hanjel
04.03.08,10:41
Ahojte poraďáci, prosím o radu
živnostník vykonával pre slovenskú firmu prácu v zahraniční pol roka, patrí mu náhrada za stravné a vreckové za každý deň ktorý bol v zahraničí ? Ja si myslím že áno podľa zákona o cestovných náhradách len sa chcem utvrdiť v tom lebo podotýkam, nemá zamestnancov a len sám vykonáva činnosť na základe živnostenského listu . Dík za odpoveď:mee:
hanjel
05.03.08,08:09
ozaj nikto mi neporadí??? Viem že je na porade toho moc o zahraničných cestách,ale chcem si to len upresniť

- živnostník / nemá zamestnancov, sám pracoval v zahraničí pre slovenskú firmu,ktorej práce aj vyfaktúroval

- patria mu diety - stravné a vreckové zo stravného 40 % za každý deň ktorý strávil v zahraničí ? Bol tam 6 mesiacov. Prepočet urobím kurzom dňa návratu zo zahraničia ? Musí si vystaviť nejaký cestovný príkaz ? Robím v Alfe - jednoduché účtovníctvo

Podľa zákona o dani z príjmov a o cestovných náhradách mu patrí len to chcem potvrdiť, alebo sa mýlim ? Prosím odpovedzte mi nech mu môžem rok uza:confused:tvoriť.:mee::mee::mad::mad:
smolik1
06.03.08,06:51
no ja mam tiež také prípady a patria mu diéty aj vreckové. Urob len zahraničný cestovný príkaz ale pozor diéty na konkrétny deň mu patria len vtedy ak je v zahraničí min. 8 hodín
hanjel
06.03.08,17:39
vďaka, v zahraničí bol celých 6 mesiacov takže stačí jeden cesťák
za celé obdobie t.j. napíšem od - do ?
Johanka
06.03.08,17:51
no ja mam tiež také prípady a patria mu diéty aj vreckové. Urob len zahraničný cestovný príkaz ale pozor diéty na konkrétny deň mu patria len vtedy ak je v zahraničí min. 8 hodín
Podčiarknuté nie je pravda. Pozri si § 13 Zákona o cestovných náhradách, na ktorý odkazuje § 19 ods.2 písm.e/ Zákona o dani z príjmov.

Aký cestovný príkaz ? Podnikateľ je na pracovnej ceste, takže spracuje vyučtovanie pracovnej cesty ....
hanjel
06.03.08,20:24
johanka dík aj ja si myslím že diety sú za celý deň podľa predpisu , a ešte prosím takto by mal byť prepočet ? Prosím pošli mi vyjadrenie či je to správne - nechcem urobiť chybu lebo je to prvý prípad,ktorý mám v JÚ- takže napr. bol v CZK : tak to bude vyzerať 6 mesiacov x30 dní x600 CZK + 40 % zo 600 CZK x 180 dní a to všetko prepočítam kurzom ukončenia práce v zahraničí ?

Ešte raz dík - poraďáci ste super vždy nájdem u Vás odpoveď