m.marcela
04.03.08,12:36
Ahoj poraďáci,
keďže v mzdách ešte nie som doma a PN-ky som ešte neevidovala, prosím poraďte čo všetko treba urobiť, kam nahlásiť, ked mi zamestnanec odovzdá PN-ku do 10 a aj nad 10 dní. Brodím sa tu v tých témach, ale nenašla som to tu.
Srdečná vďaka.
Tweety
04.03.08,11:37
Ahoj poraďáci,
keďže v mzdách ešte nie som doma a PN-ky som ešte neevidovala, prosím poraďte čo všetko treba urobiť, kam nahlásiť, ked mi zamestnanec odovzdá PN-ku do 10 a aj nad 10 dní. Brodím sa tu v tých témach, ale nenašla som to tu.
Srdečná vďaka.
Málo si brodila, táto téma už bola odpovedaná stokrát. Ale pripomenien, do 10 KD je náhrada príjmu- prepláca zamestnáv. Nad 10 KD platí nemocenské SP.
ZuzanaP
04.03.08,11:41
Ahoj poraďáci,
keďže v mzdách ešte nie som doma a PN-ky som ešte neevidovala, prosím poraďte čo všetko treba urobiť, kam nahlásiť, ked mi zamestnanec odovzdá PN-ku do 10 a aj nad 10 dní. Brodím sa tu v tých témach, ale nenašla som to tu.
Srdečná vďaka.


Zamestnanec ti odovzdáva II. a IIa. Prvé 3 dní preplácaš 25% z denného VZ a ďalších 7 dní 55 % z denného VZ. Ak PN trvá dlhšie, postupuješ ju do SP spolu s potvrdením o príjme (v prílohe).

http://www.porada.sk/t24992-nahrada-prijmu-pri-docasnej-pracovnej-neschopnosti-zamestnanca.html krásne spracované
m.marcela
04.03.08,11:50
neviem dobre brodiť :o). Vďaka ešte raz
MarcelkaT
04.03.08,14:48
Začiatok a koniec PN ešte nahlásiš aj zdravotnej poistovní v ktorej je zamestnanec prihlásený. Je to tlačivo "Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa......"Začiatok a koniec môžeš nahlásiť aj na jednom tlačive.