Olinka1
25.01.08,12:31
Ahojte všetci !!!! Ako by malo znieť čestné prehlásenie pre takých zam. ktorí určitý čas boli bez zamestnania , ale neboli reg. na ÚP. Ďakujem
Zoltán Kovács
25.01.08,11:38
Dolu podpísaný ............................. čestne prehľasujem, že v období od .............. do .................... som nemal žiadne zdaniteľné príjmy.
hanelie
25.01.08,11:40
záleží aj od dôvodu na aký účel bude čestné prehlásenie slúžiť
mirpo
25.01.08,11:48
Dolu podpísaný ............................. čestne prehlasujem, že v období od .............. do .................... som bol dobrovoľne nezamestnaný, t.j. nebol som evidovaný na ÚPSVaR.
Smith, ak Ti neprekáža, dovolila som si použiť Tvoj príspevok.
My na úrade používame takéto čestné prehlásenia...
Ale ozaj záleží na použití príspevku
Olinka1
25.01.08,11:53
Potrebujem to na vykrytie určitého obdobia pri zúčtovaní dane z prijmu zamestnacom
Olinka1
25.01.08,11:55
A nemalo by byť tam ešte aj to, že nemal zdaniteľný príjem ??????
mirpo
25.01.08,12:40
A nemalo by byť tam ešte aj to, že nemal zdaniteľný príjem ??????
Ak to potrebuješ z dôvodu príjmu, tak to tam môžeš doplniť

Dolu podpísaný ............................. čestne prehlasujem, že v období od .............. do .................... som bol dobrovoľne nezamestnaný, t.j. nebol som evidovaný na ÚPSVaR. V uvedenom období som nemal žiaden zdaniteľný príjem.
Muška
25.01.08,13:12
Neviem síce o čom točíte....asi som nepochopila,

ale nie je náhodou všetko potrebné na "Žiadosti o vykonanie ročného vyúčtovania dane"???
jankasm
25.01.08,13:23
Neviem síce o čom točíte....asi som nepochopila,

ale nie je náhodou všetko potrebné na "Žiadosti o vykonanie ročného vyúčtovania dane"???

Na žiadosti to možno je, ale dotyčný/á si asi ide robiť DP. Preto to prehlásenie. ;)
Muška
25.01.08,13:25
Janka, všade píšu o zamestnancoch - a téma je Mzdové účtovníctvo.

Ale keby aj nie.....prečo potrebuje priložiť k DP takéto prehlásenie????? :eek:
jankasm
25.01.08,13:38
Janka, všade píšu o zamestnancoch - a téma je Mzdové účtovníctvo.

Ale keby aj nie.....prečo potrebuje priložiť k DP takéto prehlásenie????? :eek:

Máš pravdu, to som si nevšimla. ;)
Myslím, že pre zamestnancov nič také netreba. Naozaj sú všetky potrebné údaje v žiadosti o RZD.
Ale mne sa to napr. zišlo. Idem si dávať DP a tiež som nejakých pár dní bola dobrovoľne nezamestnaná a napadlo ma, či DÚ nebude niečo také požadovať priložiť keďže tú dobu nebudem mať ničím podloženú.
Muška
25.01.08,13:40
Máš pravdu, to som si nevšimla. ;)
Myslím, že pre zamestnancov nič také netreba. Naozaj sú všetky potrebné údaje v žiadosti o RZD.
Ale mne sa to napr. zišlo. Idem si dávať DP a tiež som nejakých pár dní bola dobrovoľne nezamestnaná a napadlo ma, či DÚ nebude niečo také požadovať priložiť keďže tú dobu nebudem mať ničím podloženú.

Janka,.....nebude.
Tvoje "čestné prehlásenie" je priznanie Tvojich príjmov v Daňovom priznaní.
jankasm
25.01.08,13:43
Janka,.....nebude.
Tvoje "čestné prehlásenie" je priznanie Tvojich príjmov v Daňovom priznaní.

Určite? Takže môžem DP odovzdať bez toho? :)
OK, potom poviem ako som pochodila.
A čo sa týka obdobia MD? Myslíš, že ani k tomu mi nič netreba dokladovať?
Pepa
25.01.08,13:48
Určite? Takže môžem DP odovzdať bez toho? :)
OK, potom poviem ako som pochodila.
A čo sa týka obdobia MD? Myslíš, že ani k tomu mi nič netreba dokladovať?
K obdobiu MD nič netreba.
Mno, idem tam, odovzdám to a je "pochodené". Odovzdávaš v podateľni a ak bude náhodou správkyňa niečo chcieť tak sa ozve.
V DP uvádzaš príjmy nie doby či si niekde bola alebo nebola.
brm
26.01.08,07:40
každá daňová kontrola/a že som ich preskákala viac ako je únosné/ odo mňa vyžadovala čestné prehlásenie ak mal niekto lufty medzi zamestnaniami...zákon ani argumenty na dotyčné dámy neplatili neplatia a platiť nikdy nebudú...preto pýtame tie sprosté čestné prehlásenia, lebo za fusakle ťahajú daňováci nás mzdové účtovníčky a nie nemtavých daňovníkov ktorí nevedia vyplniť a podpísať žiadosť...:mee::(
hanelie
26.01.08,07:51
muška:
Neviem síce o čom točíte

vykryť časové úseky - podložené: evidencia ÚPSVaR, čestné prehlásenie o žiadnom zdaniteľnom prijme počas nezamestnanosti ap:mee:

ale možno platí: iný kraj - iný mrav
Muška
26.01.08,11:33
Baby, to ozaj nemyslíte vážne :eek:

