Hana
21.03.05,13:20
dobrý den,

chcem podat ziadost o predlzenie lehoty na podanie danového priznania PO. Neviete mi poradit, aky dôvod by som mala uviest do ziadosti?

dakujem za skoru odpoved
Katarína STR
21.03.05,12:27
No ja ti poviem jeden skutočný dôvod, ktorý sa mne stal cca 5 rokov dozadu.

3 dni pred podaním daňového priznania sa dám dostal do počítača-účtovného programu vírus.
Hneď sme zavolali servisného technika, ktorý nám dal potvrdenie, že celé účtovníctvo je zničené a že údaje sú nepoužiteľné pre daňové a účtovné účely a že celý rok treba spracovať od začiatku roka.

S jeho potvrdením a s našou žiadosťou sme išli na DU. Tam nám potvrdili prijatie žiadosti a do týždňa nám prišla vyhovujúca odpoveď a predĺžili nám lehotu na podanie DP do 30.4.

Ahoj
Hana
21.03.05,12:46
dakujem velmi pekne za odpoved, ja som vsak na tom tak, ze casovo absolutne nestiham a asi sa mi ziadne potvrdenie nepodari vybavit. Ale myslim si ze casova tiesen DU nezaujima, ze? :-)
Katarína STR
21.03.05,12:49
Nóóó to máš pravdu, ich to nezaujíma.

No potom neviem, ale nemáš náhodu nejakého známeho serviného technika, ktorý by ti nejaké takéto potvrdenie o víruse dal ?
Hana
21.03.05,12:55
ani nie ...... neviem co s tym
Katarina
21.03.05,16:24
Moja známa práve dnes podávala žiadosť na DÚ , uviedla zdravotné problémy. Volala mi, že to akceptovali a nič ďalej neskúmali.
JaroslavKadle
22.03.05,06:22
Ja mám tento rok obdobný problém. Manžel (SZČO) je od 12/2004 na PN-ke. Prekonáva mozgovú príhodu. Termín podania DP sa blíži a tiež chceme požiadať o odklad. Ale nie DP, ale o odklad zaplatenia dane FO, resp. aspoň dohodnúť splátkový kalendár. Nakoľko to vychádza tak,že by sme v roku 2005 mali platiť aj preddavky, chceme požiadať aj o odpustenie platenia preddavkov v r.2005. Veď načo platiť preddavky, keď by nám ich potom museli vrátiť späť. Jediný doklad, ktorý môžeme k žiadosti priložiť je fotokópia PN-ky.
Dá sa na jednej žiadosti adresovanej na DÚ požiadať o obe veci naraz, alebo treba napísať dve žiadosti?
babenko1
22.03.05,06:36
Dá sa to napísať aj v jednej žiadosti. Len pri splátke dane sa bude rátať aj diskontný úrok.