stanka613
04.03.08,17:43
chcela by som sa opytat:

-mam bez. vklad na Bu od cudzej osoby je to príjem neovplyvnujuci zaklad dane
- mam hot.vklad ale nie z pokladne je to príjem neovplyvnujuci základ dane
- mám bezhotovostnú platbu z BU na os. spotrebu tiež je to náklad neovplyvnujuci základ dane
- mam Pd od firmy /účel uhrada Fa/ale fa nemám mozem tento doklad zaradit do uctovníctva
- uroky v banke su výdavky ovplyvnujece základ dane
- ako záuctovat ked podnikatel zaradit prima kartu do podnikania ako kred.pausal a zostavajuci kredit strhli na uhradu
- ked nieje podnikatel platca DPH a ma bloky od platcov DPH uplatnuje si celu sumu do zákl.dane
- zaplatenie cest.dane za MV ovplyvnuje základ dane

studovala som si zákon ale trosku som tomu nechapala tak si to overujem

chcela by som nieco doplnit základ dane neovplyvnuje VFA alebo PFA ktorá nebola v roku 2007 zaplatená
Zoltán Kovács
04.03.08,16:48
chcela by som sa opytat:

-mam bez. vklad na Bu od cudzej osoby je to príjem neovplyvnujuci zaklad dane Ak ten príjem nemá nič spoločné s podnikaním tak áno
- mam hot.vklad ale nie z pokladne je to príjem neovplyvnujuci základ dane Je to osobný vklad, teda neovplyvňujúce základ dane
- mám bezhotovostnú platbu z BU na os. spotrebu tiež je to náklad neovplyvnujuci základ dane ÁNo
- mam Pd od firmy /účel uhrada Fa/ale fa nemám mozem tento doklad zaradit do uctovníctva Nie, je potrebná faktúra, ako podklad účelu platby
- uroky v banke su výdavky ovplyvnujece základ dane úrok, ak je kreditný tak je to príjem zahrňaný do základu dane
- ako záuctovat ked podnikatel zaradit prima kartu do podnikania ako kred.pausal a zostavajuci kredit strhli na uhradu prevádzková réžia
- ked nieje podnikatel platca DPH a ma bloky od platcov DPH uplatnuje si celu sumu do zákl.dane Áno
- zaplatenie cest.dane za MV ovplyvnuje základ dane Áno

studovala som si zákon ale trosku som tomu nechapala tak si to overujem


................................. :D
stanka613
04.03.08,17:01
chcela by som nieco doplnit základ dane neovplyvnuje VFA alebo PFA ktorá nebola v roku 2007 zaplatená
Zoltán Kovács
04.03.08,17:02
chcela by som nieco doplnit základ dane neovplyvnuje VFA alebo PFA ktorá nebola v roku 2007 zaplatená

Do príjmov sa započítavajú iba skutočne prijaté peniaze.
stanka613
04.03.08,17:13
dakujem za pomoc a rýchlost dakujem este raz

tu tvoju rýchlost si cením pretoze nemozem dlho sediet za pc pretoze mam len 2týzdne do porodu a chcem to vsetko zmaknut na cas
dadasv
04.03.08,22:29
dakujem za pomoc a rýchlost dakujem este raz

tu tvoju rýchlost si cením pretoze nemozem dlho sediet za pc pretoze mam len 2týzdne do porodu a chcem to vsetko zmaknut na cas
Držím palce pri pôrode.:):):)
stanka613
05.03.08,16:18
mozem do nákladov ovplyvnujuce základ dane zaradit kupu lyží, nohavíc, ponožiek, tričiek atd ked ma ZL horske práce
Monika Kováčová
05.03.08,16:21
ak mal z horských prác príjem tak áno
stanka613
05.03.08,16:23
pracuje pre firmu na vleku
Monika Kováčová
05.03.08,16:24
pracuje pre firmu na živnosť? To je právny nezmysel. Pracovať pre firmu môže na základe pracovnej zmluvy.
stanka613
05.03.08,16:26
zle som sa vyjadrila vykonané práce na vleku firme mesačne fakturuje firme
stanka613
06.03.08,12:07
dava sa do JU do ovplyv.zákl.dane poberanie č.inv.dochodku
Monika Kováčová
07.03.08,15:15
dava sa do JU do ovplyv.zákl.dane poberanie č.inv.dochodku
Nie.