cowboyka
05.03.08,08:22
Dobrý deň, chcela by som sa s niekym poradiť na otázku reklamácie plastových okien - nekvalitná praca - pukajú mi vyprávky okolo okien, doteraz som nemala dodaný ani preberací protokol, pričom mi tvrdia, že mi ho dali, keď mi ho nedali. Vie mi niekto poradiť, ako mám ďalej postupovať? Ďakujem
Chobot
05.03.08,10:25
Dobrý deň, chcela by som sa s niekym poradiť na otázku reklamácie plastových okien - nekvalitná praca - pukajú mi vyprávky okolo okien, doteraz som nemala dodaný ani preberací protokol, pričom mi tvrdia, že mi ho dali, keď mi ho nedali. Vie mi niekto poradiť, ako mám ďalej postupovať? Ďakujem

Dlhšia cesta - urgovať ďalej firmu, ktorá to robila, aby to opravili. Zistiť, či to puká z dôvodu, že neboli dobre ukotvené okná alebo je to len schnutím omietky. Ak to prvé, tak náprava bude komplikovaná. Pokiaľ nedosiahneš nápravu, môžeš sa s nimi súdiť.

Ak to puká preto, lebo schne omietka, jednoduchšia a rýchlejšia cesta bude dať to vysprávkovať inej murárskej firme.
cowboyka
05.03.08,10:58
ďakujem za radu, ale to fakticky ja posúdiť neviem, pretože mi začinaju pukať aj okolo parapetných dosák, zrejme to bude asi tou omietkou, ale vieš, mne sa tam normálne robia diery v kútoch pri parapete zvnútra a mimochodom tie okná mi dávali už v júli v roku 2007
Martasch
05.03.08,11:30
Keďže robím aj pre firmu, ktorá sa zaoberá výrobou a osadzovaním aj plastových okien, môžem Ti povedať, že sa občas stáva, že vysprávky pukajú vtedy, keď je hrubšia vrstva omietky. Ale pokiať takúto chybu zákazník reklamuje, bežne sa to chodí odstrániť. Ak sa "robia diery v kútoch", rozhodne reklamuj u dodávateľa.
cowboyka
05.03.08,12:14
ďakujem, takže reklamovať u dodávateľa a môžem to aj písomne, pretože oni majú pracovnú dobu takú ako ja a už som sa v tej firme chytila s jednou veľmi dôležitou pani, čo to tam vedie a skoro som ju niekam poslala - no hrôza, človek zato zaplatí neskutočné peniaze v hotovosti a oni ešte takto a dokonca doteraz som neobdržala ani preberací protokol o ukončení diela podľa zmluvy
jess
06.03.08,12:40
Na plastovom okne 150x150 mi popod spodný rám fúka cca na 40 cm. Dá sa s tým niečo robiť (nastaviť) alebo to treba reklamovať ? Okno máme 3/4 roka.
Katy a R
07.03.08,08:42
Stretli ste sa už s tým, že z rámu okna neodteká voda cez tie dierky, čo tam na to sú? Ak to stále neutieram (nie som celý deň doma) tak si nájde cestu a nanešťastie nie von...vlhnú a následne plesnivejú steny v rohu okna.
Ani výmena tesnenia nepomohla..
Katy a R
11.03.08,17:57
Ako sa vlastne ukotvujú okná ....vie niekto tak polopatisticky vysvetliť? :confused:
adi11
11.03.08,18:09
Na plastovom okne 150x150 mi popod spodný rám fúka cca na 40 cm. Dá sa s tým niečo robiť (nastaviť) alebo to treba reklamovať ? Okno máme 3/4 roka.
REKLAMOVAŤ - 5 rokov je záruka / mala by byť/
Evinka73
11.03.08,18:33
Akoby som čítala o svojom okne. Reklamáciu som podala písomne a ešte stále na ňu po 123-telefonátoch nereagovali. Zavolala som ešte šéfovi a zajtra sa má prísť osobne pozrieť, nakoľko on má takú informáciu od zamestnancov, že všetko je OK a to len ja vymýšľam, lebo chcem niečo "nemožne" - kvalitne urobenú prácu. Som zvedavá,ako to dopadne. MOŽNO BY BOLO DOBRE NAPÍSAŤ NÁZOV FIRIEM,KTORÉ TAKÉTO OKNÁ PONÚKAJÚ. Azda by si vstúpili do seba za takúto antireklamu. Aspoň by sme pomohli tým, čo uvažujú o oknách od nekvalitných výrobcov.
cowboyka
12.03.08,16:36
Akoby som čítala o svojom okne. Reklamáciu som podala písomne a ešte stále na ňu po 123-telefonátoch nereagovali. Zavolala som ešte šéfovi a zajtra sa má prísť osobne pozrieť, nakoľko on má takú informáciu od zamestnancov, že všetko je OK a to len ja vymýšľam, lebo chcem niečo "nemožne" - kvalitne urobenú prácu. Som zvedavá,ako to dopadne. MOŽNO BY BOLO DOBRE NAPÍSAŤ NÁZOV FIRIEM,KTORÉ TAKÉTO OKNÁ PONÚKAJÚ. Azda by si vstúpili do seba za takúto antireklamu. Aspoň by sme pomohli tým, čo uvažujú o oknách od nekvalitných výrobcov.
takže fakticky na Slovensku sú stále blbé firmy. Ja mám okná kvalitné, to nemôžem povedať, ale tá práca a tí ľudia, ktorých táto firma zamestnáva je úbohosť
pupo
15.04.08,17:30
Na plastovom okne 150x150 mi popod spodný rám fúka cca na 40 cm. Dá sa s tým niečo robiť (nastaviť) alebo to treba reklamovať ? Okno máme 3/4 roka.
čo sa týka tých okien cez ktoré ti fuka. Nejedná sa náhodou o firmu TERMOFIX z Beladic? Lebo mam ten isty problem a taktiez je majitel firmy arogantny
jess
15.04.08,18:07
čo sa týka tých okien cez ktoré ti fuka. Nejedná sa náhodou o firmu TERMOFIX z Beladic? Lebo mam ten isty problem a taktiez je majitel firmy arogantny

