Dzoana
05.03.08,07:27
Dobrý deň.

Chcem sa poradiť. Ak uplatňujem výdavky %z príjmov v oddieli VI. stĺ.2,riadok 2 píšem len výdavky % alebo + odvody? Minulý rok tam mali byť výdavky+odvody a teraz na stranke drsr, keď vyplňam cez internet, tak mi to vychádza , že tam majú byť len výdavky% a na riadku 9 úhrnom+odvody. Pripadá mi to trocha nelogické, z pohľadu tabuľky, ale tak je nastavený program. Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne.

Môžte sa prosím vyjadriť , kto má s tým skúsenosť?

A čo výpis z daň.priznania na soc.poisťovňu? Nebude vadiť , že výdavky budú uvedené len % z príjmov a tým pádom príjmy-výdaje nebude čiastkový základ dane na riadku 10 ?

Vďaka.
tacasina
05.03.08,06:34
Dobrý deň.

Chcem sa poradiť. Ak uplatňujem výdavky %z príjmov v oddieli VI. stĺ.2,riadok 2 píšem len výdavky % alebo + odvody? Minulý rok tam mali byť výdavky+odvody a teraz na stranke drsr, keď vyplňam cez internet, tak mi to vychádza , že tam majú byť len výdavky% a na riadku 9 úhrnom+odvody. Pripadá mi to trocha nelogické, z pohľadu tabuľky, ale tak je nastavený program. Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne.

Môžte sa prosím vyjadriť , kto má s tým skúsenosť?

A čo výpis z daň.priznania na soc.poisťovňu? Nebude vadiť , že výdavky budú uvedené len % z príjmov a tým pádom príjmy-výdaje nebude čiastkový základ dane na riadku 10 ?


Vďaka.

Do stĺpca 2, riadok 2 píšeš výdavky percentom + odvody.
KvetkaK
05.03.08,06:39
Do stĺpca 2, riadok 2 píšeš výdavky percentom + odvody.
Nesúhlasím. Už tu bola o tom debata a pravda je taká, že do r.2 idú len výdavky percentom a do r. 9 aj s odvodmi.
ekopo
05.03.08,06:42
Nesúhlasím. Už tu bola o tom debata a pravda je taká, že do r.2 idú len výdavky percentom a do r. 9 aj s odvodmi.
daj prosím link
tacasina
05.03.08,06:44
Nesúhlasím. Už tu bola o tom debata a pravda je taká, že do r.2 idú len výdavky percentom a do r. 9 aj s odvodmi.

Pri mojom osobnom dotaze mi na DÚ bolo vysvetlené takto ako som napísala.
ola
05.03.08,06:44
Nesúhlasím. Už tu bola o tom debata a pravda je taká, že do r.2 idú len výdavky percentom a do r. 9 aj s odvodmi.

Riadok 9 je súčet predošlých riadkov 1-8. Ak tam neuvedie aj odvody, tak ich nemôže ani zrátať na r. 9, hm?
sta
05.03.08,06:50
daj prosím link

tu to bolo riešené ;)

http://www.porada.sk/t30813-p33-pausalne-vydavky.html
Pepa
05.03.08,06:58
Riadok 9 je súčet predošlých riadkov 1-8. Ak tam neuvedie aj odvody, tak ich nemôže ani zrátať na r. 9, hm?
Môže :eek: - skús vyplniť DP na stránke DR a budeš vidieť čo zasa vymysleli.
V minulom roku museli byť riiadky 2 a 9 totožné, inak systém vyhadzoval chybu. V tomto roku po doplnení odvodov pod tabuľku ti to priráta do riadku 9 .
ola
05.03.08,07:06
Môže :eek: - skús vyplniť DP na stránke DR a budeš vidieť čo zasa vymysleli.
V minulom roku museli byť riiadky 2 a 9 totožné, inak systém vyhadzoval chybu. V tomto roku po doplnení odvodov pod tabuľku ti to priráta do riadku 9 .

