zabiatko7282
05.03.08,09:30
Ahojte, mam väčší problém s danovým priznanim, robim ho prvy rok sama. Precitala som si uz aj knihu tri krat no stale v tom nemam ani hlavu ani pätu. Neexistuje nejaky lajcký navod, viete ako napr. na riadok 1 date učty 512,513, na riadok 2 ... atd. Ale asi nie vsak, to by som mala moc lahky zivot.
No dost bolo, podme k mojej otazke. Mam viac učtov nedanových ako napr. 50199,51899, 52799, 64899 kam to mam dat? viem ze to dam do položky zvyšujuce VH alebo rozdiel medzi prijmami a výdavkami. Ale netusim na ktory riadok, alebo ci to dam do tabulky A a potom na riadok 130?? Ale tiez netusim kam by som to v tabulke A dala do ktoreho riadku.
Dakujem vam za skoru radu.
:confused::confused::confused::confused::confused: :confused::confused::confused::confused::confused: :confused:
evina
05.03.08,08:43
Ahojte, mam väčší problém s danovým priznanim, robim ho prvy rok sama. Precitala som si uz aj knihu tri krat no stale v tom nemam ani hlavu ani pätu. Neexistuje nejaky lajcký navod, viete ako napr. na riadok 1 date učty 512,513, na riadok 2 ... atd. Ale asi nie vsak, to by som mala moc lahky zivot.
No dost bolo, podme k mojej otazke. Mam viac učtov nedanových ako napr. 50199,51899, 52799, 64899 kam to mam dat? viem ze to dam do položky zvyšujuce VH alebo rozdiel medzi prijmami a výdavkami. Ale netusim na ktory riadok, alebo ci to dam do tabulky A a potom na riadok 130?? Ale tiez netusim kam by som to v tabulke A dala do ktoreho riadku.
Dakujem vam za skoru radu.
:confused::confused::confused::confused::confused: :confused::confused::confused::confused::confused: :confused:

Závisí od náplne tých účtov, čo ste dali nad daňový základ. Každý riadok DP presne rozoberá o aké položky ide aj s odvolávkou na §§ zákona. Treba to vyplniť v súčinnosti tých riadkov a zákona. U PO nemôžeme hovoriť o laickom návode...

O.s. tie nákladové účty by mi mohli napovedať, že na riadok 130 a tabuľku A, ale samozrejme nikto z nás netuší čo tam máš.....
Calinka
05.03.08,09:04
chcem sa pridať..., tiež robím prvý krát daňové priznanie a trochu tápam :o.

Do ktorého riadku patria zaplatené nedaňové "ostatné pokuty a penále"? Našla som prijaté zákonné pokuty, nezaplatené zákonné pokuty, ale "ostatné pokuty" nie :(.

A druhý problém... Neuhradené faktúry za sprostredkovanie sa vynímajú z nákladov a píšu do r. 140, to som našla. Ale čo s tými nákladmi na sprostredkovanie, ktoré sa vyňali z nákladov minulý rok? Tento rok by mali tvoriť odpočitateľnú položku, nie? Ale kam ich zapísať????

Moc ďakujem za radu a dúfam, že sa nebudete hnevať za také lajické otázky :o
Calinka
05.03.08,10:39
Tak som to už zistila :-)
Ostatné pokuty a penále - r. 14, III.časť
Odpočet úhrad za sprostredkovanie - r. 270
szokeeva
19.03.08,10:08
Prosím o pomoc skúsenejších

rok 2006-hospodársky výsledok=strata
-daňové priznanie= strata
rok 2007-hospodársky výsledok=strata,
- daňové priznanie = zisk /pripočítateĺná položka -škoda-
bola vyššia ako vykázaný hospod.výsledok-strata/
Môže to byť???
Ak áno,potom,by som uplatnila stratu z r.2006,vo výške daňového základu a neplatila by som daň,
ani by som o nej neúčtovala???
Ešte som sa s podobným prípadom nestretla,preto sa na Vás obraciam s prosbou o radu.
Vopred ďakujem.
azla
19.03.08,10:14
Prosím o pomoc skúsenejších

rok 2006-hospodársky výsledok=strata
-daňové priznanie= strata
rok 2007-hospodársky výsledok=strata,
- daňové priznanie = zisk /pripočítateĺná položka -škoda-
bola vyššia ako vykázaný hospod.výsledok-strata/
Môže to byť???
Ak áno,potom,by som uplatnila stratu z r.2006,vo výške daňového základu a neplatila by som daň,
ani by som o nej neúčtovala???
Ešte som sa s podobným prípadom nestretla,preto sa na Vás obraciam s prosbou o radu.
Vopred ďakujem.
Tak ako uvažuješ, tak aj spravíš. http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Ak Ti Tvoja daňová strata z r. 2006 pokryje celý daňový zisk z r. 2007, tak neplatíš žiadnú daň, ani o nej neučtuješ. O umorovaní straty vyplňaš iba príslušný oddiel v DP.
szokeeva
19.03.08,11:02
Vďaka za skorú odpoveď,veľmi mi pomohla.
Prajem Ti príjemný zvyšok dňa.
leabacova
25.03.08,19:31
Tak ako uvažuješ, tak aj spravíš. http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Ak Ti Tvoja daňová strata z r. 2006 pokryje celý daňový zisk z r. 2007, tak neplatíš žiadnú daň, ani o nej neučtuješ. O umorovaní straty vyplňaš iba príslušný oddiel v DP.

Mám tento istý prípad, azla, pomohla si aj mne.
Ďakujem
azla
25.03.08,20:44
Mám tento istý prípad, azla, pomohla si aj mne.
Ďakujem
Prosím.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif