TekoTeko
05.03.08,07:27
Dobrý deň,
mám otázky ohľadom nasledujúcich vecí:

Vo firme pracujem na 4,5 hodinový úväzok (na riadnu pracovnú zmluvu). So zamestnávateľom som však dohodnutý tak, že niektoré dni do roboty nechodím a takto stratený pracovný čas dobehnem v iné dni, v ktoré teda logicky pracujem 8 a viac hodín.
Bolo mi povedané, že na stravné lístky mám podľa zákona nárok iba za tie dni, ktoré som v robote.
Moja otázka znie: Nemal by som dostávať za dni, v ktorých odpracujem viac ako 8 hodín (aby som naplnil celý pracovný fond), viac ako 1 stravný lístok?
Druhá otázka: Ak za takéto dni mám nárok iba na 1 stravný lístok, tak existuje nejaká teoretická situácia, kedy by zamestnanec (s ľubovoľným úväzkom) mal nárok na viac ako 1 stravný lístok za deň?

Ďakujem za odpovede. Veľmi by mi pomohli aj presné čísla paragrafov, aby som mal u zamestnávateľa s čím argumentovať.
Tweety
05.03.08,07:30
Dobrý deň,
mám otázky ohľadom nasledujúcich vecí:

Vo firme pracujem na 4,5 hodinový úväzok (na riadnu pracovnú zmluvu). So zamestnávateľom som však dohodnutý tak, že niektoré dni do roboty nechodím a takto stratený pracovný čas dobehnem v iné dni, v ktoré teda logicky pracujem 8 a viac hodín.
Bolo mi povedané, že na stravné lístky mám podľa zákona nárok iba za tie dni, ktoré som v robote.
Moja otázka znie: Nemal by som dostávať za dni, v ktorých odpracujem viac ako 8 hodín (aby som naplnil celý pracovný fond), viac ako 1 stravný lístok?
Druhá otázka: Ak za takéto dni mám nárok iba na 1 stravný lístok, tak existuje nejaká teoretická situácia, kedy by zamestnanec (s ľubovoľným úväzkom) mal nárok na viac ako 1 stravný lístok za deň?

Ďakujem za odpovede. Veľmi by mi pomohli aj presné čísla paragrafov, aby som mal u zamestnávateľa s čím argumentovať. Nie, nemal, pretože si v tie dni vlastne odpracúvavaš nedopracované dni z úv., takže za každý jeden deň máš nárok na 1 lístok.
Doplním § 152 ZP, ktorý hovorí o nároku na zabezpečenie stravovania zamestnávateľom.
TekoTeko
05.03.08,07:32
Nie, nemal, pretože si v tie dni vlastne odpracúvavaš nedopracované dni z úv., takže za každý jeden deň máš nárok na 1 lístok.
Teda aj keby som v nejaký deň musel odpracovať napr. 17 hodín (čo by bolo vopred dohodnuté so zamestnávateľom), tak ajtak by som mal nárok iba na 1 stravný lístok?
Tweety
05.03.08,07:34
Teda aj keby som v nejaký deň musel odpracovať napr. 17 hodín (čo by bolo vopred dohodnuté so zamestnávateľom), tak ajtak by som mal nárok iba na 1 stravný lístok?
Ak by si pracoval viac ako je tvoj riadny PČ, ( neodpracoval zameškané hodiny) v tom prípade by si mohol, podotýkam nie je na to nárok, dostať ešte jednu stravenku( za čas nad 11 hod.) podľa ZP.