danielaz
04.03.08,14:21
Dobrý deň,
prosím o radu ako postupovať.
Od prepracu som si dala doviezť tovar z Nemecka, počas prepravy bol kamión vykradnutý a moja dodávka nebola na Slovensko z tohto dôvodu dovezená kompletná. Faktúry od môjho dodávateľa mám na sumu 10.000 Euro (vrátane ukradnutého tovaru) - aj ich musím zaplatiť. Nedodaný tovar je v hodnote 2000 Euro.
Čo s DPH?
Mám vypočítať DPH na výstupe z kompletného tovaru, alebo len z fyzicky dodaného. A DPH na vstupe?
Škodu ktorá mi vznikla budem vymáhať od prepravcu.
Ďakujem za Vaše skoré reakcie
danielaz
05.03.08,06:20
Nikto nepíše, tak mi aspoň poraďte, či idem nato správne :
10 000 Eur - DPH na výstupe aj vstupe. 2000 Eur nárokujem od prepravcu (iba hodnotu tovaru, bez DPH).
Myslím, že nadobudnutie by malo byť z celej hodnoty tovaru.
Ďakujem
azla
05.03.08,06:54
Nikto nepíše, tak mi aspoň poraďte, či idem nato správne :
10 000 Eur - DPH na výstupe aj vstupe. 2000 Eur nárokujem od prepravcu (iba hodnotu tovaru, bez DPH).
Myslím, že nadobudnutie by malo byť z celej hodnoty tovaru.
Ďakujem
1. zaklad pre výpočet dane na vstupe a výstupe je 10 000 EUR
2. hodnota ukradnutého tovaru bez dph je 2 000 EUR
3.
§ 53
Oprava odpočítanej dane
(5) V prípade krádeže tovaru, pri ktorom platiteľ odpočítal daň, je platiteľ povinný odviesť daň vo výške odpočítanej dane; ak je tovar predmetom odpisovania podľa osobitného predpisu, 26) zníži platiteľ odvod dane o pomernú časť dane zodpovedajúcu odpisom. Ak bol odcudzený tovar, ktorý bol predmetom nájmus dojednaným právom kúpy prenajatej veci, odvedie platiteľ daň zníženú o daň, ktorú z tohto tovaru už odviedol, najviac však do výšky odpočítanej dane. Platiteľ daň odvedie za to zdaňovacie obdobie, v ktorom zistil krádež tovaru.
ukradnutý tovar vo výške 2000 EUR z toho odvediete Dph

4. Vaša škoda je je 2000 EUR + ODVEDENá DHP Z UKRADNUTéHO TOVARU
/Dph- vy ju musíte odviesť a niekto Vám ju musí zaplatiť, a ten niekto je zodpovedná firma. Iné by bolo, keby sa Vám tovar iba poškodil, tam sa Dph neodvádza./ UPLATNUJTE SI CELU SKODU !!!
danielaz
05.03.08,09:11
no presne toho som sa obávala, ďakujem za odpoveď.