mambi
04.03.08,14:54
Ahoj,
chcem sa spýtať skúsených stavebníkov, či je potrebné, aby nám zameral, resp. vytýčil priestorovú polohu podľa staveb.povolenia geodet, alebo si to môžme vymerať aj sami.
Ď.
hanelie
04.03.08,14:00
geodet podľa geometrického plánu
Gyures001
04.03.08,18:10
hej je to pravda musi to zamerat geodet aj mne to tak hovoril stavebny dozor
bloodymirko
05.03.08,11:53
Stavba by mala byt vytycena geodetom (podla zakona), pokial k tomuto nie je uvedena vynimka v stavebnom povoleni.

Ja mam vo svojom stavebnom povoleni uvedene: "stavebny urad upusta od vytycenia stavby opravnenymi osobami..." ale zodpovednost za spravne umiestnenie je tymto na mojich pleciach.

Btw. Ja som si to aj tak nechal pre istotu vytycit geodetom, takto prebera zodpovednost za spravne umiestnenie stavby on, a je mozne od neho vymahat skodu v pripade ak by stavba nebola bola umiestnena v sulade so stavebnym povolenim.
vieroslava
05.03.08,12:29
Ak si to vytýčite sami, aj tak budete od geodeta ku kolaudácii potrebovať zápisnicu o vytýčení stavby. Môže to urobiť potom ako kontrolné zameranie, pretože aj tak od geodeta budete potrebovať porealizačné zameraie stavby.
lenni
07.03.08,16:32
Ak to viete tak sami, geodeta potrebujete pri ukončení stavby a ten Vam potom povie o kolko ste sa pomylili.