padro
04.03.08,16:30
Potrebujem v piatok poslat balicek cca 4kg, na dobierku na Slovensko. Tak aby to mal adresat najneskor v pondelok(ale aj sobotu by som bral), a potrebujem to poslat na dobierku, volal som do UPS ale tam treba mat zmluvu:mee: a to ze trva cca tyzden, skuste nieco poradit. Dakujem.
Bastian
04.03.08,15:41
Skús DPD oni Ti to určite zoberú aj bez zmluvy. Aj na dobierku. Ak to podáš do 10:00 hod., tak by to v pondelok mali mat. Myslim... Ja mám s nimi dobré skúsenosti.
padro
04.03.08,15:54
no budem podovat az okolo 15:00, resp. dufam ze si preto pridu. ale myslim ze to by nemal byt problem asi skor ide o to ci zoberu aj bez zmluvy dobierku. dufam ze je to ako hovoris ze beru aj bez zmluvy :)
Kazu
04.03.08,15:59
Potrebujem v piatok poslat balicek cca 4kg, na dobierku na Slovensko. Tak aby to mal adresat najneskor v pondelok(ale aj sobotu by som bral), a potrebujem to poslat na dobierku, volal som do UPS ale tam treba mat zmluvu:mee: a to ze trva cca tyzden, skuste nieco poradit. Dakujem.

Ja volávam Ten Expres č.t. 18 181. Najlepšie je oznámiť už vo štvrtok, že na piatok máš balík. Ak to oznámiš až v piatok, kuriér môže mať problém vyzdvihnúť balík. Mám to vyskúšané.
Bastian
04.03.08,16:00
Ja síce mám s nimi zmlvu, ale ja tak viem, že to ide aj bez nej. Keď ale chceš posielať častejšie, tak Ti vedia dať lepšiu cenu, keď im povieš cca koľko budeš mať toho. Oni Ti podľa toho urobia cenu. Ale radšej povedz viac ako menej :D
Pre istotu im zavolaj a spýtaj sa.
padro
04.03.08,16:02
Ja volávam Ten Expres č.t. 18 181. Najlepšie je oznámiť už vo štvrtok, že na piatok máš balík. Ak to oznámiš až v piatok, kuriér môže mať problém vyzdvihnúť balík. Mám to vyskúšané.
beru aj dobierky? problem je v tom ze este neviem ci to v piatok urcite budem mat lebo mi to ma kurier doniest.
padro
04.03.08,16:03
Ja síce mám s nimi zmlvu, ale ja tak viem, že to ide aj bez nej. Keď ale chceš posielať častejšie, tak Ti vedia dať lepšiu cenu, keď im povieš cca koľko budeš mať toho. Oni Ti podľa toho urobia cenu. Ale radšej povedz viac ako menej :D
Pre istotu im zavolaj a spýtaj sa.
skusim sa popytat
Kazu
04.03.08,16:05
Na Ten Expres zmluvu určite mať netreba. DHL poznám tiež ale neviem na nich číslo.
Kazu
04.03.08,16:10
beru aj dobierky? problem je v tom ze este neviem ci to v piatok urcite budem mat lebo mi to ma kurier doniest.

Ak vieš ktorou službou ti príde, vo štvrtok si k nim zavolaj a oni ti povedia kde presne sa ten balík nachádza aj kedy ti ho doručia. Podľa toho si môžeš objednať odvoz zase ty. Posielali sme aj dobierku ale neviem ktorou službou. Telefón som ti napísala, zavolaj si, mali by to zdvihnúť aj teraz.
padro
04.03.08,16:12
Ak vieš ktorou službou ti príde, vo štvrtok si k nim zavolaj a oni ti povedia kde presne sa ten balík nachádza aj kedy ti ho doručia. Podľa toho si môžeš objednať odvoz zase ty. Posielali sme aj dobierku ale neviem ktorou službou. Telefón som ti napísala, zavolaj si, mali by to zdvihnúť aj teraz.
vidis to ma nenapadlo, ze si uz vo stvrtok mozem zistit ci mi pride v piatok ta zasialka, dakujem za radu.
padro
07.03.08,20:10
tak nakoniec som to riesil tak ze som si zavolal DPDcko, ale ked bolo 16:00 a nikto nechodil tak som tam zavolal, a zistili ze oni to pridelili pod iny okres,... a ze to uz nestihaju. Keby som tam nevolal ani sa neozvu, o tych ludoch na ich linke radsej ani nehovorim, absolutne amatersky pristup, DPD u mna skoncilo skor ako zacalo, nakoniec som to zaniesol na postu do mesta a poslal cez EMS v kazdom okresnom meste to beru do 17:00 aj cena bola dobra.
Filip Glasa
08.03.08,06:25
EMS je v pohode za normálnych okolností. Ale na vianoce sa na tú službu moc nespoliehajte. Niektoré balíky nám doručili o 2 týždne a niektoré sa odosielateľovi vrátili ako nedoručené (boli sme doma a nenechali ani nejaký lístok). Sú to proste poštári a tým je jedno, že tá služba je o doručení do druhého dňa a ešte k tomu aj do presnej hodiny.