m.a.j.u.s
04.03.08,14:08
Pekný deň všetkým prajem.
Mám problém z výpočtom odvodov na ZP. Zamestnanec mal celý mesiac absenciu. Myslela som, že zamestnávateľ má platiť, vychádzajúc z minimálnej mzdy, len minimálne odvody 810,-- a zamestnanec 324,--, ale program mi to ráta úplne inak.
Ako to má byť správne. Poradíte mi?

Ďakujem
m.a.j.u.s
04.03.08,14:39
Prosím, vie mi niekto poradiť?:(
Chobot
05.03.08,09:11
Prosím, vie mi niekto poradiť?:(

Prečo neskúsiš vyhľadať niečo v starších témach? Treba hľadať podľa kľúčových slov absencia odvody.
jankasm
05.03.08,10:15
Pekný deň všetkým prajem.
Mám problém z výpočtom odvodov na ZP. Zamestnanec mal celý mesiac absenciu. Myslela som, že zamestnávateľ má platiť, vychádzajúc z minimálnej mzdy, len minimálne odvody 810,-- a zamestnanec 324,--, ale program mi to ráta úplne inak.
Ako to má byť správne. Poradíte mi?

Ďakujem

Podľa mňa je to správne. Minimálny VZ 8100,-, zamestnávateľ 10% = 810,-, zamestnanec 4% = 324,-. :o
Ako Ti to počíta program?
m.a.j.u.s
05.03.08,10:26
Ostatné termíny som pozerala, nič také som nenašla...
Program mi počíta za zamestnanca 124,- a zamestnávateľa 309,-. Zamestnanec v mesiaci neodrobil ani hodinu, ma 12 dni neospravedlnenej absencie a potom ukončenie PP.
Zoltán Kovács
05.03.08,10:28
Ostatné termíny som pozerala, nič také som nenašla...
Program mi počíta za zamestnanca 124,- a zamestnávateľa 309,-. Zamestnanec v mesiaci neodrobil ani hodinu, ma 12 dni neospravedlnenej absencie a potom ukončenie PP.

AK ukončenie PP bolo v priebehu mesiaca, tak potom je samozrejme, že odvod počíta alikvotne ku dňu ukončenia.
jankasm
05.03.08,10:45
Ostatné termíny som pozerala, nič také som nenašla...
Program mi počíta za zamestnanca 124,- a zamestnávateľa 309,-. Zamestnanec v mesiaci neodrobil ani hodinu, ma 12 dni neospravedlnenej absencie a potom ukončenie PP.

Druhý krát zadaj prosím presne formulovanú otázku. :cool:
Minimálny VZ 8100,- platí na celý mesiac. Takže ak mal 12 dní absencie /nepíšeš dokonca ani či pracovných alebo kalednárnych :confused:/ tak je samozrejmé, že odvod bude z nižšieho VZ, prislúchajúceho na počet pacovných dní, do kedy trval PP.
Podľa vypočítaných odvodov mi vychádza, že PP skončil 12.2.2008. VZ je potom 3086,- (8100/21*8). Odvody sú 309,- zamestnávateľ a 124,- zamestnanec.
Program je teda úplne v poriadku.
m.a.j.u.s
05.03.08,10:57
Ospravedlňujem sa za zamlčané fakty;)
Mal absenciu 12 kalendárnych dní.

Práveže som to už rátala alikvotne na pracovné dni a vôbec mi to nevyšlo. Skôr by som povedala, že program pracuje s kalendárnymi dňami, ale aj tam je odchýlka od mojich výpočtov.
jankasm
05.03.08,10:59
Druhý krát zadaj prosím presne formulovanú otázku. :cool:
Minimálny VZ 8100,- platí na celý mesiac. Takže ak mal 12 dní absencie /nepíšeš dokonca ani či pracovných alebo kalednárnych :confused:/ tak je samozrejmé, že odvod bude z nižšieho VZ, prislúchajúceho na počet pacovných dní, do kedy trval PP.
Podľa vypočítaných odvodov mi vychádza, že PP skončil 12.2.2008. VZ je potom 3086,- (8100/21*8). Odvody sú 309,- zamestnávateľ a 124,- zamestnanec.
Program je teda úplne v poriadku.


Ospravedlňujem sa za zamlčané fakty;)
Mal absenciu 12 kalendárnych dní.

Práveže som to už rátala alikvotne na pracovné dni a vôbec mi to nevyšlo. Skôr by som povedala, že program pracuje s kalendárnymi dňami, ale aj tam je odchýlka od mojich výpočtov.

Prečítala si si môj predchádzajúci príspevok? Máš tam presný výpočet, a presne to aj sedí do toho 12.2.2008.
m.a.j.u.s
05.03.08,11:20
Poslednú úpravu som nevidela.
Opäť som o niečo múdrejšia. Ďakujem
abel
02.04.08,08:07
Pracovníčka mala od 19. 1. 2008 až do konca marca absenciu. Zamestnávateľ za ňu odviedol poistné za zamestnanca celkom 775.- Sk. Teraz mala preplatok na ročnom zúčtovaní dane 1125.- Sk. Môžem jej z výplaty zraziť ZP a vyplatiť jej na výplatu len rozdiel 350.- Sk ? Ja mám akosi vyhasnuté palivo...
Chobot
02.04.08,08:21
Pracovníčka mala od 19. 1. 2008 až do konca marca absenciu. Zamestnávateľ za ňu odviedol poistné za zamestnanca celkom 775.- Sk. Teraz mala preplatok na ročnom zúčtovaní dane 1125.- Sk. Môžem jej z výplaty zraziť ZP a vyplatiť jej na výplatu len rozdiel 350.- Sk ? Ja mám akosi vyhasnuté palivo...

Akú absenciu mala? Neospravedlnenú? Alebo to bolo neplatené voľno na zálade dohody? Ako ste sa dohodli?

Pokiaľ sa dáva neplatené voľno, Zvykne sa dopredu dohodnúť, že zamestnanec uhradí celé náklady na ZP, prípadne že uhradí len svoj podiel alebo neuhradí nič a pôjde to do nákladov firmy. Ak ste sa nedohodli nijako, nemala by si jej nič zraziť.
abel
02.04.08,08:32
Mala neospravedlnenú absenciu.
Chobot
02.04.08,08:35
Mala neospravedlnenú absenciu.