...asi je zbytočné plytvať energiu a hľadať logiku, tam....kde sídli DÚ....
KvetkaK
05.03.08,07:11
Riadok 9 je súčet predošlých riadkov 1-8. Ak tam neuvedie aj odvody, tak ich nemôže ani zrátať na r. 9, hm?
Ja som tiež vypisovala DP tak, že poistné som uviedla do r.2 a r.9. Tu na porade sa dočítaš aj taký aj taký názor. Ale ako tu už viacerí písali, na stránke DRSR vypisuje chybu, keď sa to takto nahodí.
Ale ešte sa mi zatiaľ také priznanie nevrátilo, že by bolo zle vypísané. :rolleyes:
Dzoana
05.03.08,07:35
Volala som na DÚ, sami nevedia ako to má byť. Majú mi volať ohľadom toho tlačiva na stránke drsr, či je správne. Takže ak budem vedieť niečo nové dám info.
ekopo
05.03.08,07:51
Preto sa nevracajú DP, pretože na väčšine DU nemajú naištalovaný nový sw. Dúfam, že sa ani nebudú vracať, či už bude DP vyplnené tak, alebo onak. Volal som na náš DU, tam zastávali názor, že aj poistné do r.2. Robil som to tak vždy a aj to robím tak.
Katija
05.03.08,08:43
Preto sa nevracajú DP, pretože na väčšine DU nemajú naištalovaný nový sw. Dúfam, že sa ani nebudú vracať, či už bude DP vyplnené tak, alebo onak. Volal som na náš DU, tam zastávali názor, že aj poistné do r.2. Robil som to tak vždy a aj to robím tak.Prečo by to mali vracať teraz? Zoberú všetko. Väčšinu DP budú nahadzovať do systému v apríli a vtedy snáď už nový SW budú mať.
Ak to bude SW vyhadzovať ako chybu, bude záležať ako vždy na správcovi, či to opraví sám, alebo vyzve daňovníka. Mne sa tam behať nechce. Vypisujem to na ich stránke, tak ako to majú nastavené (po logike radšej nepátram).
Marína
05.03.08,09:11
Tu http://www.porada.sk/t6858-este-raz-pausalne-vydavky.html sme sa bavili(cca od prísp.25) o tom, ako z takto vyplneného DP(r.2 40%, r.9 40%+poistné) vyplniť Výpis pre SP.
Dzoana
05.03.08,09:17
Takže už mám oficiálne vyjadrenie. Tlačivo na stránke drsr je chybné.
Takže na r. 2 má byť výdavky+odvody.
Dostala som t.č. aj e-mailovu adresu, že to mám nahlásiť na call-centrum , aby to opravili. Takže v najbližších /možno/ dňoch by to mali opraviť. Dúfam, že som tým pomohla viacerým. Ja si môžem všetko zase pekne poprepisovať, lebo som to už mala podľa nich. Hádam kde by to malo byť najsprávnejšie, keď nie priamo na stránke drsr, no nie?! ;)
Dzoana
05.03.08,09:22
Mne totižto nešlo o to či sa dáva do výdavkov % z príjmov+odvody, alebo nie/ to mi je jasné/, mne išlo o tlačivo na stránke drsr, ktoré to chybne vypočítavalo a tým pádom by sa preniesli údaje z riadkov do vypisu z dan.priznania na soc.poisťovnu zlé. Ale teraz je to už vysvetlené.
KvetkaK
05.03.08,09:26
Takže už mám oficiálne vyjadrenie. Tlačivo na stránke drsr je chybné.
Takže na r. 2 má byť výdavky+odvody.
Dostala som t.č. aj e-mailovu adresu, že to mám nahlásiť na call-centrum , aby to opravili. Takže v najbližších /možno/ dňoch by to mali opraviť. Dúfam, že som tým pomohla viacerým. Ja si môžem všetko zase pekne poprepisovať, lebo som to už mala podľa nich. Hádam kde by to malo byť najsprávnejšie, keď nie priamo na stránke drsr, no nie?! ;)
Ja som to robila v programe od KROSU a tam mi žiadnu chybu nevyhadzovalo. Ale ako píšeš, človek sa predsa viac spolieha na to, čo uverejnia na stránke DRSR. Som zvedavá ešte na koľko chýb sa do konca marca príde. :rolleyes:
Pepa
05.03.08,09:28
Takže už mám oficiálne vyjadrenie. Tlačivo na stránke drsr je chybné.
Takže na r. 2 má byť výdavky+odvody.
Dostala som t.č. aj e-mailovu adresu, že to mám nahlásiť na call-centrum , aby to opravili. Takže v najbližších /možno/ dňoch by to mali opraviť. Dúfam, že som tým pomohla viacerým. Ja si môžem všetko zase pekne poprepisovať, lebo som to už mala podľa nich. Hádam kde by to malo byť najsprávnejšie, keď nie priamo na stránke drsr, no nie?! ;)
:eek: tak toto je "sila".
Katija
05.03.08,09:31
Mne totižto nešlo o to či sa dáva do výdavkov % z príjmov+odvody, alebo nie/ to mi je jasné/, mne išlo o tlačivo na stránke drsr, ktoré to chybne vypočítavalo a tým pádom by sa preniesli údaje z riadkov do vypisu z dan.priznania na soc.poisťovnu zlé. Ale teraz je to už vysvetlené.
Ešte nie. Stáva sa z toho detektívka. Kto je páchateľ ??? A kedy to teda bude opravené ?
katkaj
05.03.08,09:35
Asi by sme mali Drsr pokutovať za chybné tlačivo. Oni by to v opačnom prípade urobili s radosťou :mee:
Paula
05.03.08,09:40
Ešte nie. Stáva sa z toho detektívka. Kto je páchateľ ??? A kedy to teda bude opravené ?



