larysa
04.03.08,10:17
Ahojte, chcem sa poradiť s takou vecou... ak som dva roky účtovala v jednoduchom účtovníctve a boli tam zahrnuté skutočné náklady a tento rok by som si chcela uplatniť paušálne výdavky? Dá sa to? Alebo musím pokračovať v účtovníctve?
magnetique
04.03.08,13:28
Sposob uctovania mozeme menit podla potreby, musime vsak mysliet na viacero obmedzeni. Ak si vypocitas, ze sa ti vyplati uvadzat pausalne vydavky, pricom doteraz si uctovala v jednoduchom uctovnictve, postupuj v sulade s vybranymi odsekmi paragrafu 17 zakona o dani z prijmov. Rovnako sa to robi aj v opacnom garde.

Ak prechadzas z jednoducheho uctovania na pausalne vydavky alebo naopak, pocinas si, akoby si koncila s podnikanim. Musis si upravit danovy zaklad za obdobie, ktore predchadzalo zmene sposobu uctovania.

Pri prechode z realnych na pausalne vydavky si zvysis zaklad dane o cenu nespotrebovanych zasob, zostatky vytvorenych rezerv a opravnych poloziek k nadobudnutemu majetku a o sumu pohladavok (okrem vynimiek). Zaroven vsak svoj danovy zaklad znizis o sumu zavazkov povazovanych za danovy vydavok a o pomernu vysku najomneho, ktora pripada na prislusne zdanovacie obdobie ci jeho cast. Ked neskor predavas svoje nespotrebovane zasoby, do danoveho zakladu si zahrnas uz iba rozdiel, o ktory ich predajna cena prevysuje cenu nespotrebovanych zasob uvedenu v danovom priznani.
mysimis
04.03.08,13:33
Johanka
04.03.08,15:32
Ahojte, chcem sa poradiť s takou vecou... ak som dva roky účtovala v jednoduchom účtovníctve a boli tam zahrnuté skutočné náklady a tento rok by som si chcela uplatniť paušálne výdavky? Dá sa to? Alebo musím pokračovať v účtovníctve?
Toto je to, čo sa mi na Porade nepáči :
http://www.porada.sk/665427-post37.html
larysa
04.03.08,17:20
čo tým chceš povedať? ten príspevok predtým som písala za seba, ale toto za kolegyňu, ktorá tiež robí JÚ. tak nechápem, čo sa ti nepáči?
Danila
04.03.08,17:22
čo tým chceš povedať? ten príspevok predtým som písala za seba, ale toto za kolegyňu, ktorá tiež robí JÚ. tak nechápem, čo sa ti nepáči?Tak Ti poviem ja, čo sa mi nepáči. Že o riešení toho, čo sa pýtaš :eek:už vrabci na Slovensku vďaka Porade čvirikajú.....;)
larysa
04.03.08,17:24
ok, aj to je odpoveď.
Johanka
04.03.08,17:25
čo tým chceš povedať? ten príspevok predtým som písala za seba, ale toto za kolegyňu, ktorá tiež robí JÚ. tak nechápem, čo sa ti nepáči?
Mne sa nepáči toto http://www.porada.sk/663264-post14.html
mysimis
04.03.08,17:26
ok, aj to je odpoveď.

bez urážky, ale vieš kde sa nachádza vyhľadávač? Skús ho aj použiť!