Eleonora Pyšná
05.03.08,09:24
Prosím Vás poradte mi nehnutelnost poskytnutá na podnikanie s.r.o. na prenájom . je danovým výdavkom dan z nehnutelnosti, Nehnutelnost nevlastní s,r,o, iba je poskytnutá s.r.o. na podnikanie zmluvou.
vikinka
05.03.08,08:29
Ak je v zmluve dohodnuté,že daň z nehnut.platí nájomca,tak áno,podľa mňa by to malo byť formou refakturácie od prenajímateľa,nakoľko daň priznanie podáva vlastník.
Tweety
05.03.08,08:30
Prosím Vás poradte mi nehnutelnost poskytnutá na podnikanie s.r.o. na prenájom . je danovým výdavkom dan z nehnutelnosti, Nehnutelnost nevlastní s,r,o, iba je poskytnutá s.r.o. na podnikanie zmluvou.
Daň platená za iného daňovníka nie je nákladom podľa § 21 19 Zákona o dani z príjmov.
Johanka
05.03.08,08:49
§21 Zákona o dani z príjmov
(2) Daňovými výdavkami nie sú tiež

h) dane zaplatené za iného daňovníka,
...

Daň z nehnuteľnosti treba zahrnúť do výšky nájomného :).
Eleonora Pyšná
05.03.08,08:52
tiež si myslím , že ked je to v zmluve opatrené , že je to danový výdavok, lebo nehnutelnost bola poskytnutá na podnikanie riadne zmluvou a konkrétnymi podmienkami a jednou z podmienok može byť aj dan z nehnutenosti zaplatí nájomca teda s.r.o. , ktorá ju prenajíma iným subjektom. Ale je tu aj iný názor tak nie som si celkom istá
Johanka
05.03.08,09:02
Zmluvne si môžu dohodnúť, že ju zaplatí nájomca, ale v zmysle citovaného ustanovenia to nebude daňový výdavok.
cazu3
07.03.10,19:24
Zmluvne si môžu dohodnúť, že ju zaplatí nájomca, ale v zmysle citovaného ustanovenia to nebude daňový výdavok.



Ahojte, hm a ako to urobit, ked s.r.o. ju chce mat za kazdu cenu aj v danovych nakladoch, a uz ju aj zaplatila cez ucet priamo prislusnemu miestnemu uradu za prenajimatela? V zmluve to je zakotvene, ale ked hovorite, ze to podla zakona neobstoji... :(
azla
07.03.10,19:53
Určite to neobstojí.

Prenajímateľ si má do kalkulácie faktúrovaného nájmu zahrnúť výšku dane z nehnuteľnosti - nájomca túto hodnotu zaplatí v nájomnom .
Daň z nehnuteľnosti si zaplatí prenajímateľ a bude to jeho daňový výdavok.
cazu3
07.03.10,20:57
Určite to neobstojí.

Prenajímateľ si má do kalkulácie faktúrovaného nájmu zahrnúť výšku dane z nehnuteľnosti - nájomca túto hodnotu zaplatí v nájomnom .
Daň z nehnuteľnosti si zaplatí prenajímateľ a bude to jeho daňový výdavok.


OK, aj tak dakujem.
JAJA11
06.04.10,06:15
Ja by som sa chcela spýtať na splatnosť dane z nehnuteľnosti. Môže si obec určť splatnosť dane podľa seba a chcieť jej úhradu skôr ako 31.5. a v celej sume. Kde nájdem aké má práva obec a aké vlastník nehnuteľnosti? :o
Kvaka
06.04.10,07:13
Ja by som sa chcela spýtať na splatnosť dane z nehnuteľnosti. Môže si obec určť splatnosť dane podľa seba a chcieť jej úhradu skôr ako 31.5. a v celej sume. Kde nájdem aké má práva obec a aké vlastník nehnuteľnosti? :o
Splatnosť dane z nehnuteľnosti je do 15 dní odo dňa doručenia platobného výmeru. Správca dane, teda príslušný mestský alebo obecný úrad, môže vo všeobecne záväznom nariadení určiť platenie dane z nehnuteľností aj v splátkach, je to uvedené na platobnom výmere, ako, koľko a dokedy treba daň alebo jej časť zaplatiť.
JAJA11
06.04.10,07:21
Ďakujem, už sa mi to podarilo nájsť. My sme mali doteraz daň vždy rozdelenú na 4 splátky. Tento rok nám to zmenili na jednu platbu a hneď do 15 dní. Tak ma to zaskočilo. Pýtala som sa na to a povedali mi na obecnom úrade, že si môžem požiadať o splátkový kalendár :-)