To robíte čestné prehlásenia na vyhlásenia???? :eek: to nemyslíte vážne :D

Ja by som Vám to ako zamestnanec nepodpísala.

A od kontrolórky by som žiadala, aby mi to dala do zápisu.


....citácia zo Žiadosti:
I. Podľa § 38 ods. 1 zákona žiadam o vykonanie výpočtu dane z príjmov fyzickej osoby zo závislej činnosti a o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z týchto príjmov a podľa § 38 ods. 4 zákona vyhlasujem, že som v zdaňovacom období, za ktoré žiadosť podávam, okrem príjmov, z ktorých sa daň vyberá zrážkou (§ 43 zákona), pri ktorých som si neuplatnil postup podľa § 43 ods. 7 zákona,
..........
Muška
26.01.08,11:38
Pre brm: mimotemy
a my od Teba budeme chcieť "Čestné prehlásenie", že keď sľúbiš, tak sa aj ozaj dostavíš na stretko:cool:
Ale , tak ako Tebe čestné prehlásenia od zamestnancov aj nám by bolo Tvoje Čestné prehlásenie asik na dve veci....:rolleyes:
hanelie
26.01.08,12:17
Ahojte všetci !!!! Ako by malo znieť čestné prehlásenie pre takých zam. ktorí určitý čas boli bez zamestnania , ale neboli reg. na ÚP. Ďakujem



Baby, to ozaj nemyslíte vážne :eek:

To robíte čestné prehlásenia na vyhlásenia???? :eek: to nemyslíte vážne

v zadanej otázke sa mohli vyskytnúť dve verzie : pre RZ a pre DP FOA
ja som mala prípad DP FO A, kde som si tieto skutočnosti preverovala u správkyne
Muška
26.01.08,12:27
v zadanej otázke sa mohli vyskytnúť dve verzie : pre RZ a pre DP FOA

....nerobí sa čestné prehlásenie ani v jednej verzii



ja som mala prípad DP FO A, kde som si tieto skutočnosti preverovala u správkyne
...ústne???
....na papier by Ti to nedala :D
Antea
26.01.08,16:36
každá daňová kontrola/a že som ich preskákala viac ako je únosné/ odo mňa vyžadovala čestné prehlásenie ak mal niekto lufty medzi zamestnaniami...zákon ani argumenty na dotyčné dámy neplatili neplatia a platiť nikdy nebudú...preto pýtame tie sprosté čestné prehlásenia, lebo za fusakle ťahajú daňováci nás mzdové účtovníčky a nie nemtavých daňovníkov ktorí nevedia vyplniť a podpísať žiadosť...:mee::(
Je to pravda, ešte aj na školeniach nám školiteľka vždy hovorí, netreba , ale v prípade kontroly z DÚ sa bude od príslušného zamestnanca vyžadovať a samozrejme to bude musieť vybaviť mzdová účtovníčka. A keď už náhodou bude mimo tak neviem ako by sme to vybavili. A ešte sa to týka aj dokladovania príjmu manželky.
brm
26.01.08,20:14
muška, ver mi, raba by som sa venovala aj inej činosti ako zháňaniu čestných prehlásení, ale ...teória je jedno, prax je druhé...raz som sa pokúsila vzdorovať kontrolórkam a potom sa tak odbavili na každej kravine ...že klient usúdil že som nemtavá ja a poslal ma do :mee::(zadku a ani faktúru za robotu mi nezaplatil...je to boj proti veterným mlynom, hlava XXII jak vyšitá...ale je to krutá pravda...kontrolórky mi lezú do dverí s upozornením že protokol nesmie byť nulový lebo ...
Zoltán Kovács
26.01.08,21:45
muška, ver mi, raba by som sa venovala aj inej činosti ako zháňaniu čestných prehlásení, ale ...teória je jedno, prax je druhé...raz som sa pokúsila vzdorovať kontrolórkam a potom sa tak odbavili na každej kravine ...že klient usúdil že som nemtavá ja a poslal ma do :mee::(zadku a ani faktúru za robotu mi nezaplatil...je to boj proti veterným mlynom, hlava XXII jak vyšitá...ale je to krutá pravda...kontrolórky mi lezú do dverí s upozornením že protokol nesmie byť nulový lebo ...

