leka
21.03.05,14:24
UPOZORNENIE PRED ZADANÍM TÉMY:
č.1 Skúšali ste odpoveď najprv vyhľadať pomocou vyhľadávania?
č.2 Zadávate Vašu otázku (novú tému) v správnej Porade? Napríklad: Ak sa týka téma dani z príjmu, zadávate otázku do Porady s názvom Daň z príjmu? Ak nie, prosím choďte najprv na hlavnú stránku, vyberte si náležitú Poradu a tam zadajte otázku! Ak ste si istý, že ste vybrali správnu Poradu pre Vašu otázku, PROSÍM ZMAŽTE TOTO UPOZORNENIE a môžete napísať otázku - NOVÚ TÉMU.
leka
21.03.05,13:30
Prosím poradte mi.

Som za čínajúca "účtovníčka" v j.ú. Za rok 2004 mi vychádza strata 99500 Sk. Máme auto na leasing. Asi by som k tej strate nemala pridávať ešte aj odpis, že?
Katarína STR
21.03.05,13:33
No ja neviem, ale ja by som určite odpis na leasing dala. Lebo tu /pri lesingu/sa nerobí prerušenie odpisov. A keď budeš mať väčšiu stratu, možno sa ti zíde pre budúce roky. Možno budeš dosť zisková a čo najväčšia strata sa ti ešte raz môže zísť.

Ahoj
leka
21.03.05,13:39
je možné že počas roka sme mali daň. povinnosť - DPH ale na konci roka máne stratu? asi áno. bojím sa daň. kontroly. chodí aj keď má niekto stratu?
Zita5
21.03.05,13:54
je možné že počas roka sme mali daň. povinnosť - DPH ale na konci roka máne stratu? asi áno. bojím sa daň. kontroly. chodí aj keď má niekto stratu?

Tak Tvojej otázke vôbec nerozumiem . STRATA a DPH no ...? Pokiaľ to myslíš tak , že v priebehu roka ste odvádzali DPH a za rok ako rozdiel medzi príjmom a výdavkami Vám vychádza strata , tak je to možné .
leka
21.03.05,13:57
Presne tak ako hovoris Zita5. Ja som z toho len trochu rozklepana
katarina30
21.03.05,13:58
Súhlasím s Katarínou STR, ja by som tam ten odpis tiez dala.

To, že počas roka vychádzala kladná DPH neznamená, že nemôžete byť na konci roka v strate. Do nákladov vchádzajú aj iné veci ako do evidencie DPH, napr. mzdové náklady.
Zita5
21.03.05,14:00
Presne tak ako hovoris Zita5. Ja som z toho len trochu rozklepana

Vieš ber to tak , že firma celý rok ako tak prosperuje , odvádza štátu DPH, ale na konci roka , keď si uplatní odpisy a zúčtuje vlastne celý rok , tak zistí , že je v strate ale to s DPH nemá súvis . To odvádzaš aj keď si v mínuse . Vlastne máš vyššie výdavky ako príjmy .
leka
21.03.05,14:06
neviete, či mi hneď nabehne daňová kontrola, keď budem mať stratu? Pri odpočtoch DPH chodia
Zita5
21.03.05,14:11
Vieš čo , toho sa neboj , já som mala stratu minulý rok , a kontrola neprišla . Však keď máš všetko v poriadku tak je to OK . A poprípade nejaké kozmetické úpravy sa spravia ako je napr.VPD alebo PPD a iné . Len aby Ti sedeli príjmy a výdavky .
leka
21.03.05,14:14
prave toho sa bojim, aby som mala vsetko dobre