firemnych nakladnych motorovych vozidiel sme dali namontovat GPS zariadenia. Cena jedneho je nad 30.000 Sk a neviem, ako to zaradit do majetku. Mam to dat ako samostatny majetok (vsetky GPS zariadenia) alebo to dat ako technicke zhodnotenie kazdeho motoroveho vozidla?

Okrem toho sme jedno GPS zariadenie dali nainstalovat do vozidla, ktore sme si 2-3 mesiace prenajimali. Kupu a nainstalovanie sme hned vyfakturovali spolocnosti, ktora nam MV prenajimala.
Poradi mi niekto ako mam zauctovat prijatu fakturu za dodavku a montaz GPS do toho prenajateho vozidla? Ako majetok to asi nemozem zaradit, najlepsie by to bolo hned do nakladov, alebo to mame dat na 111 a potom do spotreby?

DakujemJedná sa TZ, ktoré zaúčtuješ prostredníctvom účtu 042 k príslušnému nákladnému vozidlu. Spoločnosti ste výdavky na vozidlo prefaktúrovali a nič nebudeš účtovať ako Tvoje obstaranie.
Olice
04.03.08,08:26
johny18
04.03.08,08:44
Olice, to som uz pozeral. v tych prispevkoch sa uvadza, ze to ma byt samostatny majetok a nie TZ. Problem je v tom, ze to nase GPS nie je v podstate navigacny system, je to nieco ako monitorovaci system vyuzivany na kontrolu pohybu aut, je v tom SIM karta a pod..

Danila, ale ako mam zauctovat tu fakturu za to zariadenie v prenajatom aute? Niekde do nakladov a potom do vynosov zauctujeme tu fakturu, ktoru sme my vystavili na spolocnost, ktorej patri MV?
Danila
04.03.08,08:53
Olice, to som uz pozeral. v tych prispevkoch sa uvadza, ze to ma byt samostatny majetok a nie TZ. Problem je v tom, ze to nase GPS nie je v podstate navigacny system, je to nieco ako monitorovaci system vyuzivany na kontrolu pohybu aut, je v tom SIM karta a pod..

Danila, ale ako mam zauctovat tu fakturu za to zariadenie v prenajatom aute? Niekde do nakladov a potom do vynosov zauctujeme tu fakturu, ktoru sme my vystavili na spolocnost, ktorej patri MV?Je obtiažne určiť bez predložených dokladov, či sa jedná o DHM, alebo TZ. Tebou uvedené použitie mi skôr pripadá ako rozšírenie vybavenia. Ale z hľadiska OC je to jednoznačne jedna z týchto možností. Majiteľovi automobilu, do ktorého ste systém obstarali prefaktúruješ došlú faktúru ako pohľadávku.
johny18
04.03.08,09:05
Konkretne je to tento system CDS:
http://www.csm-sk.sk/cds-on-line.html

Mne to skor pripada ako samostatny majetok, dali sme to do 7 nasich aut a do 1 prenajateho. Takto by som mohol dat tych 7 na 042 a zaradit na prislusny majetkovy ucet a ten 1 system v prenajatom aute by som mohol dat tiez na ucet obstarania (prijata faktura 042/321) a potom refakturacia majitelovi auta (311/042)
Danila
04.03.08,13:03
Konkretne je to tento system CDS:
http://www.csm-sk.sk/cds-on-line.html

Mne to skor pripada ako samostatny majetok, dali sme to do 7 nasich aut a do 1 prenajateho. Takto by som mohol dat tych 7 na 042 a zaradit na prislusny majetkovy ucet a ten 1 system v prenajatom aute by som mohol dat tiez na ucet obstarania (prijata faktura 042/321) a potom refakturacia majitelovi auta (311/042)Osobne súhlasím s takýmto postupom.