A už opäť sa pýtam: Nevideli ste niekde pána Columba? :cool:
Katija
05.03.08,09:42
Takže už mám oficiálne vyjadrenie. Tlačivo na stránke drsr je chybné.
Takže na r. 2 má byť výdavky+odvody.
Dostala som t.č. aj e-mailovu adresu, že to mám nahlásiť na call-centrum , aby to opravili. Takže v najbližších /možno/ dňoch by to mali opraviť. Dúfam, že som tým pomohla viacerým. Ja si môžem všetko zase pekne poprepisovať, lebo som to už mala podľa nich. Hádam kde by to malo byť najsprávnejšie, keď nie priamo na stránke drsr, no nie?! ;) Toto sa mi veľmi páči. A čo, pracovníci DR nekomunikujú navzájom? Alebo sa riadia heslom. " Daňovník chceš mať veci v poriadku ? Postaraj sa nám o nápravu!"
ekopo
05.03.08,09:47
Treba jednoznačne povedať a napísať, že do stlpca 2 v riadku 2 (živnosť) sa uvádza príslušné % z príjmov (v prípade paušálnych výdavkov), plus zaplatené poistné.
Katija
05.03.08,09:54
Treba jednoznačne povedať a napísať, že do stlpca 2 v riadku 2 (živnosť) sa uvádza príslušné % z príjmov (v prípade paušálnych výdavkov), plus zaplatené poistné. Postaraj sa! Vypýtaj si od Dzoany t.č., alebo mail a oznám zodpovedným, čo treba urobiť.
ekopo
05.03.08,09:55
Postaraj sa! Vypýtaj si od Dzoany t.č., alebo mail a oznám zodpovedným, čo treba urobiť.
.....a potom im vystavím FA na 20.000,-SKK za konzultačnú činnosť :D
Katija
05.03.08,09:59
.....a potom im vystavím FA na 20.000,-SKK za konzultačnú činnosť :D A potom budeš márne čakať na preplatenie, kým si ju nakoniec neprirátaš k príjmu a nedodaníš.:D
Pepa
05.03.08,10:01
Takže už mám oficiálne vyjadrenie. Tlačivo na stránke drsr je chybné.
Takže na r. 2 má byť výdavky+odvody.
Dostala som t.č. aj e-mailovu adresu, že to mám nahlásiť na call-centrum , aby to opravili. Takže v najbližších /možno/ dňoch by to mali opraviť. Dúfam, že som tým pomohla viacerým. Ja si môžem všetko zase pekne poprepisovať, lebo som to už mala podľa nich. Hádam kde by to malo byť najsprávnejšie, keď nie priamo na stránke drsr, no nie?! ;)
Prosím si t.č.
ola
05.03.08,10:04
Prosím si t.č.

Dzoana vycap sem to tlf.číslo a minimálne všetci, ktorí musia teraz opravovať DP nech tam zavolajú, aspoň 7 x za hodinu

...ja som im našťastie neuverila, ale telefonovať idem
Paula
05.03.08,10:12
Najväčší osoh z daňového mrníka budú mať telef. operátori :rolleyes:
Pepa
05.03.08,10:13
Dzoana vycap sem to tlf.číslo a minimálne všetci, ktorí musia teraz opravovať DP nech tam zavolajú, aspoň 7 x za hodinu

...ja som im našťastie neuverila, ale telefonovať idem
A si myslíš, že my sme im uverili? Ale nechodím s každým DP JA a nebudem riskovať, že klientovi nejaká podateľníčka alebo kto povie, že to má zle - sa klepú niektorí, len keď tam majú ísť a jak sa klepú, keď im niekto niečo povie nechcem ani vidieť- a ja zostanem "sprostá" lebo na DU povedali - nehrozí. Ja pre istotu na riadok 2 nedám nič do riadku 9 všetko a pekne im to tam vysvetlím. Horšie je to u "samonosičov".
ola
05.03.08,10:21
Ľudia, tak toto je ozaj sila!...volala som s jednou známou, ktorej som predostrela problém. Samozrejme na ich DÚ ešte o ničom nevedia a navyše ma presviedčala, že tlačivá a aj softvér sú nastavené správne...čo DÚ, to iné vyjadrenie. ......aaaa sprdla ma, že prečo volám cez obed, keď ona má prestávku...
Mi to pripomenulo moju dávnu návštevu u očnej lekárky. Povedala som jej, že ma bolí pravé oko, že mi tam zrejme niečo padlo.... ona tvrdošijne žiadala odo mňa, nech jej otrčím ľavé oko...skoro sme sa pohádali. Jej záver: "Mňa nezaujíma Vaše pravé oko, ja chcem vidieť ĽAVÉ"
evina
05.03.08,10:31
A si myslíš, že my sme im uverili? Ale nechodím s každým DP JA a nebudem riskovať, že klientovi nejaká podateľníčka alebo kto povie, že to má zle - sa klepú niektorí, len keď tam majú ísť a jak sa klepú, keď im niekto niečo povie nechcem ani vidieť- a ja zostanem "sprostá" lebo na DU povedali - nehrozí. Ja pre istotu na riadok 2 nedám nič do riadku 9 všetko a pekne im to tam vysvetlím. Horšie je to u "samonosičov".

