Zyka
04.03.08,09:23
Prosim vas, KZ tychto uctov mi co vyjadruju? otvorene polozky? /uz som max dopletena z inventarizacii/ dakujem za objasnenie
Danila
04.03.08,08:25
Prosim vas, KZ tychto uctov mi co vyjadruju? otvorene polozky? /uz som max dopletena z inventarizacii/ dakujem za objasnenieTy nie si dopletená z inventarizácie, ale z účtovníctva. Zostatky na týchto účtoch Ti vyjadrujú koľko máš zaplatiť, a koľko Ti zaplatia. A skús uhádnuť, ktorý je ktorý???:)
KvetkaK
04.03.08,08:26
311 - odberatelia, čiže neuhradené odoslané faktúry.
321 - dodávatelia, čiže neuhradené došlé faktúry
Zostatok v účtovníctve by si si mala odsúhlasiť.
Zyka
04.03.08,09:25
praveze mi to nesedi na tieto otvorene polozky, takze nechapem, ale niekde sa stala chyba....
Tweety
04.03.08,09:27
praveze mi to nesedi na tieto otvorene polozky, takze nechapem, ale niekde sa stala chyba....
Vytlač si OP,a jednotlivé výpisy z účtov a porovnávaj. Chyba sa musí objaviť.
evina
04.03.08,09:28
praveze mi to nesedi na tieto otvorene polozky, takze nechapem, ale niekde sa stala chyba....

No musíš pekne odškrtávať položku po položke na účte a porovnávať s knihou faktúr. Najlepšie pomôže nájsť chybu saldokonto..
Alena_ke
04.03.08,09:34
Mne sa spočiatku stávalo, že som nejaký interný doklad (napr. poistné) účtovala automaticky na 321 a potom mi to samozrejme nesedelo so zostatkami v evidencii záväzkov. Skús aj toto.