nie...ja som zo stred.Slovenska......a je to Salamander:mee:
branislavp
03.09.08,03:40
Napíš prosím tú firmu, ktorá takto nezodpovedne pracuje. Ja stále hľadám serióznu firmu na plastové okná. Keď to zhodnotím, tak už uzatváranie zmluvy o dielo, každá firma má to ošetrené tak, aby iba ona bola vo výhode. Veď je maximálne nehorázne, aby dodávateľ vopred vyinkasoval 80 percent z celkovej ceny a po zabudovaní okien potom objednávateľ doplatí 20 percent. Tu mi vychádza to, že dodávateľ má objednávateľa v hrsti, ľudovo povedané, pretože už zinkasoval ešte za nič vopred nemalé peniaze, tak prečo by sa dodávateľ mal namáhať, aby bolo všetko kvalitne prevedené objednávateľovi. Robia to takmer všetky firmy zaoberajúce sa plastovými oknami, či už sú to obchodné firmy, ktoré nevyrábajú okná, alebo aj také firmy, ktoré sú aj výrobcom plastových okien. Potom keď dôjde k reklamácii dodávateľ plastových okien je v maximálnej pohode, pretože zisk už má vo vrecku, ten zbytok doplatku už ho tak nezaujíma, ale objednávateľ musí čakať, ak sa vôbec dočká, kedy mu bude nahlásená reklamácia vybavená, ak vôbec bude. A nedajbože, ak Vás nalákajú na zľavu keď zaplatíte vopred celú hotovosť. Potom sa dočkáte aj toho, že ani sľúbený termín dodávky nedodržia, musíte ich jednoducho urgovať. A ak vznikne reklamácia, tak to je potom poriadny problém. Nemajú na Vás čas.To som získala od viacerých ľudí, ktorí takto dopadli. Ale ak sa človeku takýto systém nepáči, tak má smolu a jednoducho musí ísť do toho s rizikom, ako takéto dielo dopadne. Alebo sa človek tomu nerozumie a bude spokojný aj s nejakými chybami, alebo natrafí na serióznu firmu a bude maximálne spokojný. A ja čím viac si preverujem firmy tak sa dozvedám, že to takto funguje, čo sa týka tých peňazí, že je nutné vopred zaplatiť tak vysokú zálohu, ešte za nič.
branislavp
03.09.08,03:44
Napíš prosím tú firmu, ktorá takto nezodpovedne pracuje. Ja stále hľadám serióznu firmu na plastové okná. Keď to zhodnotím, tak už uzatváranie zmluvy o dielo, každá firma má to ošetrené tak, aby iba ona bola vo výhode. Veď je maximálne nehorázne, aby dodávateľ vopred vyinkasoval 80 percent z celkovej ceny a po zabudovaní okien potom objednávateľ doplatí 20 percent. Tu mi vychádza to, že dodávateľ má objednávateľa v hrsti, ľudovo povedané, pretože už zinkasoval ešte za nič vopred nemalé peniaze, tak prečo by sa dodávateľ mal namáhať, aby bolo všetko kvalitne prevedené objednávateľovi. Robia to takmer všetky firmy zaoberajúce sa plastovými oknami, či už sú to obchodné firmy, ktoré nevyrábajú okná, alebo aj také firmy, ktoré sú aj výrobcom plastových okien. Potom keď dôjde k reklamácii dodávateľ plastových okien je v maximálnej pohode, pretože zisk už má vo vrecku, ten zbytok doplatku už ho tak nezaujíma, ale objednávateľ musí čakať, ak sa vôbec dočká, kedy mu bude nahlásená reklamácia vybavená, ak vôbec bude. A nedajbože, ak Vás nalákajú na zľavu keď zaplatíte vopred celú hotovosť. Potom sa dočkáte aj toho, že ani sľúbený termín dodávky nedodržia, musíte ich jednoducho urgovať. A ak vznikne reklamácia, tak to je potom poriadny problém. Nemajú na Vás čas.To som získala od viacerých ľudí, ktorí takto dopadli. Ale ak sa človeku takýto systém nepáči, tak má smolu a jednoducho musí ísť do toho s rizikom, ako takéto dielo dopadne. Alebo sa človek tomu nerozumie a bude spokojný aj s nejakými chybami, alebo natrafí na serióznu firmu a bude maximálne spokojný. A ja čím viac si preverujem firmy tak sa dozvedám, že to takto funguje, čo sa týka tých peňazí, že je nutné vopred zaplatiť tak vysokú zálohu, ešte za nič.
Písané ako odpoveď cowbojke, ahoj.
branislavp
03.09.08,03:54
Prepáč za chybu, opravujem Ty si cowboyka.
iriska
03.09.08,08:41
Dobrá firma je Slovaktual. Už som to tu písala a stále zastávam ten názor.
kajasla
03.09.08,09:26
Kazdy by si mal po montazi okna skontrolovat a az potom podpisat preberaci protokol. Podpisom preberacieho protokolu vlastne suhlasite, ze vam okna osadili vporiadku. Reklamacie je najlepsie podavat pisomne ,aby to bolo oficialne. Ak sa firma atakuje telefonatmi , pripadne meilom mozu klienta odsuvat stale nabok. Ved peniaze zinkasovala a maju vela roboty ,tak na reklamacie nie je cas. Ak firma nereaguje ani na pisomnu raklamaciu ,potom je asi najistejsie kontaktovat obchodnu inspekciu.
ROBIN111
03.09.08,20:04
Ako sa vlastne ukotvujú okná ....vie niekto tak polopatisticky vysvetliť? :confused:Otázka je síce už staršieho dáta, ale ak vás to ešte zaujíma...
Okná sa ukotvujú dvoma spôsobmi.
1. Skrutkami.
Okenný rám sa v určitých rozostupoch poprevŕtáva a skrutkami sa prichytí o ostenie.

