luigi72
05.03.08,09:20
Caute,

mam pre vas par otazok. :)

Ak ja ako SZCO by som zamestnal ludi na DoPC (v inej firme maju TPP), ako by som mal ustanovit pracovny cas a dohodnutu odmenu? Jedna sa o pomoc webdesignu a pri programovani webstranok. Nemalo by to byt kazdy den a odmenu za pracu by som dal najradsej percentualne zo zisku. Neviem, ci sa da tak. Alebo napisat ze odmena dohodou...:confused:
A poistenie sa potom pocita podla skutocne vyplatenej odmeny za cely mesiac?

Co v pripade, ak zamestnanec bude pouzivat svoj vlastny osobny automobil na firemne ucely (obcas zajde za zakaznikom alebo dovezie tovar). Vyplatim mu podla poctu najazdenych kilometrov 6,20 Sk za km a plus PHM? Ako to zauctujem a ako mu vyplatim? (este neviem ci budem mat JU alebo pausal - totiz len teraz zacinam) A z tejto sumy on bude musiet platit aj dan?

Za odpovede vam dakujem a prajem prijemny den.






















luigi72
05.03.08,08:54
...posuvam...
luigi72
05.03.08,09:51
...som netrpezlivy?... :D
luigi72
06.03.08,05:14
:( Nikto mi nevie pomoct ani malo radou? :mee:
luigi72
10.03.08,19:30
:confused:

:mee:
vikinka
10.03.08,19:36
v § 228 a zákonníka práce je stanovené,že možno vykonávať prac.činnosť v rozsahu najviac 10 hod.týždenne,výšku odmeny riešiš dohodou oboch zúčastnených.Ak bude v dohode písomne dohodnuté,že zamestnanec bude pri výkone používať súkrom.automobil,budeš preplácať základnú náhradu na základe cestovných príkazov.Vyplatíš v hotovosti a zaúčtuješ ako výdavok celkom v členení prevádzková réžia.