bavor77
05.03.08,09:32
Dobrý deň. Chcem sa opýtať, dostal som výpoveď v práci podľa §63 odst.1 písm. b). Plynie mi výpovedná lehota od 1.3.08 dva mesiace. / Teda mám nárok na 2-mes. odstupné /. Ak predčasne ukončím výpovednú dobu t.j. ku dňu 10.3.08 z dôvodu zacvičovania a oboznamovania sa v novej práci, kde by ma zamestnali len od 1.4.08. Ak by mi práca nevyhovovala, poprípade by sa mi nepáčila / v období zacvičovania sa /a chcel by som ísť na ÚP, priznali by mi podporu v nezamestnanosti ? Aj keď som ja ukončil výpovednú dobu predčasne. Ďakujem.
Tweety
05.03.08,09:34
Dobrý deň. Chcem sa opýtať, dostal som výpoveď v práci podľa §63 odst.1 písm. b). Plynie mi výpovedná lehota od 1.3.08 dva mesiace. / Teda mám nárok na 2-mes. odstupné /. Ak predčasne ukončím výpovednú dobu t.j. ku dňu 10.3.08 z dôvodu zacvičovania a oboznamovania sa v novej práci, kde by ma zamestnali len od 1.4.08. Ak by mi práca nevyhovovala, poprípade by sa mi nepáčila / v období zacvičovania sa /a chcel by som ísť na ÚP, priznali by mi podporu v nezamestnanosti ? Aj keď som ja ukončil výpovednú dobu predčasne. Ďakujem.
Áno, tam nie je podstatný dôvod skončenia PP, podstatné je, či je splnenia doba poistenia.
bavor77
05.03.08,09:39
Ďakujem za odpoveď. Ešte sa chcem opýtať, do koľkých dní od skončenia PP sa treba hlásiť na ÚP, aby mi teda bola prizná podpora v nezamestnanosti ?