2. Konzolami.
V tomto prípade sa do okenného rámu nevŕta, ale použijú sa špeciálne konzoly, ktoré sa jedným koncom prichytia o rám okna a druhým koncom sa priskrutkujú do muriva.
cowboyka
04.09.08,12:19
Napíš prosím tú firmu, ktorá takto nezodpovedne pracuje. Ja stále hľadám serióznu firmu na plastové okná. Keď to zhodnotím, tak už uzatváranie zmluvy o dielo, každá firma má to ošetrené tak, aby iba ona bola vo výhode. Veď je maximálne nehorázne, aby dodávateľ vopred vyinkasoval 80 percent z celkovej ceny a po zabudovaní okien potom objednávateľ doplatí 20 percent. Tu mi vychádza to, že dodávateľ má objednávateľa v hrsti, ľudovo povedané, pretože už zinkasoval ešte za nič vopred nemalé peniaze, tak prečo by sa dodávateľ mal namáhať, aby bolo všetko kvalitne prevedené objednávateľovi. Robia to takmer všetky firmy zaoberajúce sa plastovými oknami, či už sú to obchodné firmy, ktoré nevyrábajú okná, alebo aj také firmy, ktoré sú aj výrobcom plastových okien. Potom keď dôjde k reklamácii dodávateľ plastových okien je v maximálnej pohode, pretože zisk už má vo vrecku, ten zbytok doplatku už ho tak nezaujíma, ale objednávateľ musí čakať, ak sa vôbec dočká, kedy mu bude nahlásená reklamácia vybavená, ak vôbec bude. A nedajbože, ak Vás nalákajú na zľavu keď zaplatíte vopred celú hotovosť. Potom sa dočkáte aj toho, že ani sľúbený termín dodávky nedodržia, musíte ich jednoducho urgovať. A ak vznikne reklamácia, tak to je potom poriadny problém. Nemajú na Vás čas.To som získala od viacerých ľudí, ktorí takto dopadli. Ale ak sa človeku takýto systém nepáči, tak má smolu a jednoducho musí ísť do toho s rizikom, ako takéto dielo dopadne. Alebo sa človek tomu nerozumie a bude spokojný aj s nejakými chybami, alebo natrafí na serióznu firmu a bude maximálne spokojný. A ja čím viac si preverujem firmy tak sa dozvedám, že to takto funguje, čo sa týka tých peňazí, že je nutné vopred zaplatiť tak vysokú zálohu, ešte za nič.
Jedná sa o firmu Bonitu plast - ono maju super okna, ale pristup ludi a praca nula bodov - asi tak
cowboyka
04.09.08,12:21
Napíš prosím tú firmu, ktorá takto nezodpovedne pracuje. Ja stále hľadám serióznu firmu na plastové okná. Keď to zhodnotím, tak už uzatváranie zmluvy o dielo, každá firma má to ošetrené tak, aby iba ona bola vo výhode. Veď je maximálne nehorázne, aby dodávateľ vopred vyinkasoval 80 percent z celkovej ceny a po zabudovaní okien potom objednávateľ doplatí 20 percent. Tu mi vychádza to, že dodávateľ má objednávateľa v hrsti, ľudovo povedané, pretože už zinkasoval ešte za nič vopred nemalé peniaze, tak prečo by sa dodávateľ mal namáhať, aby bolo všetko kvalitne prevedené objednávateľovi. Robia to takmer všetky firmy zaoberajúce sa plastovými oknami, či už sú to obchodné firmy, ktoré nevyrábajú okná, alebo aj také firmy, ktoré sú aj výrobcom plastových okien. Potom keď dôjde k reklamácii dodávateľ plastových okien je v maximálnej pohode, pretože zisk už má vo vrecku, ten zbytok doplatku už ho tak nezaujíma, ale objednávateľ musí čakať, ak sa vôbec dočká, kedy mu bude nahlásená reklamácia vybavená, ak vôbec bude. A nedajbože, ak Vás nalákajú na zľavu keď zaplatíte vopred celú hotovosť. Potom sa dočkáte aj toho, že ani sľúbený termín dodávky nedodržia, musíte ich jednoducho urgovať. A ak vznikne reklamácia, tak to je potom poriadny problém. Nemajú na Vás čas.To som získala od viacerých ľudí, ktorí takto dopadli. Ale ak sa človeku takýto systém nepáči, tak má smolu a jednoducho musí ísť do toho s rizikom, ako takéto dielo dopadne. Alebo sa človek tomu nerozumie a bude spokojný aj s nejakými chybami, alebo natrafí na serióznu firmu a bude maximálne spokojný. A ja čím viac si preverujem firmy tak sa dozvedám, že to takto funguje, čo sa týka tých peňazí, že je nutné vopred zaplatiť tak vysokú zálohu, ešte za nič.
a este jedna vec, dodavka bola sice dodana nacas, ale protokol o prebrati okien nemam do dnes, co firma tvrdi, ze nam to davala, ale ked som chcela kopiu, nech mi to ukazu, tak ukazali nejaky papier o dodavke okien, ale podla mna - odovzdavaci list ma mat nejaku tu fazonu
branislavp
07.09.08,02:35
Ďakujem cowboyka.
cowboyka
08.09.08,08:17
nie je začo
cowboyka
07.12.08,18:33
chcem sa opýtať, čo robiť s častým orosovaním plastových okien. Vetrám pravidelne, ale stále mám problém s tým orosovaním okien. Vie mi niekto poradiť?
dega
09.12.08,08:01
Chcem sa len podelit so skusenostou ohladom zliav na plastove okna. Koncom leta som si dal spravit kalkulaciu ale nezrealizoval.
V decembri firmy reklamovali zlavy 45, 40, a 20 percent a čuduj sa svete od troch rôznych firiem my prisla rovnaka ponuka ako ta v lete rzdiel bol 300 sk.
dega
09.12.08,08:06
S firmou NOVAPLAST BA mam po roku a pol nedoriesenu reklamaciu zle osadeneho okna PO OTVORENI SA O CHVILU SAMO ZAVRIE.
cowboyka
10.12.08,05:45
ináč ľudia, neviem, či niekto pozeral včerajšie správy na JOJ-ke - tak tam sa prezentovala tá firma, s ktorou už nechcem nikdy nič mať. Ževraj dávajú na našom Košickom Luníku IX - staré okná, čo vyradia ľudia, keď si dávajú plastové. No nezabiješ ich, ale na normálnych ľudí kašlu z vysoka - ja som ešte po roku a pol neobdržala žiaden preberací protokol, ale mám ich plné zuby, tak s nimi nechcem už nič mať. Len ľutujem terajších ľudí, čo si budú dávať robiť u nich okná - nevravím, okná sú super, ale tá práca ich kolektívu a ochota vyriešiť problém, nula bodov - no takto sa fakt neriešia problémy ľudí, ktorí ich živia, pretože keby si nedávali vymieňať okná, tak by nezarobili ani na slanú vodu. keby som vtedy vedela, že čo oni urobia so starými oknami, tak ich na mieste poničím a rozbijem sama a hotovo. Keby aspoň neboli taký múdry.
220870
14.12.08,16:11
Kazdy by si mal po montazi okna skontrolovat a az potom podpisat preberaci protokol. Podpisom preberacieho protokolu vlastne suhlasite, ze vam okna osadili vporiadku. Reklamacie je najlepsie podavat pisomne ,aby to bolo oficialne. Ak sa firma atakuje telefonatmi , pripadne meilom mozu klienta odsuvat stale nabok. Ved peniaze zinkasovala a maju vela roboty ,tak na reklamacie nie je cas. Ak firma nereaguje ani na pisomnu raklamaciu ,potom je asi najistejsie kontaktovat obchodnu inspekciu.
,,,,,,,,,,Podpisom preberacieho protokolu vlastne suhlasite, ze vam okna osadili vporiadku,,,,Nieje to presné doplním. Tým potvrdzujete že okná sú v poriadku že vykonané dielo je na pohľad v poriadku,,,tj napríklad že okná a sklá sú čisté a bez škrabancov, alebo že omietky sú rovné.
220870
14.12.08,16:13
Otázka je síce už staršieho dáta, ale ak vás to ešte zaujíma...
Okná sa ukotvujú dvoma spôsobmi.
1. Skrutkami.
Okenný rám sa v určitých rozostupoch poprevŕtáva a skrutkami sa prichytí o ostenie.

