toria
04.03.08,15:29
Mám na Vás niekoľko otázok:
- oslovila ma jedna sro, aby som im opravila výkazy na poisťovne za zamestnancov, tak som opravovala a opravovala, až som zistila, že ekonóm, ktorý im spracovaval mzdy nepodal na SP, DU, a ani ZP prihlášky zamestávateľa, prihlášky zamestnancov, oznámenie o pletení dane zo závislej činnosti no prosto nič... Tak som začal od začiatku všetko pozerať. Poprihlasovala som zamestávateľa na ZP a aj zamestnancov, podala som aj mesačné výkazy. Na SP boli ln niektorí zamestnanci, takže ostatných som poprihlasovla...
- ale prosím táto sročka má tri zdravotné strediska v jednom je jeden pán doktor so sestričkou obaja sú na starobnom dôchodku, ako by som mala riešiť ich pracovný pomer, aby nebol pre sro príliž nákladný?
- v druhom robí doktor, ktorý je na dohodu, ale vykonáva dennú prax aj so sestričkou tá je na HPP

ako toto všetko optimalizovať???

A teraz ma oslovili na účtovníctvo celkové, tak neviem či je tam ničo iné ako klasické sročky? Ako je to s tými zdravotnými poisťovňami, lebo viem len, že im preplácajú body....
Zistila som, že majú kopec daňových dokladov na SZČO na doktora, ktoré mali byť vystavené na sročku, ako to všetko dať do poriadku???

Mám hlavu v smútku.

A to chcú urobiť daňové priznanie za rok 2007 a ja sa obáva či to vôbec stihnem, ale doktor je môj sused a spolieha sa na mňa....
Zoltán Kovács
04.03.08,14:37
Podajte žiadosť na odklad podania daňového priznania, ako dôvod uvedte zmenu účtovníka. V žiadosti je dobré uviesť konrétny dátum do kedy chcete mať odklad. Max. je 3 mesiace. Získaš čas, a myslím si, že pre teba je momentálne najväčším nepriateľom jeho nedostatok. Odkladom DP samozrejme sa odkladá aj termín zaplatenia dane.
toria
04.03.08,14:44
Áno to sedí, na to som aj myslela, lenže odklad sa musí dať podľa zákona. A tam dôvod nie je práve výmena účtovníka a hlavným problémom je to, že pán "ekonom" je manželom riaditeľky nášho DU, takže ona mi to musí schváliť. A keďže je "ekonom" urazený, neviem ako by to dopadlo.
A čo by si mi poradil ohľadom toho zamestnávania. myslíš, že by moho Dr. robiť na dohodu keď je starobný dôchodca??? Ale bude mať pravidelný mesačný príjem cca 15000.
Danila
04.03.08,14:49
Áno to sedí, na to som aj myslela, lenže odklad sa musí dať podľa zákona. A tam dôvod nie je práve výmena účtovníka a hlavným problémom je to, že pán "ekonom" je manželom riaditeľky nášho DU, takže ona mi to musí schváliť. A keďže je "ekonom" urazený, neviem ako by to dopadlo.
A čo by si mi poradil ohľadom toho zamestnávania. myslíš, že by moho Dr. robiť na dohodu keď je starobný dôchodca??? Ale bude mať pravidelný mesačný príjem cca 15000.Ekonóm nie je urazený, ale sa červená, ak si Ty po ňom opravila takéto neduhy. Že je jeho manželka riaditeľka DÚ by malo byť skôr plus, ako mínus. Zamestnať lekára na dohodu vôbec nie je schodná cesta, ak pracuje denne v abulancii.
toria
04.03.08,14:55
áno pracuje denne v ambulancii, ináč díky Danila. No neviem ako neičo niekde ušetriť v tej firme. Čo sa týka financii, tak to tam nie je teraz rúžové, vzniknú zbytočné nedoplatky na SP, preto chcem niečo na chvíľku ušetriť. Uvažovla som, že na tri mesiace mu dám dohodu a potom HPP- dalo by sa? alebo lepšie povedané, keď je dôchodca on neplatí celú SP, nie?
neplatí dôchodkové poistenie, nie? doparoma som z toho už riadne vypletená, a to stále niekto chce urobiť na posladnú chvíľu daňové priznanie hlavne SZČO.... nespoľahlivý, taký čo myslí na poslednú chviľu. NEZNÁŠAM ICH, lebo platiť nechcú, tak ako si poviem.....
Veď to poznáte!!!
Danila
04.03.08,14:59
áno pracuje denne v ambulancii, ináč díky Danila. No neviem ako neičo niekde ušetriť v tej firme. Čo sa týka financii, tak to tam nie je teraz rúžové, vzniknú zbytočné nedoplatky na SP, preto chcem niečo na chvíľku ušetriť. Uvažovla som, že na tri mesiace mu dám dohodu a potom HPP- dalo by sa? alebo lepšie povedané, keď je dôchodca on neplatí celú SP, nie?
neplatí dôchodkové poistenie, nie? doparoma som z toho už riadne vypletená, a to stále niekto chce urobiť na posladnú chvíľu daňové priznanie hlavne SZČO.... nespoľahlivý, taký čo myslí na poslednú chviľu. NEZNÁŠAM ICH, lebo platiť nechcú, tak ako si poviem.....
Veď to poznáte!!!Prepáč mi, ale ty si konateľka, alebo účtovníčka.:)
Skús skrátený úväzok.
toria
04.03.08,15:14
Som účtovníčka, ale moja hlúposť spočíva v tom, že s každou firmou, ktorú účtujem doslova "žijem"!!! A snažím sa ako by to bola moja firma....
A preto konečne sa začnem odosobňovať a neprežívať ....

Budem sa to musieť naučiť
Danila
04.03.08,16:58
Som účtovníčka, ale moja hlúposť spočíva v tom, že s každou firmou, ktorú účtujem doslova "žijem"!!! A snažím sa ako by to bola moja firma....
A preto konečne sa začnem odosobňovať a neprežívať ....

Budem sa to musieť naučiťTo sme dve. Len ja si to nechám aj zaplatiť. Tak sa uč.:):):).