:eek: A to ste jej to tak dlho tolerovali??:eek:

No tak je zraz minimálne jej časť poistného. Ak jej zrazíte aj tú firemnú časť, nemala by veľmi protestovať....:rolleyes:

Najčistejšie riešenie je zavolať si ju a nechať si podpísať dohodu o zrážkach, kde uvediete, čoho sa zrážka bude týkať (poistné za neplatené voľno).
abel
02.04.08,09:02
Bolo to skomplikované tým, že nechcela robiť, tak plánovane ochorela, a po ukončení PN požiadala o ukončenie prac. pomeru. Firma ale nesúhlasila, až po skončení výpovednej doby a to z dôvodu, že bola na ňu poskytnutá dotácia z NÚP a museli za ňu nájsť vhodnú náhradu, inak by museli dotáciu vrátiť.
Takže firemná časť ZP ma veľmi netrápi, stačí že sa vrátia aspoň tie odvody za zamestnanca. Teda pochopila som to tak, že z toho preplatku dane si ich môžem vyrovnať...
Chobot
02.04.08,09:09
Bolo to skomplikované tým, že nechcela robiť, tak plánovane ochorela, a po ukončení PN požiadala o ukončenie prac. pomeru. Firma ale nesúhlasila, až po skončení výpovednej doby a to z dôvodu, že bola na ňu poskytnutá dotácia z NÚP a museli za ňu nájsť vhodnú náhradu, inak by museli dotáciu vrátiť.
Takže firemná časť ZP ma veľmi netrápi, stačí že sa vrátia aspoň tie odvody za zamestnanca. Teda pochopila som to tak, že z toho preplatku dane si ich môžem vyrovnať...

Povedal by som, že firma má právo to od nej žiadať. Oficiálne jej to nasilu zobrať nemôžete, mala by vám to uhradiť dobrovoľne.
petacuckova
18.04.08,04:35
Dobré ráno. Máme takýto problém. Zamestnanec u nás pracuje 9 mesiacov. Počas skúšobnej doby bolo všetko v poriadku, po uplynutí skúšobnej doby sa to zmenilo a zamestnanec má zvyčajne pn, odrobí 2-3 dni, potom nepríde a zavolá, že si dáva dovolenku a potom ten istý kolotoč. Konateľ mu chce skončiť pracovný pomer. Toto sa nedá chápať ako porušenie prac. disciplíny ?
Lebo on chce zrušiť okamžite . Je častá neprítomnosť dôvod okamžitého skončenia PP ? Aké mám možnosti ?
Chobot
18.04.08,07:09
Dobré ráno. Máme takýto problém. Zamestnanec u nás pracuje 9 mesiacov. Počas skúšobnej doby bolo všetko v poriadku, po uplynutí skúšobnej doby sa to zmenilo a zamestnanec má zvyčajne pn, odrobí 2-3 dni, potom nepríde a zavolá, že si dáva dovolenku a potom ten istý kolotoč. Konateľ mu chce skončiť pracovný pomer. Toto sa nedá chápať ako porušenie prac. disciplíny ?
Lebo on chce zrušiť okamžite . Je častá neprítomnosť dôvod okamžitého skončenia PP ? Aké mám možnosti ?

SAmotná neprítomnosť nie je dôvodom na okamžité skončenie. Treba povedať, aká je tá neprítomnosť - je to PN? OČR? Absencia? Dovolenka?

Píšeš, že má PN a dáva si DOVOLENKU..:confused: Tak akú neprítomnosť má vedenú? Je na PN? Toľko dovolenky predsa nemá!

AK je často PN, to v žiadnom prípade nemôže byť dôvodom na výpoveď alebo okamžité skončenie. Jedine absencia by mohla byť dôvodom na skončenie PP.

Ak sa ho chcete zbaviť, tak jedine buď urobiť organizačnú zmenu, kde jeho miesto bude zrušené aspoň na 3 mesiace, alebo ak má neuspokojivé pracovné výsledky (nepodarky, nedodržiavanie plánu, noriem, veľa sťažností, ...) tak ho môžete upozorniť písomne na nedostatky a nakázať mu nápravu v nejakom období a zároveň ho upozorniť na možnosť výpovede. Ak nedôjde k náprave, môžete mu dať výpoveď pre neuspokojivé výsledky.
petacuckova
18.04.08,07:19
Ale v prípade výpovede by sme mu museli vyplatiť odstupné, však ? Aj v prípade neuspokojivých pracovných výsledkov ?
A čo sa týka tej dovolenky..., myslela som že strieda, raz je PN, príde jeden deň do práce, dá si dovolenku na ďalší a po dovolenke opäť donesie Pn..
Chobot
18.04.08,07:56
Ale v prípade výpovede by sme mu museli vyplatiť odstupné, však ?

Záleží od toho, z akého dôvodu dávate výpoveď.


Aj v prípade neuspokojivých pracovných výsledkov ?

V tomto prípade nie.


A čo sa týka tej dovolenky..., myslela som že strieda, raz je PN, príde jeden deň do práce, dá si dovolenku na ďalší a po dovolenke opäť donesie Pn..