Toto by som považoval za prekročenie prácomoci, alebo ani neviem ako. Dopredu upozornia, že pokuta ma neobíde. To my pripadá ako keby policajt pri kontrole bez zistenia závad naparil pokutu, len tak z princípu, alebo preventívne.
evina
27.01.08,12:31
Som prekvapená z týchto rôznych požiadaviek....
Ešte ani raz odo mňa takéto potvrdenie nikto nechcel a ani nemôže, lebo zákon to samozrejme nevyžaduje ....
Potom by nebolo od veci, aby som k svojmu DP doložila čestné prehlásenie, že priznané príjmy sú naozaj mojimi priznanými príjmami a pracovala som celý rok okrem mesiaca august kedy sa mi nechcelo....
Prepáčte mi trocha irónie, ale DP ako aj RZD je priznaním príjmov bez podmienky doloženia za aké obdobie. Nie sme povinní pracovať celý rok, ale sme povinní priznať všetky svoje príjmy v danom roku /aj keď to bolo len mesiac/ podľa zákona...
Olinka1
28.01.08,11:57
Možno, že v zákone je to tak ako píšeš a v podstate logicky aj máš pravdu, ale Ti nemáš skúsenosti s našim daňovým úradom. Vlani som podávala RZD za syna, ktorý pracoval len 8 mes. ostatné dobrovoľne nezamestnaný a veru musel tam vlastnoručne napísať, že z akého dôvodu nerobil, a že nič nezarobil.
Takže som pekne cestovala späť domov, syn napísal tých pár viet a cestovala
znova na daň. úrad a iba potom mi zobrali tlačivo.
Kejt
15.02.08,20:31
Dobrý večer chcela by som sa spytať niečo ohľadom ročného zúčtovanie dane.Minulý rok som pracovala 1-8/2007 v jednej firme.9-12 som bola na úrade práce,chcela by som si urobiť ročne zúčtovanie dane.Aký druh zúčtovania čo sa týka tlačiva mám použiť?
Andyke
15.02.08,20:36
Pokiaľ neboli iné zdanit.príjmy v r. 2007 tak je potrebné použiť tlačivo DP typ A
Melnick
15.02.08,20:36
Ak si počas roka mala príjem len zo závislej činnosti a nepodnikala si , neprenajímala a nechceš si vysporiadať prípadne úroky tak použiješ tlačivo: FO typ :A
Kejt
15.02.08,20:38
Potrebujem aj potvrdenie z úradu práce že som bola evidovaná v roku 2007 9-12? to musím doložiť ku daňovému priznaniu?Daňový úrad mi pošle peniaze na účet?
Melnick
15.02.08,20:44
Z ÚP máš rozhodnutie, ja osobne prikladám kópie všetkých potvrdení a vykryjem celý rok. Originály si z ruky nedám - nikdy. V tlačive DP máš kolonku, kde vypíšeš akým spôsobom chceš vrátit preplatok na dani, ak Ti nejaký vznikne. Je to ale na konci tlačiva...takže k vyplneniu tohoto oddielu sa musíš cez nejaké tie čísmenká prepracovať.:)
Andyke
15.02.08,20:56
Potrebujem aj potvrdenie z úradu práce že som bola evidovaná v roku 2007 9-12? to musím doložiť ku daňovému priznaniu?Daňový úrad mi pošle peniaze na účet?

Ja by som dala prílohu:
1. od zamestnávateľa potvrdenie o zd.mzde
2. čestné prehlásenie, že od 9-12/2007 som nemala žiaden zdanit.príjem
dvojča
16.02.08,22:41
pripájam sa, už veľa rokov robím daňové priznania rôznym ľuďom a jednoducho je to tak, že ak si dobrovoľne nezamestnaný, nie si nikde evidovaný, platíš si sám zdravotku, a robíš si daňové priznanie, ak prekročíš myslím, že teraz je napr.47808, tak musíš za obdobie, keď nikde nerobíš a nie si nikde evidovaný, dať to hnusné čestné prehlásenie, žiaľ je to tak. Ak ho nemáš, náš DÚ ťa vráti,krásny večer
Johanka
16.02.08,23:18
No, nevychádzam z úžasu ...
Úprimne sa čudujem všetkým, čo sa nechajú šikanovať pri okienku podateľne.
Ak by ste DP poslali poštou, verte - nič nad rámec zákona od Vás pýtať nebudú, pretože by svoju požiadavku museli zdôvodniť nejakým paragrafom ....
Jozef Mihál
16.02.08,23:27
Odporúčam sťažovať sa na postup takéhoto DÚ na Daňovom riaditeľstve SR v B. Bystrici.
IVETA N
17.02.08,20:03
prečo sa tomu čudujete, veď zdaňovacím obdobím je kalendárny rok. Preto to čestné prehlásenie. Musíte mať vykrytý celý rok.

