kastany
04.03.08,14:42
Dobrý deň,
chcel by som Vás poprosiť o radu..s manželkou sme pred dvoma mesiacmi kúpili byt do bezpodielového spoluvlastníctva od jej rodičov, v ktorom mala trvalé bydlisko viac ako 2 roky. Ja mam v tom byte trvale bydlisko 1,5 roka. Je možné bez nejakých obmedzení predať tento byt od okamihu ako bude naše vlastníctvo uvedené na liste vlastníctva? Budeme musieť zaplatiť daň z príjmu?..,resp. ak nebudeme musieť platiť uvedenú daň, budeme musieť podať daňové priznanie?
Ďakujem za príspevky..
Zoltán Kovács
04.03.08,13:55
Pozri si §9 ods.1 písm. zákona o dani z príjmov. Zam je uvedené kedy je predaj bytu oslobodený od platenia dane z príjmov.

A na lúskanie:
http://www.porada.sk/t74206-temy-ohladne-dane-z-predaja-a-prenajmu-nehnutelnosti.html
kastany
05.03.08,10:05
smith, ďakujem za odpoveď..aj keď uprimne povedané dúfal som, že dostanem odpovede typu ano-nie-nie..:)..
ten §9 ZoDzP poznám, len som si neni istý mojou interpretáciou. Preto by somocenil priame odpovede od skúsenejších..
Tak tiež som nedostal odpovede na otázky, či sú nejaké obmedzenia predaja v závisloti od dĺžky vlastníctva a či budem musieť ja alebo moja manželka podávať daňové priznanie..
Viaceré z uvedených tém som už prelúskal ale nejak som tam nenašiel všetky hľadané odpovede..zrejme budem musieť v lúskaní pokračovať:)..
Johanka
05.03.08,10:38
Dobrý deň,
chcel by som Vás poprosiť o radu..s manželkou sme pred dvoma mesiacmi kúpili byt do bezpodielového spoluvlastníctva od jej rodičov, v ktorom mala trvalé bydlisko viac ako 2 roky. Ja mam v tom byte trvale bydlisko 1,5 roka. Je možné bez nejakých obmedzení predať tento byt od okamihu ako bude naše vlastníctvo uvedené na liste vlastníctva? Môžete ho predať bez obmedzení. Budeme musieť zaplatiť daň z príjmu?Ak využijete §4 ods.8 Zákona o dani z príjmov a následne využije manželka § 9 ods.1 písm.a/, tak nebudete platiť ....resp. ak nebudeme musieť platiť uvedenú daň, budeme musieť podať daňové priznanie príjmy od dane oslobodené sa do DP neuvádajú?
Ďakujem za príspevky..
Áno, nie, nie :rolleyes:.
Normálne odpovede sú červeným v citácii.
kastany
05.03.08,11:08
Johanka ďakujem..nabudúce sa dúfam cez moju neistotu v interpretáciách a výkladoch zákona prekleniem sám..:)..