rommy
05.03.08,09:14
Ahoj poraďáci potrebovala by som poradiť s nasledujúcou vecou. Náš zamestnanec montoval alarm do auta namontoval ho zle a pri použití tento alarm zhorel alebo čo sa s ním stalo proste je nefunkčný a z tohoto dôvodu nám ho nevyreklamujú. Prijali sme na sklad dva alarmy jeden sa vyskladnil na zákazku a druhý na internú faktúru pre zamestanca (faktúra bez dph) táto faktúra mu bude daná k náhrade. Je to tak správne? a môže si firma uplatniť dph na vstupe z oboch alarmov aj keď jeden vyfakturuje zamestanacovi bez dane alebo dph musí zaplatiť zamestnanec? troška som sa zamotala...
Tweety
05.03.08,08:24
Ahoj poraďáci potrebovala by som poradiť s nasledujúcou vecou. Náš zamestnanec montoval alarm do auta namontoval ho zle a pri použití tento alarm zhorel alebo čo sa s ním stalo proste je nefunkčný a z tohoto dôvodu nám ho nevyreklamujú. Prijali sme na sklad dva alarmy jeden sa vyskladnil na zákazku a druhý na internú faktúru pre zamestanca (faktúra bez dph) táto faktúra mu bude daná k náhrade. Je to tak správne? a môže si firma uplatniť dph na vstupe z oboch alarmov aj keď jeden vyfakturuje zamestanacovi bez dane alebo dph musí zaplatiť zamestnanec? troška som sa zamotala...
A ako mu budete fakturovať, ako škodu? ak ako škodu, tak jednoznačne bez dane.
Milan Benka
05.03.08,08:26
Ahoj poraďáci potrebovala by som poradiť s nasledujúcou vecou. Náš zamestnanec montoval alarm do auta namontoval ho zle a pri použití tento alarm zhorel alebo čo sa s ním stalo proste je nefunkčný a z tohoto dôvodu nám ho nevyreklamujú. Prijali sme na sklad dva alarmy jeden sa vyskladnil na zákazku a druhý na internú faktúru pre zamestanca (faktúra bez dph) táto faktúra mu bude daná k náhrade.
Oba alarmy majú byť vyskladnené na zákazníka, jeden pri prvej montáži, druhý pri výmene na základe reklamácie zákazníka. Zamestnancovi predpíšete náhradu škody a tá nie je predmetom dane.
Je to tak správne? a môže si firma uplatniť dph na vstupe z oboch alarmov aj keď jeden vyfakturuje zamestanacovi bez dane alebo dph musí zaplatiť zamestnanec? troška som sa zamotala...

zvýraznené .
rommy
05.03.08,09:36
Ešte ma napadlo platí to aj pri manku na tovare ak má zamestnanec hmotnú zodpovednosť a dávame mu manko k náhrade uhradí manko + dph alebo tiež len manko?
Milan Benka
05.03.08,10:33
Ešte ma napadlo platí to aj pri manku na tovare ak má zamestnanec hmotnú zodpovednosť a dávame mu manko k náhrade uhradí manko + dph alebo tiež len manko?

Stále je to náhrada škody.
Jana Acsová
05.03.08,15:12
Ahoj poraďáci potrebovala by som poradiť s nasledujúcou vecou. Náš zamestnanec montoval alarm do auta namontoval ho zle a pri použití tento alarm zhorel alebo čo sa s ním stalo proste je nefunkčný a z tohoto dôvodu nám ho nevyreklamujú. Prijali sme na sklad dva alarmy jeden sa vyskladnil na zákazku a druhý na internú faktúru pre zamestanca (faktúra bez dph) táto faktúra mu bude daná k náhrade. Je to tak správne? a môže si firma uplatniť dph na vstupe z oboch alarmov aj keď jeden vyfakturuje zamestanacovi bez dane alebo dph musí zaplatiť zamestnanec? troška som sa zamotala...Prečo sa vyskladnil alarm na internú faktúru pre zamestnanca? Len upozorním, že zamestnanec si nič neobjednal a preto ani dôvod výdaja by nemal byť tento, tak ako v prípade fakturácie škody by ste mu nemali fakturovať alarm, ale škodu spôsobenú pri výkone zákazky vo výške ... Druhý alarm mal byť vydaný na rovnakú zákazku ako prvý, resp. na reklamáciu zákazníka (neviem posúdiť, kedy alarm zhorel, či ihneď alebo po istom čase prevádzky, ale to nie je podstatné). Ak vyhotovíte faktúru na zamestnanca, mne sa to javí akoby jeho spotreba - predaj zamestnancovi, čo by mohlo byť problematické pri obhajobe, lebo predaj zamestnancovi by mal byť s daňou. U Vás sa však nejedná o predaj, ale náhradu škody, tak ako je rozvádzané aj v príspevkoch predo mnou. Malo by to byť úplne zrejmé aj zo súvisiacich dokladov.