IVETA N
Jozef Mihál
17.02.08,20:09
Ešte si poprosíme citáciu príslušného paragrafu zo zákona.
Muška
17.02.08,20:11
prečo sa tomu čudujete,
Ja osobne sa čudujem:
Toto je formulka na konci DP.
"Vyhlasujem, že všetky údaje uvedené v daňovom priznaní sú správne a úplné"
Nestačí??? :eek:

Tak vidím riešenie:
Odporúčam DRSR, aby ju tam zbytočne netlačili, keď si daňovníci prinesú čestné prehlásenia aj na to, že sa vôbec narodili. :D
IVETA N
17.02.08,20:35
pamätám sa aj na to, že to ,,čestné prelhlasenie v minulosti muselo byť aj overené na matrike ,,

IVETA N
Denda
17.02.08,20:36
prečo sa tomu čudujete, veď zdaňovacím obdobím je kalendárny rok. Preto to čestné prehlásenie. Musíte mať vykrytý celý rok.

IVETA N
Prosím nepliesť si zdaňovacie obdobie z hľadiska Zákona o dani z príjmov s preukazovaním obdobia zamestnania pre dôchodkové účely, čo je v poslednom období rarita ani nie tak pracovníkov DU, ale tzv. mzdárov :cool: pri vypracovávaní ročných zúčtovaní dane. Ale prečo nie, jedno bezvýznamné lajstro navyše.:confused:
Jozef Mihál
17.02.08,20:37
Môj dedo si pamätá, že musel chodiť na panské a platiť grófovi desiatok z úrody. Ale pochvaľoval si to, bolo to menej, ako dnešné dane a odvody.
IVETA N
17.02.08,20:45
nepletiem si, ale dostala som rychlo kurz na DU a jedným bodom z toho bolo aj toto
citujem :,, zdan. obdobím je kalendárny rok §2 odst.L zákona 593/2003 ZDzP a preto Vás prosím o vykrytie celého roka, keď nie je tak treba čestné prehlásenie , že nepracovala a nebola evidovaná v ziadnych prisl. inštituciach.

IVETA N


PS :
a moja babka by ešte k tomu dodala ,,Zlatí komunisti,,
Jozef Mihál
17.02.08,20:52
A sme doma.

Slová "Vás prosím" a "tak treba" v zákone nenájdeme.

Zato slovami "daňovník je povinný" sa to v zákone len tak hemží. Nie však v súvislosti s povinnosťou prikladať k DP "čestné prehlásenie o vykrytí celého roka".
evina
17.02.08,21:09
nepletiem si, ale dostala som rychlo kurz na DU a jedným bodom z toho bolo aj toto
citujem :,, zdan. obdobím je kalendárny rok §2 odst.L zákona 593/2003 ZDzP a preto Vás prosím o vykrytie celého roka, keď nie je tak treba čestné prehlásenie , že nepracovala a nebola evidovaná v ziadnych prisl. inštituciach.

IVETA N


PS :
a moja babka by ešte k tomu dodala ,,Zlatí komunisti,,

Ja by som napísala, že na základe požiadavky správcu dane čestne prehlasujem, že najviac som robila v mesiacoch január - apríl od rána do noci, máj -jún menej a v lete som si dovolila mesiac nepracovať. Ostatné mesiace som odrobila štandardne...;)

P.s. Priznám sa ,že nado mnou zvíťazila byrokracia zatiaľ len raz, keď ma zo SP poslali domov, že mi nedajú Potvrdenie o nepoberaní detských prídavkov, ktoré nemôžem dostať hneď, lebo práve po 1,5 hodinovom stáni som si len podala žiadosť o Vydanie Potvrdenia, a to som hodne predýchavala, lebo som najprv. ani nerozumela, že čo som to vraj podala ...:D
Muška
17.02.08,21:12
v lete som si dovolila mesiac nepracovať.
Ty, Ty, Ty :D

mimotemy Milujem túto tému :cool:
IVETA N
17.02.08,21:16
,,vykrytý cely rok,, o pracovnom alebo obdobnom pomere doležený prislušným potvrdením. Je to paradox, že to takto berú hoci sa hovorí, že v dnešnej dobe nemušíš pracovať keď máš z čoho žiť.
Já osobne každému, ktorému robím DP ,,a je to treba,, robím to ,, čestné prehlásenie ,,
Ako keď sa ma vrátiť z DU a takým divným výrazom veď ony chcu to a to a vy ste to nevedela aj som Vám za to ešte aj zaplatil...........
Paula
17.02.08,21:16
Ja by som napísala, že na základe požiadavky správcu dane čestne prehlasujem, že najviac som robila v mesiacoch január - apríl od rána do noci, máj -jún menej a v lete som si dovolila mesiac nepracovať. Ostatné mesiace som odrobila štandardne...;)

