zltalienka
04.03.08,09:17
Ahojte, chcela by som Vas poprosit o radu v nasledjucej otazke:
Tanecny klub - obcianske zdruzenie ide na vystupenie (pracovna cesta). Moze preplatit stravne na tejto pracovnej ceste
a) tanecnikom (su riadni clenovia klubu)
b) riaditelovi OZ (nie je zamestnancom)
c) inym clenom statutarnych organov (tiez nie su zamestnancami)

Prosim o odpoved, citam si zakon o cestovnych nahradach, ale nie som z toho nejaka mudra.

Dakujem
zltalienka
04.03.08,08:32
Ide mi o to, ci
a) by mohli tanecnici klubu patrit pod §1 ods.2 pism.c) zakona o cestovnych nahradach (tanecnici reprezentuju klub, pre ktory tancuju, vyhravaju pre nich ceny - celkom sa im dari, su sikovni)
b) by mohol riaditel a iny clenovia statutarnych organov patrit pod §1 ods.2 pism.b) zakona o cestovnych nahradach (ten som skopirovala nizsie)

PROSIM PORADTE

Zakon o cestovnych nahradach
(2) Tento zákon upravuje aj poskytovanie náhrad osobám,
a) o ktorých to ustanovuje osobitný predpis,
b) ktoré sú vymenované alebo zvolené do orgánov právnickej osoby a nie sú k právnickej osobe v pracovnoprávnom vzťahu, ak im nie sú poskytované náhrady podľa písmena a),
c)ktoré plnia pre právnickú osobu alebo fyzickú osobu úlohy a nie sú k právnickej osobe alebo fyzickej osobe v pracovnoprávnom vzťahu ani v inom právnom vzťahu 1a), ak je to dohodnuté.
ajoana
07.03.08,21:43
ja si myslim, ze ano.... ze si ich spravne zaradila....
IwankaS
05.03.10,22:37
Oprasujem tuto temu...

Ak mam pripad ze clenovia OZ mali brigadu - cinnost, ktora je zdanovana, - oprava a udrzba prenajateho priestoru, maju narok na stravne?
Moje myslenie ze ano, pretoze ti ludia pracovali na cinnosti za ktore OZ plati dan a toto je vydavok, ktory s tym suvisi. Kedze za tuto pracu nemali odmenu, mzdu ale len toto stravne, mozem to povazovat za doveryhodne?
Vopred Vam dakujem za odpovede..
Nie som samostatny uctovnik tak Vam dakujem za trpezlivost... :) Chcem si ujasnit len ci to myslim spravne.......