richardg
05.03.08,06:28
Ahojte, čo všetko musí obsahovať otváracia doba?Ďakujem
Chobot
05.03.08,10:14
Ahojte, čo všetko musí obsahovať otváracia doba?Ďakujem

Akosi nechápem tvojej otázke, asi si ju zle naformuloval. Veď otváracia doba má obsahovať čas (hodiny od - do), kedy je prevádzka otvorená pre verejnosť a poskytuje svoje služby. Alebo či si mal na mysli?
richardg
05.03.08,10:43
no ano, myslela som nato, že má tam byť ešte napísaná adresa prevádzky, IČO, DIč....., lenm neviem čo presne
Chobot
05.03.08,11:36
no ano, myslela som nato, že má tam byť ešte napísaná adresa prevádzky, IČO, DIč....., lenm neviem čo presne

Tak ti ide o označenie prevádzkarne. Pojednáva o tom najprv obchodný zákonník § 7 ods. 3:

"(3) Prevádzkárňou sa rozumie priestor, v ktorom sa uskutočňuje určitá podnikateľská činnosť. Prevádzkáreň musí byť označená obchodným menom podnikateľa, ku ktorému sa môže pripojiť názov prevádzkárne alebo iné rozlišujúce označenie."


Toto ďalej rozvíja a sprísňuje zákon o ochrane spotrebiteľa, § 15, ktorý predpisuje ďalšie povinné údaje:

"(1) Na vhodnom a trvale viditeľnom mieste prevádzkarne19) musí byť uvedené
a) obchodné meno a sídlo predávajúceho alebo miesto podnikania fyzickej osoby,
b) meno a priezvisko osoby zodpovednej za činnosť prevádzkarne,
c) prevádzková doba určená pre spotrebiteľa,
d) kategória a trieda ubytovacieho zariadenia, ak ide o ubytovacie zariadenie."

Toto si mala na mysli?
richardg
05.03.08,11:54
áno, ďakujem;)
ešte by som sa spýtala, neviem akosato presne volá, ale niečo ako kniha sťažností a :confused:, budem aj tú potrebovať?(svadobný salón)
Chobot
05.03.08,12:22
áno, ďakujem;)
ešte by som sa spýtala, neviem akosato presne volá, ale niečo ako kniha sťažností a :confused:, budem aj tú potrebovať?(svadobný salón)

Kniha prianí a sťažností už nie je povinnosťou. Musíš mať ale inšpekčnú knihu, slúži však na niečo iné, podrobnosti si prečítaj tu:

http://www.porada.sk/t17275-kniha-priani-a-staznosti.html
Oberon
20.12.08,23:40
pokial viem tak povinnost mat inspekcnu knihu bola zrusena uz od oktobra 2007...posledny prispevok z 2008 o nej znova hovori ??
Ľubica 025
21.12.08,18:37
Teraz už nie je povinnosť viesť inšpekčnú knihu, kontrolné orgány si donesú vlastné formuláre.