2. Konzolami.
V tomto prípade sa do okenného rámu nevŕta, ale použijú sa špeciálne konzoly, ktoré sa jedným koncom prichytia o rám okna a druhým koncom sa priskrutkujú do muriva.
Doplním na okná sa kotvy montujú v minimálnych rozostupoch od seba 600 mm.Na dvere 400 mm.
220870
14.12.08,16:17
Chcem sa len podelit so skusenostou ohladom zliav na plastove okna. Koncom leta som si dal spravit kalkulaciu ale nezrealizoval.
V decembri firmy reklamovali zlavy 45, 40, a 20 percent a čuduj sa svete od troch rôznych firiem my prisla rovnaka ponuka ako ta v lete rzdiel bol 300 sk.
Tak to bohužiaľ bežne beží. Niekedy sú v tom aj také drobnost iako zľava na plastové profili a pod.tj.= zľava na profil nie je to isté ako zľava na okná!!!
220870
14.12.08,16:19
S firmou NOVAPLAST BA mam po roku a pol nedoriesenu reklamaciu zle osadeneho okna PO OTVORENI SA O CHVILU SAMO ZAVRIE


Ak ste podpísali preberací protokol, tak na toto sa reklamácia nevzťahuje.nič nenareklamujete.V podstate sa dá povedať že otvorené okno má len dve polohy,bud sa otvára ,alebo zatvára.Ja sa pri montáži snažím dosiahnuť stav aby otvorené okno zostalo otvorené, naopak dvere by sa mali po otvorení samé privrieť.
220870
14.12.08,16:26
ináč ľudia, neviem, či niekto pozeral včerajšie správy na JOJ-ke - tak tam sa prezentovala tá firma, s ktorou už nechcem nikdy nič mať. Ževraj dávajú na našom Košickom Luníku IX - staré okná, čo vyradia ľudia, keď si dávajú plastové. No nezabiješ ich, ale na normálnych ľudí kašlu z vysoka - ja som ešte po roku a pol neobdržala žiaden preberací protokol, ale mám ich plné zuby, tak s nimi nechcem už nič mať. Len ľutujem terajších ľudí, čo si budú dávať robiť u nich okná - nevravím, okná sú super, ale tá práca ich kolektívu a ochota vyriešiť problém, nula bodov - no takto sa fakt neriešia problémy ľudí, ktorí ich živia, pretože keby si nedávali vymieňať okná, tak by nezarobili ani na slanú vodu. keby som vtedy vedela, že čo oni urobia so starými oknami, tak ich na mieste poničím a rozbijem sama a hotovo. Keby aspoň neboli taký múdry.

