Valuška
05.03.08,08:19
Ako by sa mala správne účtovať refakturácia dopravy:
- firma A mala prenajaté auto od inej firmy a na základe ich faktúry nám refakturuje dopravu. D. fa som zaúčtovala na 518/321 a ja ďalej musím fakturovať túto službu inej firmy - mám použiť účet 642, alebo 648?
Ďakujem za radu
mariannabebcakova
08.03.08,18:00
Tiež som mala tento problém auditorka mi poradila, že ak sa jedná o refakturáciu a suma je rovnaká ako vám faktorovali postupuješ takto:došla fa za prepravu 518/321
fa vystavená za prepravu - refakturácia 311/518
lenkak
08.03.08,20:29
Ja účtujem takisto, pri prefaktúracii mávam nákladový účet na strane dal. Tým pádom sa mi nákladový účet pekne vyrovná.
MPbepo
16.03.09,15:33
Dobrý večer ,

Chcem vás poprosiť o radu... Dodávatelovi z GB sme poslali na reklamáciu tovar u neho zakúpený. Reklamácia bola uznaná a tak sme sa dohodli, že bude znášať náklady spojené s dopravou k nemu aj späť na SK. Dopravu sme objednali u slovenskej firmy a teraz ju potrebujeme prefakturovať. Budú to v podstate dve prepravy jedna smerom SK..GB a druhá GB..SK. Môžeme tak urobiť na jednom doklade ??? A ako to zaučtovať... Veľmi pekne vám vopred ďakujem
Valuška
22.04.09,08:02
Ako sa bude účtovať ak refakturácia nebude v tej istej sume ale bude o niečo navýšená
martinius
12.05.09,11:06
Ako sa bude účtovať ak refakturácia nebude v tej istej sume ale bude o niečo navýšená

Predpokladám, že máte na túto činnosť živnosť, tým pádom na 602.