Dovolenku mu nemusíte dať, tá je na dohode z-ca so z-ľom. Ak stým z-ľ nesúhlasí, z-c nemôže čerpať dovolenku.
milanr
26.06.08,08:09
Potrebovala by som súrne poradiť presný postup pri neosprevedlnenej absencii zamestanca. Zamestnanec pracuje v zmenách a nenastúpil 3x do zmeny s tým, že dostáva absenciu a následne s ním bude skončený PP. Čo všetko je zamestnávateľ povinný v prípade absencie urobiť ?
1. Oznámiť na RLFO do SP absenciu. Vzhľadom k tomu, že pracuje na zmeny musím oznámiť každý deň zvlášť ? Napr.: Mal plánované zmeny na 21.,23.,25.06. Takže to je 6x RLFO ?
2. Absencia je prerušenie poistenia, takže ju nebudem uvádzať ani na ELDP ?
3. Poistné do SP za uvedené dni neplatí ZC ani ZĽ ? Takže jeho VZ bude iba za skutočne odpracované dni, t.j. 27 KD ? Žiadne poistné na SP nemusíme vymáhať od ZC ?
4. VZ na ZP bude mať vyšší ako je min. VZ, takže ZC aj ZĽ zaplatí iba za skutočne odpracované dní, t.j. za 18 PD ? To znamená, že ZC nám ako ZĽ nebude musieť zaplatiť žiadne poistné za absenciu ?
5. Za každý deň absencie sa mu bude krátiť dovolenka o 1 deň.
Prosím Vás, o kontrolu, či je všetko O.K. nakoľko je to moja pravá absencia, tak sa obávam, aby som to urobila správne.
milanr
26.06.08,09:49
Prosím Vás, nikto mi neporadí ?! Nemá niekto skúsenosti s neospravedlnenými absenciami ? Dosť mi to súri ! Vďaka
lepka
26.06.08,10:10
[quote=milanr;762824]
1. Oznámiť na RLFO do SP absenciu. Vzhľadom k tomu, že pracuje na zmeny musím oznámiť každý deň zvlášť ? Napr.: Mal plánované zmeny na 21.,23.,25.06. Takže to je 6x RLFO ? Iba 1x RLFO a prerušenie z dôvodu absencie od 21.,lebo medzitým nič neodrobil,takže nie 6x RLFO.
2. Absencia je prerušenie poistenia, takže ju nebudem uvádzať ani na ELDP ?Neuvádzaš,lebo končíš pracovný pomer dňom prvej absencie,ak som to dobre pochopila.
3. Poistné do SP za uvedené dni neplatí ZC ani ZĽ ? Takže jeho VZ bude iba za skutočne odpracované dni, t.j. 27 KD ? Žiadne poistné na SP nemusíme vymáhať od ZC ? Správne nemáš z čoho odvádzať,lebo má prerušené poistenie.
4. VZ na ZP bude mať vyšší ako je min. VZ, takže ZC aj ZĽ zaplatí iba za skutočne odpracované dní, t.j. za 18 PD ? To znamená, že ZC nám ako ZĽ nebude musieť zaplatiť žiadne poistné za absenciu ?Správne.
5. Za každý deň absencie sa mu bude krátiť dovolenka o 1 deň.Viď prilepený príslušný paragraf.
§ 109Zákonníka práce
Krátenie dovolenky
(1) Ak nepracoval zamestnanec, ktorý splnil podmienku odpracovania aspoň 60 dní v kalendárnom roku, za ktorý sa dovolenka poskytuje, z dôvodu výkonu mimoriadnej služby v období krízovej situácie alebo alternatívnej služby v čase vojny a vojnového stavu, z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky (§ 166 ods. 2) a pre dôležité osobné prekážky v práci, ktoré sa neuvádzajú v § 141 ods. 2, kráti sa mu dovolenka za prvých 100 takto zameškaných pracovných dní o jednu dvanástinu a za každých ďalších 21 dní rovnako o jednu dvanástinu. Dovolenka sa zamestnancovi nekráti za obdobie pracovnej neschopnosti vzniknutej v dôsledku pracovného úrazu alebo choroby z povolania, za ktoré zamestnávateľ zodpovedá.
(účinnosť od 1. septembra 2007)
(2) Za každú neospravedlnene zameškanú zmenu (pracovný deň) môže zamestnávateľ krátiť zamestnancovi dovolenku o jeden až dva dni. Neospravedlnené zameškania kratších častí jednotlivých zmien sa sčítajú.