Pepa pamätáš na našu minuloročnú debatu okolo tohto problému /pravideľne sa opakujúceho každý rok/ . Ja stále tvrdím, že vysvetlenie v poznámke je napísané zle a je napísané tak, že odvody na riadku 2 nemajú byť. Sme sa na tom bavili /nemôžem to bohužiaľ nájsť/ a vidíš sofwerista drsrs to tiež pochopil ako píšu:D:D:D
Nič podľa mňa nemení na veci, že odvody v riadku dva majú byť /alebo konečne nastavili sofwer dobre tento rok? :D:D:D/.
evina
05.03.08,10:37
Pepa
05.03.08,10:37
Pepa pamätáš na našu minuloročnú debatu okolo tohto problému /pravideľne sa opakujúceho každý rok/ . Ja stále tvrdím, že vysvetlenie v poznámke je napísané zle a je napísané tak, že odvody na riadku 2 nemajú byť. Sme sa na tom bavili /nemôžem to bohužiaľ nájsť/ a vidíš sofwerista drsrs to tiež pochopil ako píšu:D:D:D
Nič podľa mňa nemení na veci, že odvody v riadku dva majú byť /alebo konečne nastavili sofwer dobre tento rok? :D:D:D/.
Pamätám Evi, pamätám - a tento rok nebudeme pokračovať hádam :D aj tak si budem tvrdiť svoje - úhrnom na riadku 9 vrátane odvodov - takže keď to vyplním aj na DRSR tak, že riadok 2 nič a riadok 9 úhrn - chybu mi to nevyhodí :D:D A minulý rok im vyhadzovalo chybu vtedy ak bol riadok 2 iný ako riadok 9 - tak ja už nevím čo som či čia som či čo.
evina
05.03.08,10:43
Pamätám Evi, pamätám - a tento rok nebudeme pokračovať hádam :D aj tak si budem tvrdiť svoje - úhrnom na riadku 9 vrátane odvodov - takže keď to vyplním aj na DRSR tak, že riadok 2 nič a riadok 9 úhrn - chybu mi to nevyhodí :D:D A minulý rok im vyhadzovalo chybu vtedy ak bol riadok 2 iný ako riadok 9 - tak ja už nevím čo som či čia som či čo.

Pripla som ten link, softwerista to pochopil ako píšu :D

V linku uvidíte napísané. Nevadí, že je to blbo napísané v poznámke priamo v DP, ale do riadku 2 patria k paušálu aj výdavky na poistné:)
Pepa
05.03.08,10:43
Našla som :D
http://www.porada.sk/t44989-p3-danove-priznanie.html
Šikulka :) a aj tak som do dnešného dňa to a nenašla :D:D:D
evina
05.03.08,10:45
Šikulka :) a aj tak som do dnešného dňa to a nenašla :D:D:D

mimotemy To za to, že nevieš čia si ...:D:D:D a či čo ...
Pepa
05.03.08,10:46
Pripla som ten link, softwerista to pochopil ako píšu :D

V linku uvidíte napísané. Nevadí, že je to blbo napísané v poznámke priamo v DP, ale do riadku 2 patria k paušálu aj výdavky na poistné:)
Šak veď dobre - keď vyplniš riadok 2 s poistným a poistné vyplníš aj pod tabulku, tak to tam máš dva krát - priráta ti to do riadku 9 - takže by to malo byť v riadku 2 bez poistného - chápeme sa?
Hovorím o tomto roku.
Dzoana
05.03.08,11:18
Dnes by ste im tam zbytočne volali, lebo sú na školení /to mi bolo povedané/, preto som im napísala e-mail. Môžte sa pridať. Adresa je určená pre verejnosť.

callcentrum@drsr.sk
Paula
05.03.08,11:25
Dnes by ste im tam zbytočne volali, lebo sú na školení



No konečne! :D
jamis
05.03.08,12:50
Preto sa nevracajú DP, pretože na väčšine DU nemajú naištalovaný nový sw. Dúfam, že sa ani nebudú vracať, či už bude DP vyplnené tak, alebo onak. Volal som na náš DU, tam zastávali názor, že aj poistné do r.2. Robil som to tak vždy a aj to robím tak.