P.s. Priznám sa ,že nado mnou zvíťazila byrokracia zatiaľ len raz, keď ma zo SP poslali domov, že mi nedajú Potvrdenie o nepoberaní detských prídavkov, ktoré nemôžem dostať hneď, lebo práve po 1,5 hodinovom stáni som si len podala žiadosť o Vydanie Potvrdenia, a to som hodne predýchavala, lebo som najprv. ani nerozumela, že čo som to vraj podala ...:D



:D:D:D

Hlásim oprskaný monitorček :)
Denda
17.02.08,21:17
Ja by som napísala, že na základe požiadavky správcu dane čestne prehlasujem, že najviac som robila v mesiacoch január - apríl od rána do noci, máj -jún menej a v lete som si dovolila mesiac nepracovať. Ostatné mesiace som odrobila štandardne...;)

V takomto znení nedoporučujem čestné prehlásenie.
Mohlo by sa jednať o naturálne plnenie v nepeňažnej forme bližšie špecifikované pracovníkom daňového úradu pri následnej kontrole. :D
IVETA N
17.02.08,21:17
je to § 2 písmeno ,,el,,
evina
17.02.08,21:21
V takomto znení nedoporučujem čestné prehlásenie.
Mohlo by sa jednať o naturálne plnenie v nepeňažnej forme bližšie špecifikované pracovníkom daňového úradu pri následnej kontrole. :D

Myslíš v tom neodrobenom mesiaci ..:D:D:D
jamis
17.02.08,21:23
Ja osobne mám všetkých čestných prehlásení plné zuby. :mad:
Paula
17.02.08,21:25
Myslíš v tom neodrobenom mesiaci ..:D:D:D


Mňa by zaujímal skôr ten "štandard", ďakujem za skoré objasnenie, je to súúúúúúúúúúúrne:rolleyes:
evina
17.02.08,21:26
nepletiem si, ale dostala som rychlo kurz na DU a jedným bodom z toho bolo aj toto
citujem :,, zdan. obdobím je kalendárny rok §2 odst.L zákona 593/2003 ZDzP a preto Vás prosím o vykrytie celého roka, keď nie je tak treba čestné prehlásenie , že nepracovala a nebola evidovaná v ziadnych prisl. inštituciach.

IVETA N


PS :
a moja babka by ešte k tomu dodala ,,Zlatí komunisti,,

§2 písmeno l:

l) zdaňovacím obdobím kalendárny rok, ak tento zákon neustanovuje inak,

V tom prípade je možné ešte jedno čestné prehlásenie

Čestne prehlasujem, že ten vykázaný milión som zarobila v januári, čím sa mi už celý rok neoplatilo robiť, takže sú to moje príjmy za zdaňovacie obdobie od 1.12007-31.12.2007
evina
17.02.08,21:26
Mňa by zaujímal skôr ten "štandard", ďakujem za skoré objasnenie, je to súúúúúúúúúúúrne:rolleyes:

Od 11.00 do 20.00 :D ale zas nie každý deň ...:D
Muška
17.02.08,21:27
,, zdan. obdobím je kalendárny rok §2 odst.L zákona 593 595/2003 ZDzP
Ivetka,
opravila som Ti číslo zákona.

Ale veď to je pravda, že zdaňovacím obdobím je kalendárny rok, ale to iba preto, aby si si tam nedávala príjmy napr. od marca do marca, a tak podobne, ale nemá to nič z POVINNOSŤOU prikladať Čestné prehlásenia.
Denda
17.02.08,21:29
Já osobne každému, ktorému robím DP ,,a je to treba,, robím to ,, čestné prehlásenie ,,
Ako keď sa ma vrátiť z DU a takým divným výrazom veď ony chcu to a to a vy ste to nevedela aj som Vám za to ešte aj zaplatil...........
Toto nemá chybu:D:D

PS: plesla som si, končím
Paula
17.02.08,21:30
Od 11.00 do 20.00 :D ale zas nie každý deň ...:D



ej ej ej........zas viem nič:cool: , tak to už zabalím na dnes:)
jamis
17.02.08,21:51
ej ej ej........zas viem nič:cool: , tak to už zabalím na dnes:)

Dolupodpísaná jamis čestne prehlasuje, že dňa 17.2.2008 sa rozhodla ukončiť poradu na porade o 22.51 hod. a ide spať.
Jozef Mihál
17.02.08,22:45
je to § 2 písmeno ,,el,,
Už som skoro chcel prideliť bodík, že Iveta N nám odhalila doteraz neznáme zákutie zákona o dani z príjmov.
Janette
18.02.08,11:10
Ahojte,
prečítala som si všetky Vaše príspevky v tejto téme. Aj keď Ste to obrátili - odôvodnene na ,,srandičku,, ja tiež už niekoľko rokov mojím klientom, ktorí
majú ,,prázdne,, obdobie v kalendárnom roku vypisujem čestné prehlásenie, ktoré je súčasťou DP u FO. Daňováci pri preberaní DP nikdy (zatiaľ) to nevyhodili, ani nemali k tomu žiadne pripomienky.
evina
18.02.08,11:32
Ahojte,
prečítala som si všetky Vaše príspevky v tejto téme. Aj keď Ste to obrátili - odôvodnene na ,,srandičku,, ja tiež už niekoľko rokov mojím klientom, ktorí
majú ,,prázdne,, obdobie v kalendárnom roku vypisujem čestné prehlásenie, ktoré je súčasťou DP u FO. Daňováci pri preberaní DP nikdy (zatiaľ) to nevyhodili, ani nemali k tomu žiadne pripomienky.
Nemajú to prečo vyhodiť. Ak tam priložíš dobrovoľne čokoľvek, tak to tam buď nechajú alebo nie...
Pravdou však je, že neexistuje žiadny zákonný dôvod na takúto prílohu. Jediný dôvod je písomná Výzva s DÚ s uvedením paragrafu - prečo to chce, resp. DK.
Jozef Mihál
18.02.08,11:42
Skúste nabudúce priložiť povedzme maturitné vysvedčenie daňovníka, alebo potvrdenie z elektrární a plynární, že má všetko pekne zaplatené, ani k tomu určite tety na DÚ nebudú mať žiadne pripomienky.
jamis
18.02.08,13:34
Ahojte,
prečítala som si všetky Vaše príspevky v tejto téme. Aj keď Ste to obrátili - odôvodnene na ,,srandičku,, ja tiež už niekoľko rokov mojím klientom, ktorí
majú ,,prázdne,, obdobie v kalendárnom roku vypisujem čestné prehlásenie, ktoré je súčasťou DP u FO. Daňováci pri preberaní DP nikdy (zatiaľ) to nevyhodili, ani nemali k tomu žiadne pripomienky.

Ako kde.
U nás na DÚ všetky tzv. čestné prehlásenia vracajú daňovníkom späť so slovami " že netreba"
Takže ja už žiadne čestné prehlásenia nevypisujem.
katkaj
18.02.08,13:41
Čestne prehlasujem že ja žiadne čestné prehlásenia nedávam a ani dávať nebudem ;):D
hanelie
21.02.08,10:46
časť príspevku prevzaná od " alušik "

príspevok č. 7

http://www.porada.sk/t73740-rocne-zuctovanie-alebo-dp.html
evina
21.02.08,10:53
časť príspevku prevzaná od " alušik "

príspevok č. 7

http://www.porada.sk/t73740-rocne-zuctovanie-alebo-dp.html
Hanelie, teraz neviem - to si priložila na podporu toho Čestného prehlásenia, alebo naopak, aby sme neprišli k omylu. Pargraf , ktorý cituje aljušik hovorí práve o tom, že zamestnanec to všetko potvrdí v Žiadosti o vykonanie RZD, resp. Vyhlásení.
hanelie
21.02.08,10:59
Hanelie, teraz neviem - to si priložila na podporu toho Čestného prehlásenia, alebo naopak, aby sme neprišli k omylu. Pargraf , ktorý cituje aljušik hovorí práve o tom, že zamestnanec to všetko potvrdí v Žiadosti o vykonanie RZD, resp. Vyhlásení.
rozvíjam túto tému, kvôli tomu, že z DÚ odo mňa toto čestné prehlásenie vyžadovali tak hľadám kde je pravda a čím sa dá argumentovať :confused: ,

môj prípad bol : DP FO A
1. ZC
2. UoZ
3. ZC
evina
21.02.08,11:09
rozvíjam túto tému, kvôli tomu, že z DÚ odo mňa toto čestné prehlásenie vyžadovali tak hľadám kde je pravda a čím sa dá argumentovať :confused: ,

môj prípad bol : DP FO A
1. ZC
2. UoZ
3. ZC

Priznala si mu všetky príjmy za zdaňovacie obdobie od 1.1.200 - 31.12.2007, čo Ti doložil daňovník predmetnými Potvrdeniami, ktoré sú povinnou súčasťou DP. Správnosť údajov a svoju zodpovednosť podpíše daňovník na DP. Nepotrebuje zdokladovať obdobie, za ktoré nepoberal žiadne príjmy - DP je priznaním príjmov, nie odpracovanej doby. Paragraf na základe ktorého to DÚ vrátil by mal uviesť DÚ. Môžu tak vykonať na základe napr. DK prípadne Výzvy, ale nemôže neprijať DP bez tohoto Čestného prehlásenia. Pošli poštou a som si na 60% istá, že písomne nebudú také čestné prehlásenie požadovať.
Som si však na 100% istá, že zákon to nepredpisuje. Možno keby sme mali ústavu za socializmu, kedy sme boli povinní robiť počas celého roka:D , ale dnešné predpisy nikomu nepredpisujú, že všetky príjmy musí dosiahnuť rovnomerne počas celého roka ...
hanelie
21.02.08,11:21
evinka,
ďakujem, :)
mojik
22.02.08,11:31
Robím ročné zúčtovanie dane a zamestanec dva mesiace nepracoval, bol dobrovoľne nezamestnaný, ako si mám zdokladovať to to obdobie. ďakujem
Zoltán Kovács
22.02.08,11:33
Robím ročné zúčtovanie dane a zamestanec dva mesiace nepracoval, bol dobrovoľne nezamestnaný, ako si mám zdokladovať to to obdobie. ďakujem