/quote]
Odpovede uvádzam farebne ,lebo sa mi v tomto teple nechce písať viac ako je nutné:)
Jara
26.06.08,10:18
Všetko Ti Lepka poradila dobre, len neviem či je to s tou výpoveďou celkom OK. Ak mu dávate výpoveď, tak neviem či to beriete ako hrubé porušenie, alebo už bol upozornený v posledných 6 mesiacoch, že to môže byť dôvod na výpoveď.... Aký § ste použili? Alebo odchádza dohodou?
lepka
26.06.08,10:22
Sorry,toto som si neuvedomila,máme v práci interný predpis podpísaný zamestnancami,že absencia sa považuje za hrubé porušenie prac.disciplíny a to teda= okamžité skončenie prac.pomeru.
milanr
26.06.08,10:28
Ešte zareagujem. V SP mi povedali, že mám poslať 3x RL FO a prerušenie oznámiť na dni, kedy mal plánované zmeny. Na každý deň absenicie 1 RL. Takže nie od 21.06. ?! Tak teraz neviem, čo je správne. Hlásiť každú zmenu zvlášť ? Zatiaľ je jeho výpoveď v štádiu riešenia.
Jara
26.06.08,10:28
Tak to mate správne ošetrené, len či to tak má aj Milanr. U nás to nepodpísali všetci zamestnanci...
milanr
26.06.08,11:01
Tak to mate správne ošetrené, len či to tak má aj Milanr. U nás to nepodpísali všetci zamestnanci...
Bohužiaľ máš pravdu, nemáme to tak ošetrené. Tak nás teraz so zamestnancom budú asi čakať ťahanice.
lepka
26.06.08,11:13
Mala som taký prípad,nahlasovala som dodatočne absenciu,až po týždni a SP ma usmernila,že od prvého dňa až do posledného,lebo nič medzi tým neodpracoval a teda nie je dôvod dávať zakaždým nové prerušenie a keďže pracovník ti nenastúpil,tak má absenciu od 21.6.,veď v SP nevedia,že dotyčný mal mať služby 21.6.,23.6.,25.6.,takže má absenciu od 21.6. a v dňoch sú to pre neho 3 pracovné dni,ale kalendárne tieto dni idú za0 sebou,keby to bol pracovník v 40 hod.pracovnom úväzku a dni Po až Piatok,tak je to tiež 23.6-25.6 a predpokladám,že ďalej Vám nenastúpil,tak neviem aký je dôvod na 3x papier,či len tak,že sa v práci nudíš a treba ti preto niečo robiť,napr.prerušenia pre absentétov.
Jara
26.06.08,11:16
Urob tak ako hovorili v SP. Na každý deň absencie 1 RLFO. S tým zamestnancom by som sa skúsila porozprávať, že na zápočtovom liste bude mať napísané, že skončenie pracovného pomeru pre hrubé porušenie prac. disciplíny a bude mať problém sa potom zamestnať. Radšej sa dohodnúť na skončení prac. pomeru dohodou. Možno sa dá presvedčiť. Inak to naozaj môžu byť ťahanice a mohli by ste to aj prehrať na súde. Tak držím prsty.
Ežor
26.06.08,11:33
My máme so zamestnancom taký istý problém. Pracovný pomer mu končí 30.6.2008. Od 21.6.2008 má neospravedlnenú absenciu. Ja to budem hlásiť na SP dvom RLFO. Na jednom bude prerušenie poistenia a na druhom ukončenie poistenia z dôlvodu skončenia pracovného pomeru. Dovolenku mu krátiť nemôžem, lebo si ju už vyčerpal, iba ak by sa dala krátiť už vyčerpaná dovolenka a spätne žiadať úhradu za neoprávnene vyčerpanú dovolenku. Len neviem, či je to možné.
Jara
26.06.08,11:47
§109 ods. 2 ZP. Ja by som mu to zrazila z poslednej výplaty. Veď je to prečerpaná dovolenka z dôvodu absencie.
KatarínaL
07.08.08,04:16
Dobré ráno,
potrebovala by som poradiť ohľadom výpočtu VZ na ZP a SP. Zamesntanec nastúpil 9.7. Pracoval 9.7. - 11.7., absencia: 14.7.-30.7., ukončenie PP:30.7., HM za odpracované 3 dni: 1631,- . Systém mi vypočítal VZ vo výške 5965,- na ZP a 1631,- na SP. Je to správne? Tých 1631 rozumiem ale ten VZ na ZP mi vychádza trošku inak....
Zuzka2510
26.08.08,07:54
dobrý deň. Viem že to bude trápne ale potrebujem zistiť, absencia sa počíta za pracovné dni alebo kalendárne dni? Podľa mňa za pracovné dni, ale ak má napr. zamestnanec pri prac. čase 40 h/týždeň absenciu celý mesiac a dám do výpočtu mzdy všetky kalendárne dni, tak mi počíta program odvody len do zdrav. poisť., ale ak dám len pracovné dni a sviatky, tak mi počíta aj do soc.poisť.odvody. Ako to vlastne má byť? Som trochu z toho popletená a ospravedlňujem sa za takú otázku
Zuzka2510
26.08.08,09:08
:confused:
Murínová Eva
26.08.08,09:11
Ja dávam neospravedlnénú absenciu za kalendárne dni, pretože na SP to nahlásiš a preto neplatíš odvody.
VERONIKA6
26.08.08,09:11
dobrý deň. Viem že to bude trápne ale potrebujem zistiť, absencia sa počíta za pracovné dni alebo kalendárne dni? Podľa mňa za pracovné dni, ale ak má napr. zamestnanec pri prac. čase 40 h/týždeň absenciu celý mesiac a dám do výpočtu mzdy všetky kalendárne dni, tak mi počíta program odvody len do zdrav. poisť., ale ak dám len pracovné dni a sviatky, tak mi počíta aj do soc.poisť.odvody. Ako to vlastne má byť? Som trochu z toho popletená a ospravedlňujem sa za takú otázku
Počítajú sa pracovné dni. A čo to máte za pracovníka keď má celý mesiac absenciu? Aj také niečo existuje? Prečo ste to už dávno neriešili?
Barbara
26.08.08,09:15
Do SP sa píše od 1.8. do 31.8. kalendárne dni, ale na mesačnom výkaze bude mať ako celý mesiac na pracovné dni ako úväzok 157,50 -Abs.
mirčiak
08.10.08,06:11
Dobry den, ja by som sa chcela opytat ohladom absencie takuto vec: je to uz sice v pase ale aj tak pre buducnost. Vo firme mame program na mzdy v DOS verzii ale snazime sa prejst na program tej istej firmy vo Windows verzii. Zatial pracujem v DOS vezii lebo Windows este doladujeme. Robila som vyplaty za august 2008 a jeden nas zamestnanec mal za august neospravedlnene dni pracovne 16 a 5 dni odpracoval. Program v DOS verzii mi nevypocital odvody do ZP len z toho co odrobil cize z tych 5 dni. Takze ako tak citam prispevky dozadu je to zle. Program vo Windows verzii mi sice vypocital odvody do ZP viacej ale vyslo za ZL 746 a za ZC 299 co mi nijak nesedi s alikvotnou ciastkou minimalnej mzdy. Zamestnanec mal HM za tych 5 dni 3328,- . Neviem ci som zrozumitelne polozila otazku :confused: Nie som si ista ci dobre ratam a som z toho jelen uz naozaj.
mirčiak
08.10.08,10:02
Ok polozim otazku inak. Ako vypocitam VZ na odvody do ZP ak zamestnanec nenastupil od zaciatku mesiaca dajme tomu august 2008 do prace mal absenciu (neospravedlnene dni) a dna 15.8.2008 s nim bol ukonceny PP? Cely cas mal samozrejme absenciu (15 dni).
A potom ako vypocitam VZ na odvody do ZP v pripade ak zamestnanec v mesiaci napr. august aj normalne pracuje aj ma absenciu (neospravedlnene dni) napr. 12 dni v tomto mesiaci? (9 dni pracuje, 12 dni absencia)
Prosim poradi mi niekto?? Prosim prosim :o
jankasm
08.10.08,10:59
Ok polozim otazku inak. Ako vypocitam VZ na odvody do ZP ak zamestnanec nenastupil od zaciatku mesiaca dajme tomu august 2008 do prace mal absenciu (neospravedlnene dni) a dna 15.8.2008 s nim bol ukonceny PP? Cely cas mal samozrejme absenciu (15 dni).
A potom ako vypocitam VZ na odvody do ZP v pripade ak zamestnanec v mesiaci napr. august aj normalne pracuje aj ma absenciu (neospravedlnene dni) napr. 12 dni v tomto mesiaci? (9 dni pracuje, 12 dni absencia)
Prosim poradi mi niekto?? Prosim prosim :o

Takže ak časť mesiaca odpracuje a časť má absenciu, tak je podstatná výška mzdy za odpracovanú časť mesiaca. Ak napr. za odpracované dni zarobí 10000,- tak odvody idú za celý mesiac z tých 10000,-. Ak by však napr. zarobil len 5000,- tak odvod musí ísť z minimálnej mzdy, čiže z 8100,-.
No a v druhom prípade, ak mal celý čas absenciu a PP skončí 15.8.2008, tak si vypočítaš výšku minimálnej mzdy za obdobie od 01.-15.08.2008 a z toho potom pôjdu odvody /v tomto prípade by to bolo 8100/21 prac. dní *11 prac. dní počas absencie = 4243,-/.:cool:
mirčiak
09.10.08,05:21
Dakujem za pomoc.
mirčiak
13.10.08,04:32
Takže ak časť mesiaca odpracuje a časť má absenciu, tak je podstatná výška mzdy za odpracovanú časť mesiaca. Ak napr. za odpracované dni zarobí 10000,- tak odvody idú za celý mesiac z tých 10000,-. Ak by však napr. zarobil len 5000,- tak odvod musí ísť z minimálnej mzdy, čiže z 8100,-.
No a v druhom prípade, ak mal celý čas absenciu a PP skončí 15.8.2008, tak si vypočítaš výšku minimálnej mzdy za obdobie od 01.-15.08.2008 a z toho potom pôjdu odvody /v tomto prípade by to bolo 8100/21 prac. dní *11 prac. dní počas absencie = 4243,-/.:cool:

Este pre uplnost. Co sa tyka tej hodnoty 4243,- tak to vyslo aj mne pri vypocte tak isto ale program vypocital 4101,- tak som to nejak nechapala. Ale bolo mi vysvetlene ze ked ma niekto hodinovu mzdu (nie mesacnu) tak program to rata inak. Cize v pripade 11 dnovej absencie (pracovne dni) za august 2008 pri 8hod. uväzku to malo byt 8*11dni = 88*46,60(min. hodinovka) = 4101,- . Tak pretoto som to nechapala. Uvadzam to preto, ak by to niekomu pomohlo v buducnosti. :)
Bubasis
15.10.08,05:19
Ahojte poradaci, mam taku otazocku k problematike "cerpania" absencie...ako vsetci vieme, za uvedene obdobie je zamestnavatel povinny platit za tohto "neposlusneho" zamestnanca odvody do ZP a z toho dôvodu si nie som celkom ista, ci si moze vzniknute naklady (odvod za zamestnanca a zamestnavatela) vymahat od tohto zamestnanca...myslite, ze by to slo ziadat od neho napr. na zaklade dohody o zrazkach zo mzdy, ktoru zamestnanec vlastnorucne podpise? Dakujem za akykolvek Vas nazor :)
VERONIKA6
15.10.08,05:23
Ahojte poradaci, mam taku otazocku k problematike "cerpania" absencie...ako vsetci vieme, za uvedene obdobie je zamestnavatel povinny platit za tohto "neposlusneho" zamestnanca odvody do ZP a z toho dôvodu si nie som celkom ista, ci si moze vzniknute naklady (odvod za zamestnanca a zamestnavatela) vymahat od tohto zamestnanca...myslite, ze by to slo ziadat od neho napr. na zaklade dohody o zrazkach zo mzdy, ktoru zamestnanec vlastnorucne podpise? Dakujem za akykolvek Vas nazor :)
Takého zamestnanca sa treba zbaviť.
jankasm
15.10.08,08:25
Ahojte poradaci, mam taku otazocku k problematike "cerpania" absencie...ako vsetci vieme, za uvedene obdobie je zamestnavatel povinny platit za tohto "neposlusneho" zamestnanca odvody do ZP a z toho dôvodu si nie som celkom ista, ci si moze vzniknute naklady (odvod za zamestnanca a zamestnavatela) vymahat od tohto zamestnanca...myslite, ze by to slo ziadat od neho napr. na zaklade dohody o zrazkach zo mzdy, ktoru zamestnanec vlastnorucne podpise? Dakujem za akykolvek Vas nazor :)

Je to možné, pokiaľ Vám takú nejakú dohodu podpíše. Odvod za zamestnanca máte nárok mu stiahnuť napr. pri ďalšej výplate, ak sa k Vám ešte vráti. A to aj bez nejakej dohody. Dohodu potrebujete len k zrazeniu odvodov zamestnávateľa, lebo na to nemáte nárok. Ale ak má ten zamestnanec A, dosť pochybujem, že Vám niečo také podpíše. :o
rodina1
16.10.08,09:36
Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať
1) ak zamestnankyňa nenastúpila v piatok do práce (jednoducho povedala, že v ten deň nepríde), je možné jej na tento deň dať absenciu? Potom od pondelka normálne pracovala. Ako je to s hlásením na SP, stačí prerušenie na RLFO nahlásiť na budúci mesiac po spracovaní výplat za október, alebo to musím nahlásiť tento mesiac?
2) môžeme ju listom upozorniť, že nakoľko dňa 10.10. nenastúpila do práce, porušila § 81 písm. a) ZP, čo považujeme za porušenie pracovnej disciplíny, a na uvedený deň jej dávame absenciu s tým, že jej budeme krátiť nárok na dovolenku o 1 deň. V prípade opakovaného porušenia pracovnej disciplíny (ďalšia absencia) ukončíme s ňou pracovný pomer v zmysle § 68 ods. 1 písm. b)?
Ďakujem.
VERONIKA6
16.10.08,10:20
Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať
1) ak zamestnankyňa nenastúpila v piatok do práce (jednoducho povedala, že v ten deň nepríde), je možné jej na tento deň dať absenciu? Potom od pondelka normálne pracovala. Ako je to s hlásením na SP, stačí prerušenie na RLFO nahlásiť na budúci mesiac po spracovaní výplat za október, alebo to musím nahlásiť tento mesiac?
2) môžeme ju listom upozorniť, že nakoľko dňa 10.10. nenastúpila do práce, porušila § 81 písm. a) ZP, čo považujeme za porušenie pracovnej disciplíny, a na uvedený deň jej dávame absenciu s tým, že jej budeme krátiť nárok na dovolenku o 1 deň. V prípade opakovaného porušenia pracovnej disciplíny (ďalšia absencia) ukončíme s ňou pracovný pomer v zmysle § 68 ods. 1 písm. b)?
Ďakujem.
Pokiaľ pracovníčka bez udania dôvodu neprišla do práce, treba ju písomne upozorniť, tak ako píšeš vo svojom príspevku. Prerušenie je potrebné nahlásiť RLFO hneď a nie čakať. Zmeny treba hlásiť do 8 dní. Krátiť dovolenku za jeden deň absencie môžeš o 1 až 2 dni.
rodina1
16.10.08,10:33
Ďakujem.
Ešte by som sa chcela spýtať, keď jej do RLFO napíšem prerušenie dňa 10. 10. dôvod dám "A"? Potom ju musím zase prihlásiť do SP a znova RLFO, dátum prihlásenia bude potom 11. 10.? V tomto som úplný nováčik. Ešte raz ďakujem.
VERONIKA6
16.10.08,10:48
Ďakujem.
Ešte by som sa chcela spýtať, keď jej do RLFO napíšem prerušenie dňa 10. 10. dôvod dám "A"? Potom ju musím zase prihlásiť do SP a znova RLFO, dátum prihlásenia bude potom 11. 10.? V tomto som úplný nováčik. Ešte raz ďakujem.
Dôvod prerušenia bude 3 a napíšeš dátum vzniku prerušenia a zároveň aj dátum zániku prerušenia 10.10.2008.
rodina1
16.10.08,11:12
Ešte raz ďakujem.
rodina1
17.10.08,08:19
Ja viem, že asi otravujem, ale keď absencia je dôvod prerušenia 3, tak 1 a 2 je čo? Môže mi to niekto povedať? A kde by som sa to dočítala? ďakujem.
A ešte, prosím, aj keď to do tejto témy nepatrí, našla som RLFO (prihlásenie) zamestnankyne, ktorá je vydatá, ale na uvedenom RLFO má rodinný stav "slobodná". Robila to ešte predchádzajúca mzdárka, tak neviem, mám to opraviť, a dať ako zmenu s dnešným dátumom, alebo rodinný stav nie je až taký podstatný. Ďakujem.
veronikasad
17.10.08,08:25
Ja viem, že asi otravujem, ale keď absencia je dôvod prerušenia 3, tak 1 a 2 je čo? Môže mi to niekto povedať? A kde by som sa to dočítala? ďakujem.
A ešte, prosím, aj keď to do tejto témy nepatrí, našla som RLFO (prihlásenie) zamestnankyne, ktorá je vydatá, ale na uvedenom RLFO má rodinný stav "slobodná". Robila to ešte predchádzajúca mzdárka, tak neviem, mám to opraviť, a dať ako zmenu s dnešným dátumom, alebo rodinný stav nie je až taký podstatný. Ďakujem.
Vysvetlenie nájdeš na zadnej strane RLFO.
1 = čerpanie prac.voľna bez náhrady mzdy
2 = dlhodobé uvolnenie z prac.pomeru ...na výkon verejnej funkcie ...
3 = neospravedlnená neprítomnosť v práci
4 = prerušenie od 11. dňa potreby ošetrovania FO
5 = výkon väzby alebo výkon trestu odňatia slobody
6 = zamestnanec čerpá rod.dovolenku
7 = SZČO má nárok na rodičovský príspevok
8 = trvanie dočas.PN odo dňa nasl. po uplynutí 52 týždňov.

