layla
04.03.08,19:24
Poradaci, poradte mi ako sa toto chutne jedlo pripravuje. dakujem :)
DanielaSL
04.03.08,18:30
Moja svokra to robí takto:

Pomelie bravčové mäso, povarí chvíľu ryžu a potom zmieša mäso, ryžu, vajce , dochutí soľou, korením, cesnakom. Kvôli tomuto jedlu, nakladá do suda s kapustou celé hlavky a potom vyberie hlávku a do jednotlivých listov balí zmes ryže a mäsa. Do širšieho hrnca nakladie naspodok kyslú kapustu, plnené listy , prikryje ďaľšou vrstvou kapusty, podleje vodou a dusí.
Cecilia
04.03.08,18:31
bo25
18.03.08,19:07
Plnené kapustné listy
Toto jedlo patrí medzi naj pre nášho syna, je veľmi výborné a jednoduché. Pripravíme si mleté bravčové mäso,uvaríme ryžu - čiže tak isto ako na plnenú papriku. Mleté mäso zmiešame s ryžou, vajíčko, soľ a korenie podľa chuti. Tento základ balíme buď do kapustných listov z kvasenej kapusty, ale môže sa dať aj do kapustných listov z čerstvej,ktorú pred tým povaríme vo vode, aby listy trochu zmäkli a dali sa jednoduchšie zabaliť. Čiže máme pripravené kapustné balíčky, ktoré dávame do hrnca, kde pred tým sme osmažili na oleji cibulu pokrájanú na kocky a zasypeme ju trochou červenej mletej papriky. Na tento základ poukladáme kapustné balíčky a zalejeme to celé s vodou. Necháme to celé variť a keď je to v podstate uvarené, do tej šťavy, ktorá nám vznikla varením dáme múku,ktorou to celé zahustíme. Vznikne nám zmes podobná omáčke.Múku dávame nie veľa, aby tá omáčka nebola veľmi hustá. Ja to dávam už podľa oka. Ako prílohu podávam knedlu. Prajem dobrú chuť.
Dobrá rada- hlúby, ktoré majú jednotlivé kapustné listy pred balením vykrajujem, lepšie sa to potom balí - stáča.