Práve mi jeden klient priniesol naspäť DP s tým, že tam má dopísané ceruzkou od pracovníčky DÚ toto:
Stĺpec č. 2, riadok 2 ceruzkou dopísané 40% + poistné.
Pepa
05.03.08,12:55
Práve mi jeden klient priniesol naspäť DP s tým, že tam má dopísané ceruzkou od pracovníčky DÚ toto:
Stĺpec č. 2, riadok 2 ceruzkou dopísané 40% + poistné.
Ako to riešiš? - pracovníčka DU je kto? správkyňa?
jamis
05.03.08,13:02
Ako to riešiš? - pracovníčka DU je kto? správkyňa?

Áno, bola to správkyňa, práve som s ňou telefonovala a potvrdila mi, že to tak má byť ako to tam dopísala. Tak neviem, čo by som ešte mala riešiť.
Katija
06.03.08,10:42
Dnes by ste im tam zbytočne volali, lebo sú na školení /to mi bolo povedané/, preto som im napísala e-mail. Môžte sa pridať. Adresa je určená pre verejnosť.

callcentrum@drsr.sk SW na vyplnenie DPFO B na stránke DR je dnes - 6.3.2008 opravený.
Ďakujem za to členom PORADY, ktorí telefonovali a mailovali.
bobo97
06.03.08,10:56
Prosím o radu, som zamestnaný. V roku 2007 som predal byt, takže si podávam daňové priznanie typ B. Zamestnávateľ mi vystavil Potvrdenie o príjme, v ktorom mám vyčíslený aj daňový bonus na syna. Uvádza sa tento daňový bonus v tlačive typ B
v r.92 aj v r.94? Prosím poraďte, kde tú sumu správne uviesť.
Ďakujem.
Katija
06.03.08,11:09
Prosím o radu, som zamestnaný. V roku 2007 som predal byt, takže si podávam daňové priznanie typ B. Zamestnávateľ mi vystavil Potvrdenie o príjme, v ktorom mám vyčíslený aj daňový bonus na syna. Uvádza sa tento daňový bonus v tlačive typ B
v r.92 aj v r.94? Prosím poraďte, kde tú sumu správne uviesť.
Ďakujem. Ak si mal uplatnený nárok na DB zamestnávateľom vyplatený, vypíšeš rovnakú sumu aj na r.92, aj na r.94.
MichaelaMA
07.03.08,19:32
Prosím Vás, je to možno blbosť, ale nechcem , aby ma vrátili z DÚ. Vypísala som DP a teraz som zistila, že som vyplnila dátum narodenie FO, ale má pobyt na Slovensku. Musím vypísať celé znova? Alebo to nevadí..:confused: Je tam, že vypĺňa sa IBA v prípade, ak má daňovník trvalý pobyt mimo SR. :eek: Vadí, ak je to navyše? Ďakujem za pomoc.
Johanka
07.03.08,19:37
Prosím Vás, je to možno blbosť, ale nechcem , aby ma vrátili z DÚ. Vypísala som DP a teraz som zistila, že som vyplnila dátum narodenie FO, ale má pobyt na Slovensku. Musím vypísať celé znova? Alebo to nevadí..:confused: Je tam, že vypĺňa sa IBA v prípade, ak má daňovník trvalý pobyt mimo SR. :eek: Vadí, ak je to navyše? Ďakujem za pomoc.
Ak nechceš ,aby Ťa vrátili z DÚ, pošli DP poštou. Ak Ťa písomne vyzvú na opravu uvedenej "chyby" , prihlás sa, dostaneš odo mňa 100 Sk :).
MichaelaMA
07.03.08,19:40
Ďakujem.:) Takže určite by ma vrátili. No super. Všetlky nesiem osobne a toto pošlem poštou.:D Ale prepisovať to nebudem už ani keby čo bolo.:--- Ďakujem za tip.
Paula
07.03.08,19:43
Nie je problém to vybieliť :)
Rozalka
07.03.08,19:49
Nie je problém to vybieliť :)
Nech žije bielitko!
(neviem, ako je to spisovne, ale toto slovo určite nie je správne)
cactus
07.03.08,19:54
Nie je problém to vybieliť :)

ja tiež bežne vybielim a je v poriadku, nemajú námietky
Zoltán Kovács
07.03.08,20:01
Nech žije bielitko!
(neviem, ako je to spisovne, ale toto slovo určite nie je správne)


Je to KOREKTOR. :D
cactus
07.03.08,20:07
Je to KOREKTOR. :D

a ja tomu hovorím aj pelikán
anita4444
07.03.08,20:12
netrap sa, mojej znamej sa to tiez stalo, NEVRATILI JU
armaturka
07.03.08,20:16
a ja tomu hovorím aj pelikán


netrap sa, mojej znamej sa to tiez stalo, NEVRATILI JU

Tie dva príspevky idú za sebou ale namôjdušu nechápem, o čom to je.
Paula
07.03.08,20:18
Tie dva príspevky idú za sebou ale namôjdušu nechápem, o čom to je.



