vikuš
05.03.08,12:30
Dobrý deň, prosím vás pomôžte mi niekto pri vypisovaní faktúry. Manžel vykonáva omietkárske práce, čiže fa. bude iba za služby.
Chýba mi tu niečo?

- dodávateľ : názov, adresa, ičo,dič, ič dph, banka, účet, zápis v registri - ak je živnostník má tam napísať iba č.živ.registra, alebo obe čísla ?

-objednávateľ : názov, adresa, ičo,dič, ič dph, banka, účet

- číslo faktúry - variabilný symbol,
- konštantný za služby je 0008?
- dátum vyhotovenia fa
- dátum zdaniteľného plnenia - je keď sa práce ukončili?
- dátum splatnosti
- text faktúry so sumou
- suma bez dph
- o% dph
- k úhrade
- podpis pečiatka
- nie som platca dph- fa je zároveň dodací list

- stačí ak má od objednávateľa iba objednávku, alebo treba zmluvu?
- pracuje pre neho celý rok
Zoltán Kovács
05.03.08,11:35
Dobrý deň, prosím vás pomôžte mi niekto pri vypisovaní faktúry. Manžel vykonáva omietkárske práce, čiže fa. bude iba za služby.
Chýba mi tu niečo?

- dodávateľ : názov, adresa, ičo,dič, ič dph, banka, účet, zápis v registri - ak je živnostník má tam napísať iba č.živ.registra, alebo obe čísla ?

-objednávateľ : názov, adresa, ičo,dič, ič dph, banka, účet

- číslo faktúry - variabilný symbol,
- konštantný za služby je 0008?
- dátum vyhotovenia fa
- dátum zdaniteľného plnenia - je keď sa práce ukončili?
- dátum splatnosti
- text faktúry so sumou
- suma bez dph
- o% dph
- k úhrade
- podpis pečiatka
- nie som platca dph- fa je zároveň dodací list

- stačí ak má od objednávateľa iba objednávku, alebo treba zmluvu?
- pracuje pre neho celý rok

Konštatný symbol pre služby je 0308. Ak nie je platiteľom DPH, ako môže mať IČ DPH?
vikuš
05.03.08,12:12
Ďakujem za konštantný symbol, IČ Dph nemá - bolo to na fa.
Viete mi ešte poradiť so zápisom v registri - má sa tam vypísať obvodný úrad Trnava č. OŽP-H..., alebo iba, č.živ. registra?
Zdaniteľné plnenie je deň keď sa práce ukončili?
Stačí ak má od bojednávateľa iba objednávku na práce na celý rok, alebo treba aj zmluvu?
Zoltán Kovács
05.03.08,12:24
Ďakujem za konštantný symbol, IČ Dph nemá - bolo to na fa.
Viete mi ešte poradiť so zápisom v registri - má sa tam vypísať obvodný úrad Trnava č. OŽP-H..., alebo iba, č.živ. registra? číslo živn.registra
Zdaniteľné plnenie je deň keď sa práce ukončili? Áno
Stačí ak má od bojednávateľa iba objednávku na práce na celý rok, alebo treba aj zmluvu? Bolo by dobré keby mal na každú jednotlivú prácu samostatnú objednávku


Odpovede v citáte
Bastian
05.03.08,12:43
Keď chceš, tak si pozri FA a PPD čo som si ešte ja dávno urobil a používal. Možno sa Ti bude hodiť.
Inak je to tak ako píše smith (http://www.porada.sk/member.php?u=2461). Aj keď si myslím, že ani tá objednávka nie je až tak potrebná.
Zoltán Kovács
05.03.08,12:53
Keď chceš, tak si pozri FA a PPD čo som si ešte ja dávno urobil a používal. Možno sa Ti bude hodiť.
Inak je to tak ako píše smith (http://www.porada.sk/member.php?u=2461). Aj keď si myslím, že ani tá objednávka nie je až tak potrebná.

Je lepšie ak je, aby jeho prácu náhodou nepreklasifikovali ako závislú, keď celý rok pracoval pre jedného.