Ak máš žiadosť o vykonaní RZD s jeho podpisom, tak tam prehlasuje, že nemal iné zdaniteľné príjmy. To ti stačí. Netreba žiadné čestné prehlásenia žiadať od zamestnancov. Podpisom žiadosti zodpovedajú za údaje, ktoré uviedli.
mojik
22.02.08,11:46
ďakujem
matamal
29.02.08,08:02
ahojte, kto mi vie poradiť, má si náš zamestnanec, ktorý začiatkom roka bol vo vyšetrovacej väzbe a následne na to na protialkoholickom liečení, po ktorom nastúpil do našej firmy, podať sám daňové priznanie, alebo ako mám ja pokryť tento čas, ked mi nedoniesol "príjem" ? Dik MM
nicolet
29.02.08,08:30
Pokiaľ Ťa do 15.2.2008 požiadal o RZD môžeš mu ho urobiť. Je na ňom, aké potvrdenia si predložil. Ak nepožiadal o RZD vystavíš mu potvrdenie o zdaniteľnej mzde a je sám povinný si podať daňové priznanie.
Bambi23
04.03.08,11:19
Ahojte,
zamestnanec nas poziadal o vykonanie rocneho zuctovania dane.
Pri kontrole predlozenych dokladov sme zistili, ze mu jeden mesiac "vypadol".
Ma potvrdenie od zamestnavatela kde pracoval 1-3/2007, 4/2007 nema dokladovy, povedal, ze bol na urade prace a u nas bol 5-12/2007.

Mozeme mu urobit rocne zuctovanie bez dokladovania 4 mesiaca, ktory bol na urade prace, alebo musi doniest nejake potvrdenie, ak ano odkial?
Zatial sme takyto pripad nemali, tak prosim o radu tu na porade. Vdaka:)
Tweety
04.03.08,11:23
Ahojte,
zamestnanec nas poziadal o vykonanie rocneho zuctovania dane.
Pri kontrole predlozenych dokladov sme zistili, ze mu jeden mesiac "vypadol".
Ma potvrdenie od zamestnavatela kde pracoval 1-3/2007, 4/2007 nema dokladovy, povedal, ze bol na urade prace a u nas bol 5-12/2007.

Mozeme mu urobit rocne zuctovanie bez dokladovania 4 mesiaca, ktory bol na urade prace, alebo musi doniest nejake potvrdenie, ak ano odkial?
Zatial sme takyto pripad nemali, tak prosim o radu tu na porade. Vdaka:)
Môžeš mu urobiť RZD.
Lydka R
04.03.08,11:25
Ahojte,
zamestnanec nas poziadal o vykonanie rocneho zuctovania dane.
Pri kontrole predlozenych dokladov sme zistili, ze mu jeden mesiac "vypadol".
Ma potvrdenie od zamestnavatela kde pracoval 1-3/2007, 4/2007 nema dokladovy, povedal, ze bol na urade prace a u nas bol 5-12/2007.

Mozeme mu urobit rocne zuctovanie bez dokladovania 4 mesiaca, ktory bol na urade prace, alebo musi doniest nejake potvrdenie, ak ano odkial?
Zatial sme takyto pripad nemali, tak prosim o radu tu na porade. Vdaka:)
Ak to boli príjmy len zo závislej činnosti, kľudne mu môžeš spraviť zúčtovanie. Potvrdenie za 4 mesiac nie je podmienkou, ale ak ho to veľmi nezaťaží, môže doniesť potvrdenie o evidencii na ÚP, ktoré si priložíš k zúčtovaniu.
evina
04.03.08,11:27
Ahojte,
zamestnanec nas poziadal o vykonanie rocneho zuctovania dane.
Pri kontrole predlozenych dokladov sme zistili, ze mu jeden mesiac "vypadol".
Ma potvrdenie od zamestnavatela kde pracoval 1-3/2007, 4/2007 nema dokladovy, povedal, ze bol na urade prace a u nas bol 5-12/2007.

