erika_H
04.03.08,11:04
Dobrý deň,prosím Vás,ako by ste zaúčtovali-mám nezrovnalosť na účte 321-Dodávatelia,jedná sa iba o 1,60 Sk. Môžem zaúčtovať 321/648 prip.položka?
Na ktorý riadok daňového priznania táto suma správne patrí?zapíšem 2 Sk?
Ďakujem
evina
04.03.08,10:13
Dobrý deň,prosím Vás,ako by ste zaúčtovali-mám nezrovnalosť na účte 321-Dodávatelia,jedná sa iba o 1,60 Sk. Môžem zaúčtovať 321/648 prip.položka?
Na ktorý riadok daňového priznania táto suma správne patrí?zapíšem 2 Sk?
Ďakujem

Aj keď sa to zdá malicherná suma, snažím sa položku po položke prejsť pokiaľ chybu nenájdem. Túto možnosť /nájsť po sebe chybu/ nám práve PÚ poskytuje. Niekedy to trvá aj poldňa, ale čo už ....
bea
04.03.08,10:37
Aj keď sa to zdá malicherná suma, snažím sa položku po položke prejsť pokiaľ chybu nenájdem. Túto možnosť /nájsť po sebe chybu/ nám práve PÚ poskytuje. Niekedy to trvá aj poldňa, ale čo už ....

A veru niekedy sa môže stať, že to nie je len nejaká zanedbateľná chyba, ale je to kombinácia dvoch :).
ondrejvla
04.03.08,10:48
Odporúčam pozrieť si tento účet v saldokonte a vtedy môžeš zistiť, či si faktúru náhodou nezapísala inak a neuhradila aj s halierovým vyrovnaním, často sa to stáva. Práve v PÚ by som tento účet nevyrovnávala cez interný doklad.
erika_H
04.03.08,15:44
Mam si vytlaci saldokonto a hladat kde moze byť ten rozdiel,áno?V Omege je niečo ako saldokonto,takže skúsim.Len to bude asi trvať strašne strašne dlho:mad: Možno aj 3 dni..
evina
04.03.08,16:11
Mam si vytlaci saldokonto a hladat kde moze byť ten rozdiel,áno?V Omege je niečo ako saldokonto,takže skúsim.Len to bude asi trvať strašne strašne dlho:mad: Možno aj 3 dni..

Saldokonto Ti dá dokonalý prehľad o tom, kde vzniká rozdiel,t.j. či si niektorú faktúru preplatila alebo nezaplatila čo i len o 1 halier, resp., či nemáš náhodou niektorú faktúru 2x zaúčtovanú, resp. vôbec zaúčtovanú a pod. Dôvod, že to bude trvať dlho nemôžeme používať pre odpis, čo i len jednej SK do nákladov bezdôvodne /len v stave najvyššieho zúfalstva :D/. Ak Ťa to poteší - mala som 1500 faktúr na rovnakú sumu a v jednej bola chyba v úhrade. Veru hľadala som dva dni....