Firma vám zo zákona nieje povinná dať podpísať preberací protokol!!! Firma by to mala urobiť vo vlastnom záujme. Vy môže prakticky aj teraz reklamovať poškriabané okno.Museli by ho vymeniť!!!
220870
14.12.08,16:32
Na plastovom okne 150x150 mi popod spodný rám fúka cca na 40 cm. Dá sa s tým niečo robiť (nastaviť) alebo to treba reklamovať ? Okno máme 3/4 roka.
V tomto prípade sa asi jedná o nekvalite zapenené okno. Treba to vypeniť.Je to asi najčastejšia chyba pri montáži okien.
220870
14.12.08,16:36
Stretli ste sa už s tým, že z rámu okna neodteká voda cez tie dierky, čo tam na to sú? Ak to stále neutieram (nie som celý deň doma) tak si nájde cestu a nanešťastie nie von...vlhnú a následne plesnivejú steny v rohu okna.
Ani výmena tesnenia nepomohla..
Ak neodteká tak je možno upchatá lístím, v tých otvoroch sa často zakukluje hmyz. Skúste ich prepchať nejakým drôtom. Niekedy stačí povysávať alebo prefúkuť vzduchom.
cowboyka
15.12.08,06:43
Firma vám zo zákona nieje povinná dať podpísať preberací protokol!!! Firma by to mala urobiť vo vlastnom záujme. Vy môže prakticky aj teraz reklamovať poškriabané okno.Museli by ho vymeniť!!!
dík za radu, áno, firma vo vlastnom záujme by mala dať ten preberací protokol - veď aj od toho, ako s vami kto komunikuje a jedná, robí dobré meno vašej firmy - no nie?

Ja s tou, čo mi robila plastové okná už nechcem nič mať, už som rezignovala, nebaví ma donekonečna sa s nimi hádať a naťahovať, i keď som v práve - nestojí mi to za moje zdravie. Už ku mne chodili ako na hodiny klavíru, takže asi tak. Fakt to nestojí zato a ešte tá dotyčná osoba je veľmi dôležitá - dôležitejšia asi ako paragrafy v našich zákonoch. Takže asi takto by som tento môj problém ukončila a nechcem ani protokol o prebratí okien, ani už fakt nič od nich - už sme si to samy urobili, takže kašlem na nich.
Antea
18.12.08,05:57
A to som si myslela, že len ja mám problémy s oknami. Mne firma L.M.J. Salamander Nitra namerala o 3 cm menšie okná a reklamáciu vôbec nechce uznať. Také romány, ktoré mi odpísali ste ešte nečítali. Vraj svojim podpisom som rozmery potvrdila, ale to mi nepovedali, že si mám po nich premerať a potom podpísať. Je to úžasná zábava, ktorá dospela do štádia výroby nových okien u inej firmy. Lebo keby som sa mala na to čudo pozerať, tak ma asi porazí. Verím, že by som s nimi súdny spor vyhrala, ale plánované prerábanie bytu by sa pretiahlo asi o dva roky- stačilo od leta.
cowboyka
19.12.08,06:39
no je to fakticky ťažké s tými kadejakými firmami, čo zhrabnú peniaze a človek od nich dostane nekvalitné prevedenie výrobkov a ešte sú k tomu aj múdry, že čo my vlastne od nich chceme.

Takto si robia veľmi nepekné meno svojím firmám, o to je to ťahšie, keď tú firmu vlastník nechá na takýchto ľudí a niekedy aj sám on zato môže veľkou čiastkou.

Ja som už fakt rezignovala, lebo to sú naťahovačky na dlhé lakte a ja si preto nezničím svoje zdravie, aj keď som v práve.

Držím palčeky všetkým, ktorý na toto majú ešte nervy zo železa
jarco
22.12.08,19:50
Ak to chceš vybaviť musiš im napisať do reklamácie že ak nie sú ochotný to odstránit zavoláš si nestráneho odborníka na posúdenie stavu prevedenej práce, ktorý všetko vyhodnotí a zdokumentuje. Ak sa to bude dať odstrániť pre nekvalitne prevedenú prácu zavoláš si odborníkov na odstránenie týchto nedostatkov.Samozrejme že všetky finančné výdavky im daš k úhrade.Ak sa nedohodneš pohovorom musíš to mať zadokumentované pre dalšie kroky poprípade aj právne.
cowboyka
23.12.08,05:42
aj o tomto som ja už veľa krát uvažovala, ale jednoducho financie nato niesu a človeka to fakticky časom prestáva baviť, takže rezignuje. A naťahovať sa po súdoch ozaj nemám záujem, doteraz som sa naťahovala s jednou záležitosťou dva roky, takže asi takto. Ale vďaka za radu, niektomu to fakticky môže dosť pomôcť
cowboyka
04.01.09,09:01
chcem sa opýtať, v poslednej dobe mám problém s oknami, ak ich otvorím, tak sa mi niekedy hromadí voda nie v odtokovom žliabiku, ale v tom druhom žliabiku blízku interiéru. Je to normálne, alebo je v tom nejaký iný háčik?

