zuzanka222
04.03.08,10:58
Dobrý deň,vedel by mi niekto poradiť,či nespotrebované postné/ide o postné mot.vozidla -zodpoved.za škodu spôsob.mot.voz./je zdaniteĺný príjem alebo nieje.?toto poistné nám vrátila poisťovňa,po zániku poistky.
Stanislav 1975
04.03.08,10:04
Dobrý deň,vedel by mi niekto poradiť,či nespotrebované postné/ide o postné mot.vozidla -zodpoved.za škodu spôsob.mot.voz./je zdaniteĺný príjem alebo nieje.?toto poistné nám vrátila poisťovňa,po zániku poistky.
Zuzka, ak si si pri uzatvorení poistky dávala poistné do "nákladov", tak teraz pri zrušeni poistenia a vrátení časti poistného ho musíš dať ako zdanitelný príjem, pa
Ovena1
04.03.08,10:32
K poistnému mám aj ja ozázočku:
V r. 2007 sme zaplatili poistné za vozidlo, ktoré sme na DU odhlásili z používania pre fire. potreby, nebola platená cestná daň/. Poistné som účtovala VNZD. Od 4/ 2008 vozidlo nahlásime na DU na používanie. Čo s poistným?
Bedem môcť alikvótnu časť pre r. 2008 dostať do nákladov uzávierkovou úpavou v r. 2008? Vedieme JU.
Petra29
04.03.08,10:53
Zuzka, ak si si pri uzatvorení poistky dávala poistné do "nákladov", tak teraz pri zrušeni poistenia a vrátení časti poistného ho musíš dať ako zdanitelný príjem, pa
o vrátené poistné ponížim nákladový účet
:)teraz som si všimla, že sme v JU, takže v JU by som znížila prev.réžiu o nespotreb.poistné
zuzanka222
04.03.08,10:54
Stanko,veĺmi pekne ďakujem,mám to správne ,chcela som si to overiť,Ahoj!
Polly404
26.05.09,12:39
Ja mám takú trošku zamotanú situáciu. SZČO predal auto ešte 31.12.2008 sro-čke. Ale zahlásil to neskoro v poisťovni, takže poistka mu zanikla 25.2.2009 (kedy už nebol majiteľom auta) a nespotrebované poistné poisťovňa na základe jeho žiadosti previedla na novú zmluvu, teda na sro (pre vysvetlenie sro patrí tej istej SZČO). Mám o tom nejako účtovať pri SZČO a pri s.r.o.?
azla
26.05.09,13:08
Ja mám takú trošku zamotanú situáciu. SZČO predal auto ešte 31.12.2008 sro-čke. Ale zahlásil to neskoro v poisťovni, takže poistka mu zanikla 25.2.2009 (kedy už nebol majiteľom auta) a nespotrebované poistné poisťovňa na základe jeho žiadosti previedla na novú zmluvu, teda na sro (pre vysvetlenie sro patrí tej istej SZČO). Mám o tom nejako účtovať pri SZČO a pri s.r.o.?

SZČO a s.r.o. sú dva samostatné právne subjekty.
Ak auto bolo predané, prepísané, zaniklo u SZČO riziko a od toho dňa je nárok na vrátenie nespotrebovaného poistného na základe dokladov, ktoré to preukazujú. (nie odo dňa nahlásenia).
Nespotrebované poistné má byť vrátené SZČO. (sú to jeho prostriedky.)

Ak s.r.o uzatvorí v tej istej poisťovni (nemusí) zmluvu je to zmluva iného právneho subjektu.
Uzatvorením poistky vzniká poistný vzťah, naúčtuje sa predpis poistného a nasleduje úhrada.
Ako zaúčtuje úhradu s.r.o. ? na základe akého dokladu ?

Aj ked SZCO je napr. spoločníkom s.r.o. - sú to opakujem dva samostatné subjekty a treba k tomu pristupovať oddelene.