Zmenu stavu by som nahlásila ododňa uzatvorenia manželstva /ja prikladám aj kopiu sobášneho listu/
rodina1
17.10.08,09:53
Ak však zamestnankyňa bola už vydatá pri nahlasovaní do zamestnania, potom jej stav musím zmeniť asi dátumom, kedy som na to prišla. Neviem dátum sobáša. Už som tento rok robila zmenu stavu a tam som dala dátum sobáša. Ale v tomto prípade, keď sa mzdárka pomýlila už pri prihlasovaní? A ešte zamestnankyňa má podľa OP v mene krátke "a", ale ona ju prihlásila s "á". Tak neviem. Ďakujem. Asi sa pýtam hlúposti, ale nerada by som niečo "spackala".
jankasm
17.10.08,10:38
Ak však zamestnankyňa bola už vydatá pri nahlasovaní do zamestnania, potom jej stav musím zmeniť asi dátumom, kedy som na to prišla. Neviem dátum sobáša. Už som tento rok robila zmenu stavu a tam som dala dátum sobáša. Ale v tomto prípade, keď sa mzdárka pomýlila už pri prihlasovaní? A ešte zamestnankyňa má podľa OP v mene krátke "a", ale ona ju prihlásila s "á". Tak neviem. Ďakujem. Asi sa pýtam hlúposti, ale nerada by som niečo "spackala".

No takže ak tá zmena platila už v čase prihlasovania, čiže už vtedy bola vydatá, tak by som tú zmenu urobila spätne od dátumu prihlásenia. Rovnako by som opravila aj to meno. :o
rodina1
17.10.08,11:52
ďakujem
Kája.
09.12.08,09:18
Dobrý deň, potrebovala by som pomoc. Zamestnanec má absenciu od 3.11 - 30.11, dňa 1 a 2 bol víkend a zamestnanec nepracoval, je odmeňovaný hod. mzdou, aký bude VZ na zdravotné poistenie?
Kája.
10.12.08,06:10
Nikto neporadí?
Chobot
10.12.08,07:36
Dobrý deň, potrebovala by som pomoc. Zamestnanec má absenciu od 3.11 - 30.11, dňa 1 a 2 bol víkend a zamestnanec nepracoval, je odmeňovaný hod. mzdou, aký bude VZ na zdravotné poistenie?

Základom bude minimálna mzda - § 13 ods. 15 zákona o zdrav. poistení:

(15) Na účely tohto zákona sa pojmom minimálny základ zamestnanca rozumie minimálna mzda zamestnanca podľa osobitného predpisu47) platná k 1. januáru kalendárneho roka, za ktorý sa platí poistné. Minimálny základ zamestnanca podľa § 11 ods. 3 písm. d) až k) nie je určený.
Tony1
08.01.09,20:16
Stretli ste sa niekto s takýmto prípadom?
Zamestnanec má odpracovať týždenne 40 hod. Denne 8hod + 0,5 hod. prestávka.
Odpracuje však 6 - 6,5 hod. a ide domov. Samozrejme na konci mesiaca mu chýba napr. 33 hod.
Nemôžem to nahlásiť ako absenciu, lebo určitý čas odpracoval.
Poradili mi do výplaty mu dať absenciu s tým, že nezadám dátum a tým pádom je to len ako neodpracovaný čas v priebehu mesiaca a nemusí sa to hlásiť. Takto mi to bolo povedané aj na sociálke.
Nezdá sa mi to správne. Čo vy na to? Ako to riešiť?
A ešte podotýkam, že zamestnávateľ ho nebude upozorňovať na nedodržanie pracovnej zmluvy, pretože on je spokojný a jemu to vyhovuje, že nemusí toľko platiť.
Prosím, čo s tým?
Tony1
08.01.09,20:34
Stretli ste sa niekto s takýmto prípadom?
Zamestnanec má odpracovať týždenne 40 hod. Denne 8hod + 0,5 hod. prestávka.
Odpracuje však 6 - 6,5 hod. a ide domov. Samozrejme na konci mesiaca mu chýba napr. 33 hod.
Nemôžem to nahlásiť ako absenciu, lebo určitý čas odpracoval.
Poradili mi do výplaty mu dať absenciu s tým, že nezadám dátum a tým pádom je to len ako neodpracovaný čas v priebehu mesiaca a nemusí sa to hlásiť. Takto mi to bolo povedané aj na sociálke.
Nezdá sa mi to správne. Čo vy na to? Ako to riešiť?
A ešte podotýkam, že zamestnávateľ ho nebude upozorňovať na nedodržanie pracovnej zmluvy, pretože on je spokojný a jemu to vyhovuje, že nemusí toľko platiť.
Prosím, čo s tým?

