cervenan
05.03.08,08:22
Do nákladného auta, ktoré je hlavne v zahraničí (Belgicku), tankujú naftu prostredníctvom automatu bez obsluhy.
Podľa vysvetlenia konateľa, oni do automatu strčia napr.100 EUR a natankujú. Z automatu vypadne bloček, kde nie je uvedena žiadna cena, len počet natankovaných litrov nafty.
Ako môžem takýto bloček dostať do nákladov.
Auto je v majetku firmy.
Slovenská firma vykonáva stavebnú činnosť v Belgicku.

ďakujem za pomoc
Tweety
05.03.08,07:31
Do nákladného auta, ktoré je hlavne v zahraničí (Belgicku), tankujú naftu prostredníctvom automatu bez obsluhy.
Podľa vysvetlenia konateľa, oni do automatu strčia napr.100 EUR a natankujú. Z automatu vypadne bloček, kde nie je uvedena žiadna cena, len počet natankovaných litrov nafty.
Ako môžem takýto bloček dostať do nákladov.
Auto je v majetku firmy.
Slovenská firma vykonáva stavebnú činnosť v Belgicku.

ďakujem za pomoc
Jednoducho, dokladom o zaplatení .
cervenan
05.03.08,07:45
Ale na tom doklade nemám žiadnu sumu, len počet natankovanych litrov. Žiadala som ich nech aspoň rukou napíšu, koľko do toho automatu peňazí dali.
Bude takýto bloček postačovať?
Tweety
05.03.08,07:46
Ale na tom doklade nemám žiadnu sumu, len počet natankovanych litrov. Žiadala som ich nech aspoň rukou napíšu, koľko do toho automatu peňazí dali.
Bude takýto bloček postačovať?
Ja, tak to som prehliadla, že tam nie je suma za PHM, potom ten doklad nie je dostačným preukázaním nákupu, potom nemôže ísť do účtovníctva.
cervenan
05.03.08,07:57
Ďakujem za odpoveď, ktora me nepotešila. Oni len za január takto natankovali skoro za 2000 EUR.
Tweety
05.03.08,08:03
Ďakujem za odpoveď, ktora me nepotešila. Oni len za január takto natankovali skoro za 2000 EUR. Tak ich upozorní, že bez dokladu do účtovníctva nič nedostanú.