Katarina Vlckova
04.03.08,12:27
Ahojte,

som z toho leasingu a dph trosku popletena, tak sa potrebujem este raz pre istotu opytat.
V novembri 2007 sme kupili os. automobil bez naroku na odpocet DPH. Auto sme kupili na Leasing.
Viem ze kedze narok na DPH nemame, uctuje sa tato DPH na ucet nakladov 5xx. Suma DPH ze celkovej sumy je cca 100.000,-. Tuto sumu teda zauctujem na ucet 5xx v plnej vyske?. T.j. budem ju mat v danovych vydavkoch za rok 2007 v plnej vyske, alebo sa to nejako rozratava na dobu leasingu.?
Dakujem velmi pekne za pomoc
evina
04.03.08,11:30
Ahojte,

som z toho leasingu a dph trosku popletena, tak sa potrebujem este raz pre istotu opytat.
V novembri 2007 sme kupili os. automobil bez naroku na odpocet DPH. Auto sme kupili na Leasing.
Viem ze kedze narok na DPH nemame, uctuje sa tato DPH na ucet nakladov 5xx. Suma DPH ze celkovej sumy je cca 100.000,-. Tuto sumu teda zauctujem na ucet 5xx v plnej vyske?. T.j. budem ju mat v danovych vydavkoch za rok 2007 v plnej vyske, alebo sa to nejako rozratava na dobu leasingu.?
Dakujem velmi pekne za pomoc

podľa splátkového kalendára
http://www.porada.sk/t58836-leasing-auto-omega.html
Katarina Vlckova
04.03.08,11:46
Hm ale keď ja nemám v splátkovom kalendári rozpísanú DPH, mam tam iba splatka istiny, uroky, poistne... ale dph nie (mozem to este pozriet, teraz to nemam pri sebe ale myslim ze tak je to).
Mam tam iba vyratanu OC auta a k tomu dph v celej vyske.
Paula
04.03.08,11:53
Hm ale keď ja nemám v splátkovom kalendári rozpísanú DPH, mam tam iba splatka istiny, uroky, poistne... ale dph nie (mozem to este pozriet, teraz to nemám pri sebe ale mslím ze tak je to).
Mam tam iba vyratanu OC auta a k tomu dph v celej vyske.



Opäť nám tu chýba pán Columbo:rolleyes:
Katarina Vlckova
04.03.08,12:02
Hm to jest?
Tak ci onak, kazdopadne sa neuplatnena DPH nedava jednorazovo na ucet nakladov 5xx? Ale rozratava sa k jednotlivym splatkam mesacne?? Ci ako?
evina
04.03.08,12:18
Hm to jest?
Tak ci onak, kazdopadne sa neuplatnena DPH nedava jednorazovo na ucet nakladov 5xx? Ale rozratava sa k jednotlivym splatkam mesacne?? Ci ako?

Priložila om Ti link, kde je účtovanie DPH a je to tam napísané. Pripísala som, že DPH uplatňuješ podľa splátkového kalendára....takže neviem, čo ešte dodať.
Z prvej zvýšenej splátky dáš do nákladov celú DPH, a potom postupne z každej splátky. Pýtaj sa potom, ak si už budeš istá, čo máš v splátkovom kalendári, ináč tu iba teoretizujeme. DPH by mala byť rozpísaná, ak sa jedná o lizing v jednotlivých splátkach...
á
Katarina Vlckova
04.03.08,12:51
Ahoj Evina,
prepac mi tie otravne otazky a dakujem za trpezlivost so mnou. To vies som v praci a popri tom rozmyslam nad uctovnictvom ktore robim doma externe a potom sa niekedy az moc zamyslam az sa zapletiem. Ano pozerala som ten link, len sa mi to tak narychlo zdalo komplikovane a bol tam uvedeny priklad s odpoctom DPH, ale ano tam dolu bolo tusim spomenute aj riesenie ked si dph neuplatnujeme.
Zaver je pre mna takyto:
Ja som sa asi vlastne chcela opytat na tu DPH z prvej zvysenej splatky, ci je to v poriadku ze ju davam v celej sume do nakladov na ucet 5xx. Ostatnu dph asi mam nakoniec rozratanu v splatkach, ako sa mi mari. Lebo ta DPH z akontacie je dost vysoka suma cca 100.000, tak preto som sa toho asi zlakla ci je to ok takto v nakladoch. Ale asi je.
Este raz dakujem Ti.
PEkny den
evina
04.03.08,12:52
Ahoj Evina,
prepac mi tie otravne otazky a dakujem za trpezlivost so mnou. To vies som v praci a popri tom rozmyslam nad uctovnictvom ktore robim doma externe a potom sa niekedy az moc zamyslam az sa zapletiem. Ano pozerala som ten link, len sa mi to tak narychlo zdalo komplikovane a bol tam uvedeny priklad s odpoctom DPH, ale ano tam dolu bolo tusim spomenute aj riesenie ked si dph neuplatnujeme.
Zaver je pre mna takyto:
Ja som sa asi vlastne chcela opytat na tu DPH z prvej zvysenej splatky, ci je to v poriadku ze ju davam v celej sume do nakladov na ucet 5xx. Ostatnu dph asi mam nakoniec rozratanu v splatkach, ako sa mi mari. Lebo ta DPH z akontacie je dost vysoka suma cca 100.000, tak preto som sa toho asi zlakla ci je to ok takto v nakladoch. Ale asi je.
Este raz dakujem Ti.
PEkny den

Z akontácie ide celá do nákladov...
Katarina Vlckova
04.03.08,12:56
Tak dakujem este raz, mam to spravne.
Pekny den