haloooooo, neporadí mi niekto?
atka4
08.01.09,20:52
haloooooo, neporadí mi niekto?
Vo vašom prípade, ak zamestnanec každý deň odpracuje určitú časť smeny a časť je "A", skutočne nemusíš nahlasovať "A", na SP, ako by to bolo v prípade celodennej absencie.
Treba to teda zadať správne do mzdového SW, nakoľko za "A" neplatíte poistné do SP, ale pozor, odvody na ZP platíte aj za hodiny "A". Tiež je to dôležité, aby sedeli hodiny na výplatnej listinke, teda odpracované, aj "A".
Takže zamestnávateľ ušetrí na poistnom za neodpracované hodiny do SP, ale ZP platí.
Tony1
09.01.09,05:27
dakujem
Miri82
09.01.09,10:40
Vo vašom prípade, ak zamestnanec každý deň odpracuje určitú časť smeny a časť je "A", skutočne nemusíš nahlasovať "A", na SP, ako by to bolo v prípade celodennej absencie.
Treba to teda zadať správne do mzdového SW, nakoľko za "A" neplatíte poistné do SP, ale pozor, odvody na ZP platíte aj za hodiny "A". Tiež je to dôležité, aby sedeli hodiny na výplatnej listinke, teda odpracované, aj "A".
Takže zamestnávateľ ušetrí na poistnom za neodpracované hodiny do SP, ale ZP platí.

Keď sa to stáva častejšie, tak je možné jednotlivé časti absencií sčítať. Veď keď mu chýba na konci mesiaca 33 hod. - to je niečo vyše 4 zmien
rodina1
09.01.09,12:44
Keď sa to stáva častejšie, tak je možné jednotlivé časti absencií sčítať. Veď keď mu chýba na konci mesiaca 33 hod. - to je niečo vyše 4 zmien
Aj v Zákonníku práce v § 109 ods. 2 posledná veta sa hovorí: "Neospravedlnené zameškania kratších častí jednotlivých zmien sa sčítajú". Takže súhlasím s Miri82.
Tony1
09.01.09,15:49
To áno, je to pravda no zamestnávateľ mu zbytočne nechce robiť problémy tým, že by mu prerušoval sociálku, a z jeho pohľadu mu "stačí" keď mu zaplatí menej a samozrejme ušetrí na odvodoch. V podstate mu tento stav vyhovuje. A nestáva sa to každý mesiac, je to tak možno dva mesiace v roku.
Ale myslím, že máte aj tak pravdu. Správne by asi bolo to zrátať a nahlásiť to na sociálku.
Alca20
02.06.09,11:31
Dobrý deň

Rada by som zistila ako vypočítam mzdu zamestnancovi z absenciou. Viem že o tom už bolo veľa napísané a ja som to aj čítala ale stále si nie som istá či to mám vypočítane správne. Po dvoch hodinách čítania príspevkov som už úplne domotaná.

Zamestnanec mal absenciu od 01.05. - do 13.05. a od 14.05. nastúpil do zamestnania. Jeho mesačná hrubá mzda je 369,30 EUR a DP 17,86 EUR.
Jeho hrubá mzda za odpracované dni je teda 233,28 EUR. S tejto čiastky odvediem všetky odvody do ZP a SP. Ale neviem čo s tými ďalšími dňami. Aký budem mať tam VZ???
Mne vyšiel (295,5/19*7) + (za sviatky 35,72) = 171,80. Je to takto správne???
Alca20
03.06.09,06:43
posúvam
Hepi
03.06.09,07:33
Poviem ti pravdu, vôbec nerozumiem tvojmu výpočtu. Predsa absenciu mal aj počas sviatkov, tak prečo to rátaš tak komplikovane. A hrubú mzdu si tiež počítala nejako zvláštne. Popíš, prosím, ako si sa dostala k týmto sumám a vyskúšame potom ako by to vlastne malo byť.
Alca20
03.06.09,07:47
Počítala som to asi takto:

369,30/19=19,436 * 12 (dni ktoré odpracoval) = 233,28 EUR
Z tejto sumy odvediem odvody a do SP aj ZP

A za tu absenciu budem počítať že je to 13 kalendárnych dní a s toho 7 pracovných a dva sviatky.
Takže minimálna / pracovné dni v mesiaci * dni absencie
295,50/19*7= 108,92 plus ešte náhrada za sviatky 35,72. A z tejto sumy odvediem len do zdravotnej.
mzdarka renca
03.06.09,07:52
ale máj mal fond 21 dní, nie 19.
mzdarka renca
03.06.09,07:55
a ak počítaš, tak počítaj v hodinách, nie v dňoch.
Alca20
03.06.09,07:59
ale bolo tam len 19 pracovných dní a som v tomto nová tak neviem počítať v hodinách ked má stanovený mesačný plat a nie hodinový
mzdarka renca
03.06.09,08:00
ale bolo tam len 19 pracovných dní a som v tomto nová tak neviem počítať v hodinách ked má stanovený mesačný plat a nie hodinový
Do fondu pracovného času počítaš aj sviatky, t.z., že 19+2=21 dní.
Alca20
03.06.09,08:04
Tak že by to malo byť správne takto

369,30/21=17,585 * 12 (dni ktoré odpracoval) = 211,08 EUR
Z tejto sumy odvediem odvody a do SP aj ZP

A za tu absenciu budem počítať že je to 13 kalendárnych dní a s toho 7 pracovných a dva sviatky.
Takže minimálna / pracovné dni v mesiaci * dni absencie
295,50/21*7= 98,56 plus ešte náhrada za sviatky 35,72. A z tejto sumy odvediem len do zdravotnej.
mzdarka renca
03.06.09,08:15
Počítaj to v hodinách, budeš mať trochu iné čísla
Hepi
03.06.09,09:36
Tak že by to malo byť správne takto

369,30/21=17,585 * 12 (dni ktoré odpracoval) = 211,08 EUR
Z tejto sumy odvediem odvody a do SP aj ZP

A za tu absenciu budem počítať že je to 13 kalendárnych dní a s toho 7 pracovných a dva sviatky.
Takže minimálna / pracovné dni v mesiaci * dni absencie
295,50/21*7= 98,56 plus ešte náhrada za sviatky 35,72. A z tejto sumy odvediem len do zdravotnej.
Takže ten začiatok máš teraz dobre, z tejto sumy odvedieš do SP. Ale ten koniec je podľa mňa zle a to preto, lebo aj keď má zamestnanec absenciu, do zdravotnej poisťovne odvádzaš, takže pri zdrav.poistení by mal byť minimálny vymeriavací základ, čo je 295,50 EUR.
Alca20
03.06.09,11:08
Ďakujem Všetkým za rady.

