gavliari28
05.03.08,11:19
Chcel by som na Slovensku distribuovať kozmetiku pochádzajúcu z EU, aké povolenia k tomu budem potrebovať?
Ingrid Ondruskova
05.03.08,10:33
Robím s kozmetikou 8 rokov, takže:
momentálne, ak je dovoz tovaru z EÚ-výrobca zodpovedá za zdravotnú nezávadnosť výrobku...píše to aj na faktúru, alebo to prílohuje vyhlásením o zhode /nezávadnosti apod./Kedysi bolo potrebné výrobky u nás certifikovať, teraz to už netreba.
Je dôležité, aby tie výrobky boli fakt kvalitné /aspoň stredná trieda/ inak je po kšefte. Zákazník-odberateľ Vás rýchlo "prekukne".
Treba si ustriehnuť správne označovanie výrobkov-štítok musí byť v slovenčine, dôležité dátumy výroby resp. spotreby atď.
Zb.zák.č.174/2005 par.1 až 21....a treba sa zaoberať ďalšími
hlúposťami čo súvisí s dovozom ako takým /Intrastat, recykl.fond
a pod./ Závisí, či ste úplný začiatočník-podnikateľ alebo zabehnutý a len rozširujete komodity predajnosti.
gavliari28
05.03.08,11:00
Ďakujem Vám pani Ondrušková za radu, veľmi ste mi pomohli. Ak Vám nebudem liezť do kšeftu a budem ešte potrebovať poradiť, tak sa ozvem, ešte raz ďakujem a príjemný deň!
correctba
12.03.08,14:08
Ak budete potrebovať pomoc s posúdením etikiet, alebo s recyklačným fondom, MŽP(odpady z obalov) - moja firma sa tým zaoberá,môžem poradiť.