To je mrník na piatkový večer:)
cactus
07.03.08,20:19
Je to KOREKTOR. :D


a ja tomu hovorím aj pelikán

ja tieto veci nosím stále pri sebe (oplatí sa to) a aj ich používam hneď na mieste a opravujem. v pohode...:D:D:D
cactus
07.03.08,20:20
Tie dva príspevky idú za sebou ale namôjdušu nechápem, o čom to je.

to anita4444 nedala citáciu, preto to vyznelo "blbo". Ale až si prečítaš príspevky dopredu, tak pochopíš...;)
armaturka
07.03.08,20:23
to anita4444 nedala citáciu, preto to vyznelo "blbo". Ale až si prečítaš príspevky dopredu, tak pochopíš...;)
Aj som si myslela, ale takto to vyzeralo, že stratila pelikána ...
Paula
07.03.08,20:25
Aj som si myslela, ale takto to vyzeralo, že stratila pelikána ...



:D:D:D Hlásim oprskaný monitorček :D
MichaelaMA
08.03.08,19:00
Priznám sa, že použiť bielitko-korektor ma nenapadlo.:D A keď nemalú námietky..:) Škoda, že neskoro. Začala som radšej vypisovať DP na PC, lebo som sa už 3 krát pomýlila.:( A už mi chýba len jedno- MOJE!!! :---
Paula
08.03.08,19:03
A už mi chýba len jedno- MOJE!!! :---



Tolik štěstí, tolik štěstííííííííííí;) . Gratulujem....a po ňom utekaj na dovolenku:)
Melnick
08.03.08,19:22
Priznám sa, že použiť bielitko-korektor ma nenapadlo.:D A keď nemalú námietky..:) Škoda, že neskoro. Začala som radšej vypisovať DP na PC, lebo som sa už 3 krát pomýlila.:( A už mi chýba len jedno- MOJE!!! :---
Ja DP vypisujem výlučne gumovateľným perom . Nič lepšie ma doteraz nepostretlo. A viete čo? Tým, že vôbec nemám strach ,že sa pomýlim napr. na poslednej strane ...ja s týmto superperom vôbec nerobím chyby.
Jeho cena je cca 40-80.-Sk
pohodička
08.03.08,19:34
správne opravný lak, takto to je napísané na fľaštičke, ešte ak môžem pre PO je správny software na drsr ?
cactus
09.03.08,06:12
správne opravný lak, takto to je napísané na fľaštičke, ešte ak môžem pre PO je správny software na drsr ?


myslíš vyplňanie tlačív, čiže súvaha, výkaz ziskov a strát a DP?
Tak tie sú OK,
bežne si tam zájdem vyplniť....;););)
pohodička
09.03.08,07:29
Ja som tiež vyplnila všetky a išlo to bez problémov, tak som si chcela overiť, či pre PO nie je tiež chybý software. Ďakujem.
honeyflower
09.03.08,07:58
Ja DP vypisujem výlučne gumovateľným perom . Nič lepšie ma doteraz nepostretlo. A viete čo? Tým, že vôbec nemám strach ,že sa pomýlim napr. na poslednej strane ...ja s týmto superperom vôbec nerobím chyby.
Jeho cena je cca 40-80.-Sk
Ahoj,
dam ti malu radu ku gumovatelnemu peru. Vlani som tiez nim vyplnala danove priznania a ked som ich fotila prisla som o vsetky udaje v tlacivach. Toto pero sa velmi neznesie s teplom. Ak by ti zmizli udaje odporucam tlacivo dat do chladnicky a opat sa tam zjavia. :-)
Maxinka
12.03.08,06:51
Prosím Vás o pomoc pri vyplanneí DP PO:
- Výsledok hospodárenia mám 26.556,- pred zdanením, túto sumu zdaním 19% - 5046,- .Po zdanení mám 21510,-Sk.
- vytvorím si záväzok, kde to zaúčtujem - daň 5046,- 591/341 a daň z úrokov -425,- 341XX/341,
potom mám už na účte 341 len 4621,- Sk
- nejako mi nesedí tá 341, lebo v daň.pohľ. vo výkaze Súvahy mám sumu 310.629 a ak mi má vrátiť DÚ preplatok tak mi tam ostáva ešte nejaká suma?
DPPO:
- r.100 - 26.556
r.130 - 10.497 - repre. z 513
r. 310 - 37.053 x 19%
r. 600 - 7.040 ( ale ja mám na účte 341 sumu 4621,-Sk)
r.810 - 311.920 - preddavky za rok 2007
r. 830 - 425
r. 850 - 7.040
r. 901 - 305.305 -preplatok