V zdravotnej poisťovni mi bolo povedané že stačí uhradiť z tej prvej časti, pretože je väčšia ako alikvotná čas minimálnej mzdy za jeho absenciu.
Hepi
03.06.09,11:13
Ďakujem Všetkým za rady.

V zdravotnej poisťovni mi bolo povedané že stačí uhradiť z tej prvej časti, pretože je väčšia ako alikvotná čas minimálnej mzdy za jeho absenciu.
Tak toto teda nechápem,. Veď pri celomesačnej absencii sa musí odviesť do ZP z minimálneho VZ. Len aby ti potom pri kontrole nepovedali niečo iné.
mzdarka renca
03.06.09,11:14
Mne VZ vyšiel 211,03, nie 211,08. Preto som písala, že by to mala počítať na hod. a nie na dni.
Alca20
03.06.09,11:39
Ja som tiež netušila ako to mám spraviť ale keď som sa bola pýtať na pobočke tak tam my povedali že mám urobiť ako dva odvody jednu z normálnej mzdy a druhý z tej minimálnej. Ale pokiaľ on odpracoval časť mesiaca tak len z alikvotných čiastok. A tak som si nebola istá či mám tie sumy sčítať aby som dostala minimálnu alebo nie.(pokiaľ ich totiž sčítam tak dostanem viac ako minimálnu) A keď som zase volala do poisťovne tak tam povedali že dva odvody nie a že len z tej väčšej čiastky.
Tak hádam to bude dobre
Santal11
29.06.09,09:49
Dobry den,
zamestnankyna mala v mesiaci oktober minuleho roka absenciu. Vysvitlo to tak, ze bola neopravnena a zamestnavatel jej ju chce teraz zrusit.
Ako mam ja ako mzdar v danej situacii postupovat? Moj nazor je taky, ze vystornujem prerusenie poistneho vztahu na SP. Mesacne vykazy spatne opravim, co sa tyka vykazu na SP a ZP a uvedenu sumu odvodov doplatim. Da sa to v mzdovom systeme Human riesit cez opravy minulych mesiacov? Ako bude v danej situacii riesena dan a mzda uvedenej zamestnankyne?

Vopred dakujem za skoru odpoved a pripadne rady ako mam dany problem vyriesit.
Santal11
29.06.09,11:42
doplnujem k predchadzajucemu prispevku:
z telefonatu so socialnou poistovnou mi bolo oznamene, ze absencia sa zrusit neda, iba ak specialnym rozhodnutim sudu.
Je uvedena informacia pravdiva? Alebo to mam chapat tak, ze co clovek to nazor?
Dakujem
Santal11
30.06.09,06:58
posuvam otazku zo vcera......
nesca
30.06.09,09:29
Na SP je každá hlava múdra.Ale nie o tom som chcela.Mala som podobný prípad,ale absencia bola nahlásená a zrušená v ten istý mesiac.Po týždni sa už v EZU stornovať nedalo,na SP mi bolo povedané,že si mám napísať žiadosť o zrušenie absencie a brať to tak,akoby ani nebola.Vraj je to vecou zam-teľa,či niekomu dá alebo nedá A,oni to len registrujú.Pochybujem,že o zrušení rozhoduje súd.Ale ako vravím,bol to ten istý mesiac.To spätné opravenie výkazov,doplatenie odvodov a daní sa javí ako rozumný čin,ale čo s ročným zúčtovaním? Poinformuj sa radšej priamo na daných inštitúciach ako sa to má riešiť.Príp.sa ozve niekto,kto riešil to isté.
VERONIKA6
30.06.09,10:39
Dobry den,
zamestnankyna mala v mesiaci oktober minuleho roka absenciu. Vysvitlo to tak, ze bola neopravnena a zamestnavatel jej ju chce teraz zrusit.
Ako mam ja ako mzdar v danej situacii postupovat? Moj nazor je taky, ze vystornujem prerusenie poistneho vztahu na SP. Mesacne vykazy spatne opravim, co sa tyka vykazu na SP a ZP a uvedenu sumu odvodov doplatim. Da sa to v mzdovom systeme Human riesit cez opravy minulych mesiacov? Ako bude v danej situacii riesena dan a mzda uvedenej zamestnankyne?

Vopred dakujem za skoru odpoved a pripadne rady ako mam dany problem vyriesit.
To zamestnávateľ veľmi zavčasu zistil, že absencia v mesiaci október 2008 bola neoprávnená.:eek:
kacena
13.07.09,11:59
Prosím Vás pekne o odsúhlasenie výpočtov odvodov do ZP , pretože môj program mi to počíta nejako inak.

Zamestnanec v mesiaci júl ukončil pracovný pomer k 24.06.2009 , teda ak by riadne pracoval , mal by odrobených 18 dní.
Mal ale absenciu od 16.06.2009 do 24.06.2009 , t.j. 7 pracovných dní.

Odvody do ZP som rátala takto :
295,5 : 22 x 18 = 241,77

Môj program mi však dáva VZ na ZP 235,05 EUR

Počítam správne ja , alebo program ?

Ďakujem za každú dobrú odpoveď
Katka
kacena
14.07.09,10:06
[QUOTE=kacena;1098169]Prosím Vás pekne o odsúhlasenie výpočtov odvodov do ZP , pretože môj program mi to počíta nejako inak.

Zamestnanec v mesiaci júl ukončil pracovný pomer k 24.06.2009 , teda ak by riadne pracoval , mal by odrobených 18 dní.
Mal ale absenciu od 16.06.2009 do 24.06.2009 , t.j. 7 pracovných dní.

Odvody do ZP som rátala takto :
295,5 : 22 x 18 = 241,77

Môj program mi však dáva VZ na ZP 235,05 EUR

Počítam správne ja , alebo program ?

Ďakujem za každú dobrú odpoveď

Vie mi niekto prosím poradiť ?
Tamila
14.07.09,10:13
Skúsila som to nahodiť do môjho programu a pri minimálnej mzde 295,5 € mi vyšiel VZ 241,77