denisamka
05.03.08,07:05
Chcela by som sa spýtať: V daňovom priznaní pri uplatňovaní paušálnych výdavkov v VI. oddiely dve polozky, z ktorých jednu treba zaškrtnúť(pod tabuľkou)
- výdavky percentom z príjmov a preukázateľne zaplatené poistné
- výdavky percentom z prijmov

1.Aký je medzitým rozdiel?

2.ak si chce daňovník uplatniť paušálne výdavky, ktoré má zaškrtnúť?

ďakujem
Anja111
05.03.08,06:12
Chcela by som sa spýtať: V daňovom priznaní pri uplatňovaní paušálnych výdavkov v VI. oddiely dve polozky, z ktorých jednu treba zaškrtnúť(pod tabuľkou)
- výdavky percentom z príjmov a preukázateľne zaplatené poistné
- výdavky percentom z prijmov

1.Aký je medzitým rozdiel?

2.ak si chce daňovník uplatniť paušálne výdavky, ktoré má zaškrtnúť?

ďakujem
1.) Čítaj: § 6, odst. 1, 2, alebo § 6, odst. 3
2.) Podľa toho, aké má príjmy (viď bod 1)
vikinka
05.03.08,06:13
Buď sa jedná o príjmy z podnikania alebo z prenájmu.
denisamka
05.03.08,06:31
ide o príjem z podnikania na základe živnosti
vikinka
05.03.08,06:39
Zaškrne prvé okienko.
denisamka
05.03.08,07:05
a na čiaru napíše sumu za zp a sp a do výdavkov dá príjmy-40%+poistné(aspoň tak to bolo v hospo.novinách) alebo tam napíše sumu za ZP a SP a do výdavkov dá príjem-40%-odvody?

díky moc
karpis
05.03.08,07:09
a na čiaru napíše sumu za zp a sp a do výdavkov dá príjmy-40%+poistné(aspoň tak to bolo v hospo.novinách) alebo tam napíše sumu za ZP a SP a do výdavkov dá príjem-40%-odvody?

díky moc
Odiel VI riadok 2 do výdavkov na základe konzultácie s DU som dala 40%+ poistné a dole pod tabuľku odvody do SP,ZP
Pepa
05.03.08,07:13
Odiel VI riadok 2 do výdavkov na základe konzultácie s DU som dala 40%+ poistné a dole pod tabuľku odvody do SP,ZP
Nech si "zabehnú" na stránku DR a vyplnia jedno DP spôsobom, ktorý doporučili. Vyhodí to chybu.
denisamka
05.03.08,07:15
Díky moc.

Minulý rok to potom bolo výhodnejšie, lebo za rok 2006 bolo 40%-odvody a teraz len 40%
Pepa
05.03.08,07:26
Díky moc.

Minulý rok to potom bolo výhodnejšie, lebo za rok 2006 bolo 40%-odvody a teraz len 40%
NIEEEEEEE - 40% + odvody = výdaje platí aj tento rok. "Problém" je len v tom, či odvody dať aj do riadku 2 alebo len 9.
denisamka
05.03.08,07:34
ahaaaaaaaaaaaaa. Už chápem
irma1
05.03.08,07:35
NIEEEEEEE - 40% + odvody = výdaje platí aj tento rok. "Problém" je len v tom, či odvody dať aj do riadku 2 alebo len 9.

Treba vydržať. Pani na DÚ sa k vyplňovaniu tlačív na internete nevedela vyjadriť. Bude volať na DR do BB, či tam nie je chyba v programe.
denisamka
05.03.08,07:42
v dnešných hospodárskych novinách bolo písané: prijmy-40%+odvody do riadku 2 aj 9 a na tú čiaru pod tabuľkou bola napísaná suma za odvody. Len z vlastnej skúsenosti si to overujem, lebo nie je vždy pravda, čo sa v novinách píše.
Paula
05.03.08,07:46
Nejde o život, hlavne, že odovzdáte DP zavčasu a so správnym konečným výsledkom.
..............................

Nechajme to na koňa, ten má väčšiu hlavu! ;)
ola
05.03.08,07:51
..............................

Nechajme to na koňa, ten má väčšiu hlavu! ;)

Kôň som z toho hlavne ja a ešte pár ďalších, ktorí márne hľadajú logiku tam, kde..........sídli DÚ
Katija
05.03.08,08:49
Kôň som z toho hlavne ja a ešte pár ďalších, ktorí márne hľadajú logiku tam, kde..........sídli DÚ Zbytočná strata času, aj tak nenájdeš.
bulnova
05.03.08,09:59
Minulý rok som vyplnila podľa predtlače na DP - do r.2 40 % výdavky, do r. 9 plus odvody, asi 7 priznaní. K jednému ma volali, že to mám opraviť ´- lebo ich program to "neberie" (to zn. aj do r. 2 aj s odvodmi ). Ostatné bez pripomienok - asi opravili sami. Tento rok vyplňujem podľa predtlače. Sama som zvedavá, lebo naozaj program na internete vykazuje chybu . Už som si zvykla, že DÚ podáva mylné informácie. Len škoda, že z nás robí blbcov.
anklar
05.03.08,09:59
v dnešných hospodárskych novinách bolo písané: prijmy-40%+odvody do riadku 2 aj 9 a na tú čiaru pod tabuľkou bola napísaná suma za odvody. Len z vlastnej skúsenosti si to overujem, lebo nie je vždy pravda, čo sa v novinách píše.

Na pravda.sk/tvojepeniaze z 19. 2. som čítala, že:

"Pri zistení základu dane pri paušálnych výdavkoch sú v sumách výdavkov zahrnuté všetky daňové výdavky okrem zaplateného poistného na verejné zdravotné poistenie, poistného na sociálne poistenie, poistného na sociálne zabezpečenie a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie, ktoré daňovník musí povinne platiť."

Čo je teda tou skutočnou pravdou ? (som tvrdý neúčtovník :))
bulnova
10.03.08,06:57
Opravili elektr. vypĺňanie DP na portáli daňového riaditeľstva ? Ak vyplňujem typ B - paušálne výdavky a do riadku 2 dám spolu s odvodmi, do riadku 9 mi samo vypočíta tú istú sumu a už nevykazuje chybu. Skúste, či naozaj.