A to časté vetranie stále nepomáha, vetrám pravidelne ráno, keď som doma i cez deň, večer pred spaním a stále mám orosené okná a voda mi steká dokonca aj na parapetu. Vetrám tak, že urobím prievan na cca 5-10 minút dľa návodu, ale aj tak to nepomáha.

Má niekto nejakú inú radu na obe moje otázky?
cowboyka
05.01.09,16:35
to sa nikto nestretol s takýmto prípadom?
Lenka1979
05.01.09,17:23
Dobrý deň, chcela by som sa s niekym poradiť na otázku reklamácie plastových okien - nekvalitná praca - pukajú mi vyprávky okolo okien, doteraz som nemala dodaný ani preberací protokol, pričom mi tvrdia, že mi ho dali, keď mi ho nedali. Vie mi niekto poradiť, ako mám ďalej postupovať? Ďakujem

Čo máš uvedené vo faktúre okrem predaja plastových okien a montáže? Máš tam uvedené aj vysprávky? Každopádne by som to tej firme, ktorá Ti to robila dala na reklamáciu. Pracujem vo firme, ktorá vyrába plastové okná a keď sa niekomu niečo také stane (chválabohu sa to nestáva,iba veľmi veľmi zriedka), okamžite šéf posiela "rýchlu rotu" a opravujú len sa za nimi práši. Nedaj sa odbyť a stoj si za svojím, ak si si to zaplatila.
cowboyka
07.01.09,07:20
ahoj Lenka 1979, vysprávky mi už nerobia problém, to som si vyriešila sama, už mi liezla tá firma na nervy a nemám síl s nimi bojovať ďalej.

Problém my robí to, že sa mi hromadí voda nie v tej časti, kde je vetrane, a kde sa voda odteká von, ale je v tom druhom žliabiku vo vnútornej časti okna.

A to časté vetranie stále nepomáha, vetrám pravidelne ráno, keď som doma i cez deň, večer pred spaním a stále mám orose

toto sú moje terajšie otázky.
kiko2807
19.12.10,11:36
Nase okna sme robili minuly rok v decembri a su v takom katastrofalnom stave , ze v kazdej izbe nam zateka v bokoch . V kazdej izbe su obidva boky uplne mokre a najviac v detskej izbe kde spava 3 rocny syn. Minuly rok sa vyhovarali, ze je to tym , ze okna su nove ale tento rok tecie este viac . Zistili sme , ze okna niesu vobec z vonkajsej strany zamurovane. Je tam len natlacena pena aj to tak ubiho ze normalne popod radiator fuci lebo to neni riadne spravene. Volala som uz aj s sefom firmy a povedal, ze to hned ide vybavit,presli tyzdne a nic, ani sa nikto neozval. Otec bol vo firme a sef tam nebol a sekretarka povedala, ze len na jar sa s tym bude moct nieco robit
220870
19.12.10,11:58
Nase okna sme robili minuly rok v decembri a su v takom katastrofalnom stave , ze v kazdej izbe nam zateka v bokoch . V kazdej izbe su obidva boky uplne mokre a najviac v detskej izbe kde spava 3 rocny syn. Minuly rok sa vyhovarali, ze je to tym , ze okna su nove ale tento rok tecie este viac . Zistili sme , ze okna niesu vobec z vonkajsej strany zamurovane. Je tam len natlacena pena aj to tak ubiho ze normalne popod radiator fuci lebo to neni riadne spravene. Volala som uz aj s sefom firmy a povedal, ze to hned ide vybavit,presli tyzdne a nic, ani sa nikto neozval. Otec bol vo firme a sef tam nebol a sekretarka povedala, ze len na jar sa s tym bude moct nieco robit
Ruky a nohy odťať.Dajte im doporučenou zásielkou reklamáciu.Aj ju nevybavia a chyby neodstránia do 30 kalendárnych dní tak si môžete dať chyby odstrániť na ich náklady inej firme ,alebo kúpiť nové okná od inej firmy a príslušnú sumu vymáhať od tej prvej.Môžete vymáhať aj následné škody ktoré vznikli neodbornou montážou(kazovým výrobkom) .Kľudne sa im v tej reklamácii vyhrozte tým ,že si na súde budete uplatňovať aj následné škody ktoré vznikli neodbornou lajdáckou montážou okien ,maľovky ,vysúšanie zvlhnutého muriva respiračné choroby detí a pod.Ak sa po mesiaci neozvú tak to postúpte na slovenskú obchodnú inšpekciu SOI.
Táto závada sa dá odstrániť aj teraz cez zimu.
kiko2807
19.12.10,12:14
okna nam robila firma Drutex z brezna. Uz minuly rok vedeli ze to zateka a vykaslali sa na to. nakydali mi tam na stenu silikon ( do toho rohu kde sa vydi ako osupana stena) v hrubej vrstve ale ten po case odpadol. V obyvacke sa nam zacala robit aj pliesen...no hroza
Chobot
19.12.10,18:51
okna nam robila firma Drutex z brezna. Uz minuly rok vedeli ze to zateka a vykaslali sa na to. nakydali mi tam na stenu silikon ( do toho rohu kde sa vydi ako osupana stena) v hrubej vrstve ale ten po case odpadol. V obyvacke sa nam zacala robit aj pliesen...no hroza