Mozeme mu urobit rocne zuctovanie bez dokladovania 4 mesiaca, ktory bol na urade prace, alebo musi doniest nejake potvrdenie, ak ano odkial?
Zatial sme takyto pripad nemali, tak prosim o radu tu na porade. Vdaka:)

RZD nie je priznaním odpracovanej doby, ale priznaním príjmov. Svoje príjmy môžeme zarobiť aj za jeden mesiac - je dôležité, aby sme priznali všetky príjmy. Svojou žiadosťou o vykonanie RZD a podpisom na nej potvrdzuje predloženie /teda priznanie/ všetkých svojich príjmov.
Bambi23
04.03.08,11:37
Môžeš mu urobiť RZD.

a mozem mu uzat nezdanitelnu cast na seba za vsetky 12 mesiacov, alebo len za 11?
Chce si nechat doplatit este danovy bonus na jedno dieta za jeden mesiac, dal nam potvrdenie, ze bonus brala manzelka, potom si poziadal u nas o bonus on, ale kym sa to papierovo vybavilo jeden mesiac bonus nedostal. Takze mu ho uplatnime pri rocnom zuctovani - to nemusi dokladovat, alebo ano? Doniesol nam potvrdenie o prijme manzelky, kde su uvedene mesiace kedy si uplatnila danovy bonus na dieta ona.
Tweety
04.03.08,11:39
a mozem mu uzat nezdanitelnu cast na seba za vsetky 12 mesiacov, alebo len za 11?
Chce si nechat doplatit este danovy bonus na jedno dieta za jeden mesiac, dal nam potvrdenie, ze bonus brala manzelka, potom si poziadal u nas o bonus on, ale kym sa to papierovo vybavilo jeden mesiac bonus nedostal. Takze mu ho uplatnime pri rocnom zuctovani - to nemusi dokladovat, alebo ano? Doniesol nam potvrdenie o prijme manzelky, kde su uvedene mesiace kedy si uplatnila danovy bonus na dieta ona.
Má nárok na ceú NČ. Pri RZD DB doplatíte, ale preukázanie nároku na bonus- RL je potrebný.- ak je školopovinné, ak už nie, tak aj potvrdenie o návšteve školy.
Bambi23
04.03.08,11:41
Má nárok na ceú NČ. Pri RZD DB doplatíte, ale preukázanie nároku na bonus- RL je potrebný.- ak je školopovinné, ak už nie, tak aj potvrdenie o návšteve školy.


dakujem vsetkym za odpovede ...
katkaj
04.03.08,11:41
a mozem mu uzat nezdanitelnu cast na seba za vsetky 12 mesiacov, alebo len za 11?
Chce si nechat doplatit este danovy bonus na jedno dieta za jeden mesiac, dal nam potvrdenie, ze bonus brala manzelka, potom si poziadal u nas o bonus on, ale kym sa to papierovo vybavilo jeden mesiac bonus nedostal. Takze mu ho uplatnime pri rocnom zuctovani - to nemusi dokladovat, alebo ano? Doniesol nam potvrdenie o prijme manzelky, kde su uvedene mesiace kedy si uplatnila danovy bonus na dieta ona.

Na nezdaniteľnú položku má nárok na celu, táto sa NEDELÍ na mesiace. Už to tu bolo tisíckrát napísané.
Daňový bonus mu môžete uplatniť
Bambi23
04.03.08,11:51
Na nezdaniteľnú položku má nárok na celu, táto sa NEDELÍ na mesiace. Už to tu bolo tisíckrát napísané.
Daňový bonus mu môžete uplatniť

Takze ak mame zamestnanca, ktory bol prvych 6 mesiacov r.2007 na urade prace, potom od 7-12/2007 u nas, tak mu urobime rocne zuctovanie, uplatni si celu sumu nezdanitelnej casti a este k tomu nejake to Dochodkove alebo zivotne poistenie .... u nas mu potom vyjde vysoky preplatok, ktory mu budeme musiet vyplatit? ...
katkaj
04.03.08,11:52
Takze ak mame zamestnanca, ktory bol prvych 6 mesiacov r.2007 na urade prace, potom od 7-12/2007 u nas, tak mu urobime rocne zuctovanie, uplatni si celu sumu nezdanitelnej casti a este k tomu nejake to Dochodkove alebo zivotne poistenie .... u nas mu potom vyjde vysoky preplatok, ktory mu budeme musiet vyplatit? ...

Áno, ale ten preplatok si následne vykompenzujete s DÚ ;)
Tweety
04.03.08,11:54
Takze ak mame zamestnanca, ktory bol prvych 6 mesiacov r.2007 na urade prace, potom od 7-12/2007 u nas, tak mu urobime rocne zuctovanie, uplatni si celu sumu nezdanitelnej casti a este k tomu nejake to Dochodkove alebo zivotne poistenie .... u nas mu potom vyjde vysoky preplatok, ktory mu budeme musiet vyplatit? ...
Áno, ak oň požiadal, tak áno, uplatníte mu celú NČ( ale to už je uvedené vyššie) Dôchod. a ŽP( max. spolu 12000.-) Preplatok na dani z RZD mu vrátite, nedoplatok vyrovnáte cez výplatu.