Ďakujem vopred, vôbec si neviem poradiť?
Maxinka
12.03.08,07:35
Prosím Vás o pomoc pri vyplanneí DP PO:
- Výsledok hospodárenia mám 26.556,- pred zdanením, túto sumu zdaním 19% - 5046,- .Po zdanení mám 21510,-Sk.
- vytvorím si záväzok, kde to zaúčtujem - daň 5046,- 591/341 a daň z úrokov -425,- 341XX/341,
potom mám už na účte 341 len 4621,- Sk
- nejako mi nesedí tá 341, lebo v daň.pohľ. vo výkaze Súvahy mám sumu 310.629 a ak mi má vrátiť DÚ preplatok tak mi tam ostáva ešte nejaká suma?
DPPO:
- r.100 - 26.556
r.130 - 10.497 - repre. z 513
r. 310 - 37.053 x 19%
r. 600 - 7.040 ( ale ja mám na účte 341 sumu 4621,-Sk)
r.810 - 311.920 - preddavky za rok 2007
r. 830 - 425
r. 850 - 7.040
r. 901 - 305.305 -preplatok

Ďakujem vopred, vôbec si neviem poradiť?
PROSÍíííííííííííííííííííííí ííííííM:mee:
evina
12.03.08,07:57
Prosím Vás o pomoc pri vyplanneí DP PO:
- Výsledok hospodárenia mám 26.556,- pred zdanením, túto sumu zdaním 19% - 5046,- .Po zdanení mám 21510,-Sk.
- vytvorím si záväzok, kde to zaúčtujem - daň 5046,- 591/341 a daň z úrokov -425,- 341XX/341,
potom mám už na účte 341 len 4621,- Sk
- nejako mi nesedí tá 341, lebo v daň.pohľ. vo výkaze Súvahy mám sumu 310.629 a ak mi má vrátiť DÚ preplatok tak mi tam ostáva ešte nejaká suma?
DPPO:
- r.100 - 26.556
r.130 - 10.497 - repre. z 513
r. 310 - 37.053 x 19%
r. 600 - 7.040 ( ale ja mám na účte 341 sumu 4621,-Sk)
r.810 - 311.920 - preddavky za rok 2007
r. 830 - 425
r. 850 - 7.040
r. 901 - 305.305 -preplatok

Ďakujem vopred, vôbec si neviem poradiť?

Máš zaúčtovanú nesprávne daň. Tu počítaš samozrejme z HV pred zdanením plus pripočitateľné položky /to si nespravila/. Mala si teda účtovať 7 040,- 591/341
Výpočet dane sa vykoná z výsledkov účtovníctva mimo DP, a tam sa potom prenáša.
Daň k úhrade Ti vyjde potom 7040 mínus 425 6 615,- SK mínus zaplatené preddavky - 305 305
Po zaúčtovaní dane vo výške 7 040 vytláčaš výkazy a tieto prikladáš k DP.

Na účte 341, ak si správne účtovala preddavky musíš mať zostatok -305 305, čo je Váš preplatok, ktorý si vyžiadate priamo v DP k vráteniu.

T
Maxinka
12.03.08,08:38
Máš zaúčtovanú nesprávne daň. Tu počítaš samozrejme z HV pred zdanením plus pripočitateľné položky /to si nespravila/. Mala si teda účtovať 7 040,- 591/341
Výpočet dane sa vykoná z výsledkov účtovníctva mimo DP, a tam sa potom prenáša.
Daň k úhrade Ti vyjde potom 7040 mínus 425 6 615,- SK mínus zaplatené preddavky - 305 305
Po zaúčtovaní dane vo výške 7 040 vytláčaš výkazy a tieto prikladáš k DP.

Na účte 341, ak si správne účtovala preddavky musíš mať zostatok -305 305, čo je Váš preplatok, ktorý si vyžiadate priamo v DP k vráteniu.

T
ĎAKUJEM - poslala som aj bodík, naozaj ste mi pomohla - neviete si predstaviť aká som rada.:D
Takže:
potom v r.100 budem mať sumu 37.053 (26.556 + 10.497)?
evina
12.03.08,08:53
ĎAKUJEM - poslala som aj bodík, naozaj ste mi pomohla - neviete si predstaviť aká som rada.:D
Takže:
potom v r.100 budem mať sumu 37.053 (26.556 + 10.497)?

Nie.
Na riadku 100 bude 26 556
na riadku 130 bude 10 497
dtto 200 a tabuľka III. 14, 15.
na riadku 310 bude 37 053 a tak ďalej.


Hrubý HV pred zdanením/ je prenesený z účtovníctva plus pripočitaťeľné položky a tak dostaneš základ dane /nie HV/.