Keď si si objednal okná, objednal si si k tomu aj murárske vysprávkovanie? Vysprávkovanie nie je súčasťou montáže okien ani nie je v cene okien. Platí sa za to osobitne.

Ak si si za to zaplatil a máš to na faktúre, tak reklamuj, že ti to nevysprávkovali. Ak si si to neobjednal a ani nezaplatil, tak nie je čo reklamovať. Oná ti namontovali, otvory vyplnili polyuretanovou penou. Následne bolo treba vonkajšou omietkou zakryť tie vypenené otvory medzi oknom a stenou. PUR pena na vzduchu a vplyvom slnka stráca svoje vlastnosti a drobí sa. Tá pena nemôže zostať tak nezamurovaná. Popri tej pene sa do vnútra dostáva voda. Ak sú otvory dobre vypenené, tak by nemali zatekať ani bez vymurovania. Ale zamurovanie tej peny by ti malo pomôcť proti zatekaniu.
kiko2807
20.12.10,06:53
Keď si si objednal okná, objednal si si k tomu aj murárske vysprávkovanie? Vysprávkovanie nie je súčasťou montáže okien ani nie je v cene okien. Platí sa za to osobitne.

Ak si si za to zaplatil a máš to na faktúre, tak reklamuj, že ti to nevysprávkovali. Ak si si to neobjednal a ani nezaplatil, tak nie je čo reklamovať. Oná ti namontovali, otvory vyplnili polyuretanovou penou. Následne bolo treba vonkajšou omietkou zakryť tie vypenené otvory medzi oknom a stenou. PUR pena na vzduchu a vplyvom slnka stráca svoje vlastnosti a drobí sa. Tá pena nemôže zostať tak nezamurovaná. Popri tej pene sa do vnútra dostáva voda. Ak sú otvory dobre vypenené, tak by nemali zatekať ani bez vymurovania. Ale zamurovanie tej peny by ti malo pomôcť proti zatekaniu.

Mali sme objednane vsetko komplet aj s vsetkymi pracami okolo okien. Zamurovali to z vnutornej strany ale aj to tak ze na okolie medzi doskou a radiatorom sa vykaslali a fuci tade ale z vonka neni vobec zamurovane - a objednane boli celkove murarske prace
Chobot
20.12.10,20:27
Mali sme objednane vsetko komplet aj s vsetkymi pracami okolo okien. Zamurovali to z vnutornej strany ale aj to tak ze na okolie medzi doskou a radiatorom sa vykaslali a fuci tade ale z vonka neni vobec zamurovane - a objednane boli celkove murarske prace

Tak reklamovať.
nana0054
18.02.12,09:00
Ja som si dala urobit plastové okná firmou VARIANT K+K. Stále odkladali termín montáže, ale nakoniec mi prišli tie okná namontovať, ale bez sieťok a žalúzií. O niekoľko týždňov prišli konečne aj tieto komponenty, ale žalúzie mali inú farbu a úplne iný rozmer. A ja teda čakám ďalej a ďalej a neviem sa nikomu dovolať, ani ženskej, s ktorou som riešila všetky termíny, ani šéfovi firmy, nikto mi nedvíha telefón a na sms-ky reaguje stroho a v znení, že je mimo SR. Prosím vás, neverte tejto firme!!!!!!!
dzozii
15.03.13,10:07
Jamám zese zlú skúsensť s firmou PSBau.eu. Najprv nedodali to čo som si objednal. Potom síce priviezli také sklá ako som checl ale nevymenili všetky a niektoré z nich sú poškodené. Volal som im asi 100x ale stále iba samé výhovorky a na reklamáciu nereagujú vôbec. Takze vyhnite sa im...