Remusus
04.03.08,12:45
Ahoj všetci,

hmm ani neviem ako začať... No v podstate ide o to, že sme prešli na nový účtovný systém od 1.1.2008 a príjemkovať nám to začalo číslom 42/2008.
Tých prvých 41 sa skúšalo, ale sa to aj zmazalo....ale bohuziaľ to pokračovalo v číslovaní (naostro). Všimli sme si to až teraz keď sa spustil zápis skladu a chceli sme zaúčtovať príjemky.
A teraz poprosím o názor. Nechať to tak, s tým že dať nejaké vyjadrenie alebo neviem čo....alebo to radšej pracne (a teda fakt je toho veľa) všetko poopravovať nech to začína jednotkou....
Vďaka za názor.
HankaS
04.03.08,11:57
Ak máš toho veľa čo by bolo treba opravovať, ja si myslím, že pokiaľ riadne preukážeš že ste to len skúšali tak sa nič nestane, Napíš neaké vyjadrenie
kôli čomu to bolo,. Veď nakoniec sa dá aj tak skontrolovať podľa účtovania,
inventúry, stav v sklade ti musí súhlasiť aj s účtovníctvom. A tak isto aj obrat strany D účtu zásob ti musí súhlasiť s obratom strany MD zase v 5..Nákladoch, a následný predaj v 6. podľa obstarávacej a predajnej ceny.
HankaS
04.03.08,11:59
Ešte chcem podotknúť, že stav na účte zásob ti musí zodpovedať aj stave na sklade podľa inventúry k 31.12.2007, pokiaľ to tak není a zapríčinili ti to tie skúšajúce veci tak to radšej oprav, resp.to oprav interným dokladom
neviem do akej miery si si tým ovplyvnila účtovníctvo
Remusus
04.03.08,12:09
Učtovníctvo to neovplyvnilo. Všetko zostalo tak ako malo, len proste začína sa príjemkovať nie 1/08 ale až 42/08....
HankaS
04.03.08,12:13
Tak potom napíš len list s vyrozumením a podpíš sa tam, poprípade konateľ
a nič sa nestane. Ako som už povedala hore, DÚ si vie ako skontrolovať
zásoby.
Gabi03
04.03.08,12:24
K číslovaniu všetkých dokladov za celý rok by mala byť interná smernica. V nej uvediete, že tie a tie doklady s číselným radom tým a tým začína tým a tým číslom.
A je to. ;):D
Remusus
04.03.08,12:33
ok
srdečná vďaka:-)
Tak teda kašlem na to.... Napíšem list, s podpisom konateľa a dám to aj do interných smerníc.
stanula
16.04.08,11:02
Prosím o názor:
Skladníci prijímajú na sklad materiál a podpisujú prevzatie materiálu na DL, alebo FA,
ja na to vystavím Príjemku a chcela som im to dať podpisovať, viem, že by to bolo ideálne, keby to tak bolo, ale rozmýšľam nad tým, že keď už raz podpísali DL, že budem iba dávať odkaz na Príjemkach "podpis viď DL" + ja som tam podpísaná + pečiatka firmy. Čo myslíte, mohlo by to stačiť? Veď príjem na sklad už podpísali.
Čo vy na to ? Jednoducho povedané ide mi o čas.:)
azla
16.04.08,11:21
Prosím o názor:
Skladníci prijímajú na sklad materiál a podpisujú prevzatie materiálu na DL, alebo FA,
ja na to vystavím Príjemku a chcela som im to dať podpisovať, viem, že by to bolo ideálne, keby to tak bolo, ale rozmýšľam nad tým, že keď už raz podpísali DL, že budem iba dávať odkaz na Príjemkach "podpis viď DL" + ja som tam podpísaná + pečiatka firmy. Čo myslíte, mohlo by to stačiť? Veď príjem na sklad už podpísali.
Čo vy na to ? Jednoducho povedané ide mi o čas.:)
Skôr by som sa prikláňala k riešeniu, že skladník (zodpovený za sklad) má podpísať všetky doklady, ktoré dokumentujú pohyb materiálu (tovaru) na sklade. Iba tak, môže zodpovedať za konečný stav skladu.
To, že podpisal dodací list, znamená, že tovar prebral podľa DL ..... avšak môže sa stať, že príjemka sa nemusí zhodovať s podpísaným DL. (môže to byť aj neúmyselná chyba).
Podpis skladníka na príjemke osvedčuje, že prijemka je vyhotovená správne a daný tovar skladník prijal na sklad.
Niekedy snaha šetriť čas, môže byť kontraproduktívna. Môj názor.
stanula
23.04.08,09:20
OK, ďakujem :)