Po zaúčtovaní dane dostaneš disponibilný /čistý HV/, ktorý má firma k dispozícii sama pre seba v roku 2008...
Maxinka
12.03.08,09:11
Nie.
Na riadku 100 bude 26 556
na riadku 130 bude 10 497
dtto 200 a tabuľka III. 14, 15.
na riadku 310 bude 37 053 a tak ďalej.


Hrubý HV pred zdanením/ je prenesený z účtovníctva plus pripočitaťeľné položky a tak dostaneš základ dane /nie HV/.

Po zaúčtovaní dane dostaneš disponibilný /čistý HV/, ktorý má firma k dispozícii sama pre seba v roku 2008...
Ano,ano máte pravdu ja som si to všimla len ste už bola skorej napísaná - ale ináč aj tak naozaj ďakujem za objasnenie problematiky, ktorá sa ma týkala. Ďakujem
topper1
12.03.08,10:05
Prosim poradte,
podavam danove priznanie typu B z prijmu zo závislej činnosti a z príjmu podľa §6. Za iné príjmy podľa §6 som začal platiť poistné do sociálneho poistenia len v roku 2007, aj ked povinnosť bola aj za predchádzajúce roky. To som priznal v socialnej poistovni a dodatočne doložil opisy daňových priznaní za predchádzajúce roky, podľa ktorých mi dali doplatiť sociálne poistenie zhruba za 20 000,-. To som zaplatil v roku 2007. Môžem si tuto sumu uviesť v daňovom priznaní za rok 2007 ako preukazateľne zaplatené poistné, aj ked sa to tyka aj predchádzajúcich rokov? Dakujem veľlmi pekne
hanelie
12.03.08,10:14
v predchádzajúcich obdobiach si neznižoval prijmy o zaplatené poistné

áno, môžeš si zaučtovať / uplatniť v DP / celú čiastku zaplateného poistného, okrem penále all. pokuty
Melnick
13.03.08,00:55
Ahoj,
dam ti malu radu ku gumovatelnemu peru. Vlani som tiez nim vyplnala danove priznania a ked som ich fotila prisla som o vsetky udaje v tlacivach. Toto pero sa velmi neznesie s teplom. Ak by ti zmizli udaje odporucam tlacivo dat do chladnicky a opat sa tam zjavia. :-)
mimotemyCha,cha, veď som si jedneho pekného dňa myslela, že už mi šibe, kým som neodhalila jeho zlú vlastnosť. Tlačivo pre klienta vypísané som prehnala ešte laserovou tlačiarňou - ani už neviem z akého dôvodu , zobrala som ho a ani naň nepozrúc odložila k pripraveným a hotovým veciam pre klienta. Keď prišiel pre doklady nastal trapas- dala som mu prázdne tlačivo .Keď na mňa hľadel asi takto :eek:, rýchlo som ho išla hľadať v domnení, že som omylom vložila čisté a to vypísané niekde musí byť. Napriek tomu ,že bol december potila som sa ako v auguste pri 35 stupňoch a začala som pochybovať o sebe či som ho naozaj vyplnila. Potom sa vo mne prebudil Sherlock ...po rozhádzaných papieroch po celej miestnosti nastúpila lupa a vtedy som zbadala na pôvodnom tlačive náznak ,ale naozaj len náznak písmeniek aj to iba v určitom uhle oproti svetlu.
Keby ste videli tú radosť , keď bola záhada vyriešená..............:D

Čo si o mne myslí klient, dodnes neviem ,lebo tá pátracia akcia trvala oveľa dlhšie ako mal on čas.
Elena Navrátilová
13.03.08,05:12
mimotemyCha,cha, veď som si jedneho pekného dňa myslela, že už mi šibe, kým som neodhalila jeho zlú vlastnosť. Tlačivo pre klienta vypísané som prehnala ešte laserovou tlačiarňou - ani už neviem z akého dôvodu , zobrala som ho a ani naň nepozrúc odložila k pripraveným a hotovým veciam pre klienta. Keď prišiel pre doklady nastal trapas- dala som mu prázdne tlačivo .Keď na mňa hľadel asi takto :eek:, rýchlo som ho išla hľadať v domnení, že som omylom vložila čisté a to vypísané niekde musí byť. Napriek tomu ,že bol december potila som sa ako v auguste pri 35 stupňoch a začala som pochybovať o sebe či som ho naozaj vyplnila. Potom sa vo mne prebudil Sherlock ...po rozhádzaných papieroch po celej miestnosti nastúpila lupa a vtedy som zbadala na pôvodnom tlačive náznak ,ale naozaj len náznak písmeniek aj to iba v určitom uhle oproti svetlu.
Keby ste videli tú radosť , keď bola záhada vyriešená..............:D

Čo si o mne myslí klient, dodnes neviem ,lebo tá pátracia akcia trvala oveľa dlhšie ako mal on čas.
Majka, toto je "zrelé" do perličiek... :D:D:D:D:D